Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czego Witucki zapomniał mówiąc o konwergencji

Czego Witucki zapomniał mówiąc o konwergencji

sirmark 11 Marca 2007 21:00

0 0

Prezes Telekomunikacji Polskiej na pierwszym śniadaniu prasowym, które odbyło się 5. marca, oraz na spotkaniu TOP500 managerów Grupy TP, które odbyło się kilka dni wcześniej, mówił o tym, że zintegruje nadzór nad działami marketingu i finansów TP i Centertela na poziomie zarządu spółki-matki. Jak wynika z materiałów wewnętrznych, do których udało nam się dotrzeć, integracja pójdzie znacznie dalej - będzie dotyczyła prawie wszystkich komórek organizacyjnych, które bezwzględnie będą podporządkowane TP już na najniższym poziomie i na wielu polach działania.

Plan integracji będzie wdrażany w iście ekspresowym tempie, w zdecydowanej większości w ciągu najbliższych trzech miesięcy, czyli jeszcze przed planowanym na lipiec ogłoszeniem nowej strategii Grupy TP. Tym samym nowego wyrazu nabierają słowa prezesa Wituckiego, że rezygnacja Jacka Murawskiego z funkcji członka zarządu Centertela ds. finansów może spowodować, że zarząd tego operatora będzie jednoosobowy - z Grażyną Piotrowską-Oliwą na czele.

Dokumenty, do których udało nam się dotrzeć, opisują Telekomunikację Polską jako podmiot nadrzędny w praktycznie wszystkich sferach działalności firmy - od polityki regulacyjnej aż po zakupy. W większości przypadków gotowe są już koncepcje, które czekają tylko na wdrożenie. Budżety komórek mają być w wielu przypadkach wspólne. Będą też stosowne umowy, które pozwolą TP działać na rzecz i w imieniu tego operatora, także poprzez unifikację stanowisk i zatrudnienie osób na etatach w obu firmach na raz. Centertel zostanie w ten sposób całkowicie "wchłonięty" w TP pod względem organizacyjnym, choć pozostanie oddzielnym podmiotem pod względem prawnym.




Nie wiadomo, czy rada nadzorcza zaakceptuje tak daleko idące i ryzykowne zmiany - roszady stanowisk i znaczną redukcję kadry kierowniczej średniego szczebla. Do tego dochodzi ciągła i permanentna wojna między pracownikami obu firm, co jeszcze bardziej utrudnia to zadanie. Rewolucyjne zmiany, które będą wkrótce wdrażane, mogą wprowadzić chaos w szczególnie trudnym okresie zmian regulacyjnych i wchodzenia kolejnych MVNO na rynek.

Dość zastanawiające jest to, że nowa koncepcja "operatora konwergentnego" wprowadzana jest w wielkiej tajemnicy. Pracownicy od średniego szczebla w dół dowiadują się o nich z prasy, a nie komunikatów wewnętrznych. Zdziwieni mogą być także inwestorzy giełdowi i analitycy, dla których te działania mogą mieć wielkie znaczenie przy decyzjach o wycenie walorów spółki i rekomendacjach dla swoich klientów.

Zarys nowej strategii Maciej Witucki przedstawił w wywiadzie dla Gazety Prawnej oraz śniadaniu prasowym, które odbyło się 5. marca. Nowy skład zarządu TP, który zostanie zatwierdzony na posiedzeniu rady nadzorczej 29. marca, przedstawiliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~Max  2007-03-11 21:30:54  host: host-81-190-91-35.gdynia.mm.pl

    No ladnie, konkurencja zabrala troche klientow TP i juz zabojady sie wkurzyly, ze mniej kasy bedzie, wiec robia to, co robi sie w przedsiebiorstwa zaleznych w innych krajach,czyli najpierw wyrzuca sie ludzi na bruk,zeby pokryc straty. A niech ten glupi moloch w koncu upadnie w cholere, i moze wtedy zaczniemy stawac sie naprawde zaawansowanym technologicznie rynkiem. Poki co dzieki TP jestesmy zacofani, ze hej. Jak mozna bylo sprzedawac monopol???????? Przeciez bylo jasne, ze zabojady zrobia z TP dojna krowe. EEEEHHHH korupcja korucja korupcja!!!!! Ktos dostal i tyle!!! Pozdro

  • 0

    2. ~adi  2007-03-11 21:43:10  host: ebq39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    haha Orange = TEPSA :D No i już wiemy że jest miejsce dla kolejnych operatorów.

  • 0

    3. ~  2007-03-11 21:48:42  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Ciekawe co powiedzą ci co wieszali psy na &tp równoczaśnie broniąc Ideę a teraz Orane? ;-)

  • 0

    4. ~  2007-03-11 21:59:59  host: oo9.ipartners.pl

    No to beda zapasy &FTP kontra Centek, stara &FTP kontra nowa &FTP i jeszcze w paru wymiarach. A zwyciezca bedzie........

  • 0

    5. ~A  2007-03-11 22:38:18  host: chello089079245124.chello.pl

    Play :)

  • 0

    6. ~Nigga  2007-03-11 22:49:02  host: mimas.cplus.com.pl

    Nie chce byc zlosliwy, ale chyba powinno byc "o czym zapomnial Witucki" a nie "czego Witucki zapomnial" :)

  • 0

    7. ~mirekb  2007-03-11 23:32:20  host: apn-100-188.gprsbal.plusgsm.pl

    witucki to bankowiec ale we Francji studiowal..zrobi to do czego zostal przez FRANCE TELEKOM powolany..ktos za to zaplaci;-))ktos??klienci TP I ORANGE..

  • 0

    8.  2007-03-11 23:37:19

    3 - zaczną piepszyć jak oni to byli przeciwko Idei/ORANGE i &TP:]

  • 0

    9.  2007-03-12 00:20:22

    wow ta wiadomość ma nr 7777 - anielska :)

  • 0

    10. ~Zico  2007-03-12 00:33:19  host: 213.158.194.228

    Ho, ho, ho!!! No to widze, ze Orange zbyt swietlana przyszlosc nie czeka. Poki byli w miare niezalezni od TEPSY klienci tej sieci mogli jeszcze na cos liczyc, no ale teraz to ja to kiepsko widze. Czyli konwergencja wg. Pana Wituckiego to "pozarcie" Centertela. Pan Jacques Marc Vignolles tez juz widocznie zrobil w Centertelu to co mial zrobic i ucieka do Szwajcarii i pewnie smieje sie teraz wszystkim w zywe oczy, ze dali sie nabrac na rebranding. Szczerze mowiac to zal mi tej firmy, bo od momentu rebrandingu jest ona systematycznie niszczona i obdzierana z kasy. Dawne dobre czasy IDEI pewnie nigdy juz nie wroca, ale nie trudno sobie wyobrazic jak znakomite promocje mialaby ta siec dzisiaj gdyby wciaz dzialala pod marka IDEA. Kasa tez napewno nie bylaby tak z niej pompowana jak ma to miejsce dzis. Biedni beda ci klienci Orange.

  • 0

    11. ~sympatyczny  2007-03-12 02:32:33  host: chello081018196007.chello.pl

    wierz mi, proponuja mi naprawde rozsadne promocje, nie musisz sie martwic (klient Orange)...

  • 0

    12. ~  2007-03-12 06:40:10  host: epd63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    1. 2015 Upadek Microsoftu.. 2. 20016 Upadek France telecom 3. 2016 upaedk tpsa i orange 4. 2008 upadek playa

  • 0

    13. ~jatopisze  2007-03-12 06:52:34  host: public-gprs89518.centertel.pl

    Gruszka, już spadła do Playa Kto następny ?

  • 0

    14.  2007-03-12 09:21:12

    sympatyczny - promocje i usługi mają fajne. Ale nie potrafią zrobić przyzwoitego zasięgu na kilkunastotysięcznym osiedlu w dużym polskim mieście....

  • 0

    15. ~Nigga  2007-03-12 10:56:47  host: 212.160.172.70

    Jardo: ja mam ten sam problem, tylko z Plusem :) A np zasieg EDGE jest w Centku sto razy lepszy niz u konkurencji. Wiec jak to w oligopolu: suma sumarum na jedno wychodzi ...

  • 0

    16. ~Adam  2007-03-12 16:57:35  host: gbw10.internetdsl.tpnet.pl

    kiedy TP wprowadzi w końcu neostradę na tanim abonamencie socjalnym i przestanie sobie w końcu strzelać w stopę?

  • 0

    17. ~Niga  2007-03-13 01:04:54  host: 217.153.142.138

    Adam: a od kiedy Ty sie martwisz o TP? :)Sprawa wydaje sie prosta: konkurenci moga zaoferowac internet na socjalu a TP nie oferuje, wiec powinna. Mimo to takiej decyzji TP nie podejmuje - myslisz ze oni tam nie kumaja tej sytuacji, czy moze maja jednak jakis cel?

  • 0

    18. ~r  2007-03-13 05:58:51  host: chello087207181018.chello.pl

    tak mają cel - zarobić mniej kasiory hehe. Głupich nie sieją itd.

Dodaj swoją opinię