Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Część zarządu PTC do więzienia?

Część zarządu PTC do więzienia?

WitekT 10 Marca 2005 11:03

0 0

Elektrim Telekomunikacja chce, by prokuratura zastosowała tymczasowy areszt wobec Wilhelma Stuckemenna i Martina Schneidera, dwóch wyznaczonych przez Deutsche Telekom członków zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej.

ET żąda od prokuratury wszczęcia postępowania karnego w sprawie wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w formie postanowienia od Krajowego Rejestru Sądowego dotyczącego wpisania do rejestrów zmian w gronie udziałowców PTC oraz zmian we władzach spółki.
ET, który spiera się z Elektrimem o to, kto jest właścicielem 48% udziałów PTC - ET, jak zapisano w księdze udziałów, czy Elektrim, jak zapisano w KRS - i kwestionuje legalność zmian w radzie nadzorczej i zarządzie operatora, przed kilkoma dniami sygnalizowało, że złożyło doniesienie do prokuratury, ale nie ujawniło, czego dotyczy. Prokurator zbiera materiały, by podjąć decyzję, czy wszcząć w tej sprawie postępowanie.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Lepper  2005-03-10 13:50:00  host: xh10.internetdsl.tpnet.pl

    Jak mnie te France denerwują! Mało im hipermarketów, Idei i TP S.A., chcą wycisnąć jak najwięcej z polskiego rynku...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-216-155.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet