Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czego pragną amerykańskie dzieci?

Czego pragną amerykańskie dzieci?

Q! 1 Grudnia 2010 17:30

0 0

Najbardziej pożądanym przez amerykańskie dzieci sprzętem jest iPad oraz komputer - wynika z danych przedstawionych przez firmę analityczną Nielsen.

Prawie jedna trzecia (31%) amerykańskich dzieci w wieku od 6 do 12 lat chciałaby znaleźć pod swoją choinką iPada. Na drugim i trzecim miejscu na liście życzeń do świętego Mikołaja znalazł się komputer oraz drugi produkt Apple - odtwarzacz muzyczny iPod touch.

Poza podium (odpowiednio 25 oraz 21%) znalazły się bardzo popularne w Stanach konsole do gier - mobilne Nintendo DS (w różnych wersjach) oraz stacjonarne PlayStation 3. Kolejne miejsca zajął smartfon (inny niż iPhone), telefon komórkowy oraz iPhone.




Wśród dzieci w wieku 13 lat i starszych, najbardziej pożądany jest komputer (20%), zestaw kina domowego oraz smartfon inny niż iPhone (obydwa po 19%). Na czwartym miejscu znalazł się iPad (18%), a za nim odtwarzacz Blu-ray oraz czytnik książek elektronicznych.

Badanie zostało przeprowadzone w październiku na reprezentatywnej próbce dla każdego z przedziałów wiekowych.

nielsen wykresnielsen wykres

Źródło tekstu: Nielsen Group     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 1

    1.  2010-12-01 17:33:29

    Proponuje też sondę zrobić wśród złodziei, zapewne iPad też jest na pierwszym miejscu, bo za przerośniętego iPhona tyle chcieć to już tylko przygoda dla fanboyów Apple.

  • 0

    4. ~res  2010-12-01 17:55:00  host: 212.160.172.70

    a myślałem, że na pierwszym miejscu będzie kanapka z Burger Kinga

  • 0

    5. ~ala  2010-12-01 18:23:26  host: 93-181-162-129.internetia.net.pl

    a myślałam iż karnet całoroczny na fast food to by ich doprowadziło do histerii -a może to było w zeszły rok...

  • -1

    6. ~Paweł  2010-12-01 18:24:46  host: chello089076121120.chello.pl

    Po co takim kilkuletnim dzieciom iPad - urządzenie dla biznesmenów ???

  • -1

    7.  2010-12-01 18:54:35

    12 latek i ipad? w glowach sie tym dzieciakom poprzewracalo...

  • 1

    8. ~dietetyk tluszczowy  2010-12-01 18:54:42  host: z13-14.opera-mini.net

    hehe pewnie bylo by tak jak u mojej siostry, juz miala samochod sprzedawac zeby kupic ipada, ale nazbierala kase, kupila ipada i po 2tygodniach siedzenia przy nim zrobila z tego ramke na zdjecia z facebooka i od czasu do czasu uzywa tego jako samochodowego odtwarzacza filmow dla dziecka, bo stwierdzila ze cytuje "do laptopa to mu ze 20lat brakuje. jak powiedzialem jej ze to nie mialo zastapic laptopa to spytala sie po cholere to zrobili.

  • 0

    10.  2010-12-01 19:03:20

    Podobnie byłoby w Polsce,tylko sprzęt trochę tańszy.Tabliczka mnożenia i ortografia po co to komu,dla frajerów,ale komputer może być.Właśnie dlatego Ameryka importuje naukowców,bo własnych mają coraz mniej.

  • 1

    11. ~zdziwiony  2010-12-01 19:31:00  host: 81-219-137-119.adsl.inetia.pl

    Przeciez te produkty sa własnie dla nastolatków i dzieci...

  • 1

    12. ~bb  2010-12-01 19:41:05  host: 095160032174.warszawa.vectranet.pl

    A kto "poważny" potrzebuje iPada?? :) iPada potrzebują tylko lanserzy i podatni na reklamy

  • -1

    14. ~xxxxx  2010-12-01 19:48:04  host: acce99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Polska mentalność jak widać dominuje. Ipad podoba się, ale mnie na niego nie stać więc napisze, że to większy iphone.

  • 1

    16.  2010-12-01 19:57:30

    Co to się porobiło, ja marzyłem o BMXie a później o "góralu"... nie wspominając już o kolorowym telewizorze z pilotem;) A czego pragną polskie dzieci? pracy dla rodziców? nowych butach?

  • 0

    17. ~PatrykOS  2010-12-01 20:02:04  host: 87-250-179-14.slupsk.hypnet.pl

    12, to tak samo jak z resztą smartfonów i innych dupereli. Telefon jest przecież do dzwonienia, prawda? Po co komu dodatkowe pierdoły? Co za błędny tok rozumowania...

  • 0

    19. ~maxiusz  2010-12-01 23:12:04  host: 109.169.29.56

    Napewno pragną miłości i uwagi rodziców, ale media kreują u nich potrzebę nadmuchanych gadżetów, których to wykorzystują z 10% mozliwości.....

  • 0

    20.  2010-12-01 23:40:05

    #18: znalazl sie ekspert od siedmiu bolesci... a swoja droga iPad jest fajnym - ale tylko gadzetem (IMHO). Za darmo nie pogardze, ale kupowac nie ma sensu, nawet ze Stanow 3G/64GB.

  • 0

    21.  2010-12-02 02:27:48

    @Planet: przecież profesjonał ekspert, kupuje tylko w Hongkongu, najtaniej :-) a, że historia mu się miesza, bo nie wie o czym pisze, to tylko drobny szczegół.

  • 0

    22.  2010-12-02 10:49:52

    Dostać iPada to i ja bym chciał. Sprzedał bym, dołożył z 1000zł i kupił sobie jakieś autko pokroju tico w dobrym stanie...

Dodaj swoją opinię