Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czechy: spadek dochodów z usług stacjonarnych

Czechy: spadek dochodów z usług stacjonarnych

WitekT 18 Maja 2006 10:09

0 0

Na czeskim rynku telekomunikacyjnym zanotowano 2005 roku wyraźny spadek przychodów z sieci stacjonarnych - twierdzi firma analityczna Gartner.

Według Gartnera, przychody z sieci stacjonarnych w Czechach spadły w 2005 roku o 0,8% co oznacza, że łączne przychody tytułu usług telekomunikacyjnych osiągnęły poziom 1,353 mld dolarów.
Według analityków przez najbliższe 4 lata roczny wzrost przychodów w telekomunikacji w Czechach wynosić będzie 1,2% i nastąpi to tylko dzięki rozwojowi dostępu szerokopasmowego, co pozwoli na zmniejszenie strat wywołanych spadkiem przychodów w sieciach stacjonarnych. W 2010 roku przychody z tytułu usług telekomunikacyjnych dzięki temu będą wynosić 1,4 mld dolarów.

Gartner uważa, ze wprowadzenie wielu zaawansowanych usług teleinformatycznych związanych z dostępem szerokopasmowym (m.in. telewizja internetowa, zaawansowane usługi personalizacji serwisów) będzie w Czechach opóźnione.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1. ~wlo  2006-05-18 11:02:41  host: asj176.neoplus.adsl.tpnet.pl

  nie dziwię się - temu opóźnieniu - bo tak naprawdę - komu to potrzebne z "normalnych" ludzi? A jak to jeden z forumowiczów o wdzięcznym nicku issa ;-) mówi - tych zwykłych należy szanować bo to oni przynoszą usługodawcom zasadnicze przychody... ;-)

 • 0

  2. ~getITright  2006-05-18 12:22:49  host: phantom.teldom.pl

  *wlo - i ma rację ! a komu to potrzebne ? co potrzebne ??? telewizja ? szerokopasmowy dostęp ? myślę że KAŻDEMU.

 • 0

  3. ~wlo  2006-05-18 13:17:39  host: asj176.neoplus.adsl.tpnet.pl

  poważnie? telewizja w komórce jest każdemu potrzebna? szrokopasmowy dostęP mobilny każdemu? Co jeszcze jest każdemu potrezbne? Autostrada do pola do jeżdżenia siewnikiem albo ciągnikiem z kosiarką rotacyjną? Stary! Trochę rozsądku...

 • 0

  4. ~wlo  2006-05-18 13:20:21  host: asj176.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Jaby było potrzebne to wszystko to oni by się pozabijali żeby to było, ale niema dostępności do tych usług? Bo co? Producenci sprzętu zawinili? No tak... Właśnie. Tyl;ko ciekawe kto zainswestuje w badania i produkcję nie mają perspektyw? Przecież jakby mieli zamówienia od usługodawców myślisz, że nie rozpoczęliby masowej produkcji?

 • 0

  5.  2006-05-18 14:04:39

  ***wlo - masz rację, na razie niewielki odsetek ludzi faktycznie w chwili obecnej chce korzystać z tych usług. To jeszcze potrwa, ceny to jedno, aparaty to drugie, inwestycje operatorów to trzecie. Werbalna chęć to za mało. Ale bawi mnie jednak postawa operatorów (w szczególności na zachodzie), którzy kilka lat temu gromadnie zapowiadało nową erę, nowe możliwości zarobków itd. Propaganda zrobiła swoje, dlatego tak wielu "chętnych". A przecież nie inwestuje się od razu tyle, żeby na tym nie dało się zarabiać. Potrzeba trochę czasu, choćby na spadek obecnych cen w gsm. Pozdrawiam

 • 0

  6. ~getITright  2006-05-18 14:18:52  host: phantom.teldom.pl

  haha :) nie dostępne ??? pamiętaj że mówimy o Czechach, a nie o Francji czy GB, po drugie to ja w tym artykule widzę usługi typu dostęp szerokopasmowy i TV przez internet, czyli poprostu zwykła kablówka, tylko że po kablu poprowadzonym od telekoma a nie operatora kablowego, to po drugie, więc o czym tu rozmowa ??? Szerokopasmowy dostęp mobilny ? to poprostu krok dalej od niemobilnego, musisz mieć strasznie ograniczone horyzonty myślowe, żeby uważać że to nie jest nikomu potrzebne. Zresztą na zachodzie łącza 1mbps kosztują 60-80zł a u nas... więc nie dziwota że w Polsce szerokopasmowych łącz jak na lekarstwo, a większość posiada coś co ciężko nazwać w ogóle internetem czyli przedpotopowe, nigdzie już na świecie nie używane (no może na białorusi) 128kbps (!) czy to znaczy że nikt nie potrzebuje łącz 6mbps, albo 12mbps ?!? NIE !!! to znaczy że bamndycki monopolista narzucił ZAPOROWE ceny, najwyższe w europie, albo i na świecie, przy czym przeciętny europejczyk nie zarabia tak jak Polak 300 euro, tylko conajmniej 1500. I masz odpowiedź dlaczego w zacofanych krajach takich jak Czechy czy Polska takie usługi nie są "popularne"

 • 0

  7. ~wlo  2006-05-18 15:37:31  host: asj176.neoplus.adsl.tpnet.pl

  getITright - tyle, że popularnosc uslug 3G w calej Europie jest mala... Tam zarabiaja, ale dlaczego nie korzystaja?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet