Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czarny Piątek i pomarańczowy "niewypał"

Czarny Piątek i pomarańczowy "niewypał"

msnet 24 Listopada 2017 14:55

8 1

orange piatek

Błąd programistyczny, który ujawnił się przy dużym obciążeniu, był odpowiedzialny za problemy ze sklepem Orange - tak przynajmniej napisał rzecznik pomarańczowego operatora.

Osoby chcące skorzystać z czarnopiątkowej oferty sieci Orange spotkała dzisiaj przykra niespodzianka. Jak łatwo możemy przeczytać w komentarzach pod tą wiadomością, wielu z naszych czytelników doświadczyło dziwnego zachowania się strony sklepu, w tym podmiany danych osobowych na inne, a także wielu innych problemów. W pewnym momencie strona zupełnie przestała działać. Do sprawy odniósł się na Twitterze rzecznik prasowy Orange Wojciech Jabczyński:

Bardzo przepraszam za sytuację. Była ona spowodowana błędem programistycznym, który pojawiał się dopiero przy dużym obciążeniu serwisu. Został szybko wyeliminowany o godz. 8:40. Osoby, których dotyczył problem z danymi zostaną przez nas powiadomione.





Dodatkowe wyjaśnienie pojawiło się na blogu sieci Orange:

Odnosząc się zbiorczo do wszystkich komentarzy pod wpisem. Bardzo Was przepraszamy za sytuację, do której doszło. Ruch na stronie przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Liczba produktów, jak w każdej tego typu promocji była ograniczona - Samsungów S7 mieliśmy 50, podobnie Lenovo Moto Z. Huawei ShotX było więcej - 100 sztuk. Jak w każdej promocji oferującej tak bardzo atrakcyjne ceny liczba osób, chcących kupić telefon znacznie przekroczyła liczbę produktów, która była dostępna. Ogółem - w ciągu zaledwie kilku minut sprzedaliśmy ponad 3 tysiące urządzeń. Absolutnie nie doszło do sytuacji, w której jakikolwiek telefon trafił poza kolejnością do pracowników Orange - platforma, na której działa sklep na to nie pozwala.

Zobacz: Jeszcze więcej 4K w Orange TV na święta
Zobacz: Orange: 12 mln zł na światłowód w Jastrzębiu Zdroju

Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | black friday

w sumie: 55
  • 0

    38. ~  2017-11-25 08:59:17  host: 168.235.207.244

    Janusze rozżaleni, bliscy płaczu bo zakupy się nie udały

  • -3

    40.  2017-11-25 09:21:41

    Ja od siebie dodam, że też byłem nieco zawiedziony nieudanymi zakupami. Ale co ciekawe, wczoraj o 20:30 otrzymałem telefon od orange z przeprosinami za całą sytuacje, i co się okazało, zamówienia które próbowało się opłacić zostały zarejestrowane w systemie i będą wysyłane za pobraniem. W najbliższych dniach mam otrzymać maila z opisem co i za ile kupiłem. Dodatkowo w ramach przeprosin rozdają rabat 20% na akcesoria z ich sklepu.
    Jeżeli to nie jest kolejny wałek z ich strony to czarno-pomarańczowy piątek można uważać za udany :)

  • -1

    41. ~zenON  2017-11-25 10:09:46  host: acyf8.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co pan Jabczyński powie osobie która miała Moto Z w koszyku tylko system za cholerę nie pozwalał sfinalizować transakcji? Ciągle sprawdź dane...

  • -1

    42. ~M@zik  2017-11-25 10:23:41  host: public-gprs406744.centertel.pl

    Szkoda słów o tej stronie i tej wyprzedaży. Chciałem kupić dla żony telefonik na święta, ale nie wyszło.
    Jak już udało mi się mieć telefon w koszyku to nie mogłem wprowadzić kodu pocztowego. Tzn dało się ale wyskakiwał komunikat że jest błędny :p Troszkę to śmieszne i żałosne.
    Tragedii nie ma kupię w innym sklepie.

  • -1

    44.  2017-11-25 11:56:02

    @43 tak czułem, że ktoś mi zarzuci stronniczość :) dlatego wrzucam numer, sam sobie wygugluj co to http://tlp.is/fkp
    Jeżeli nie wywiążą się z obietnicy to sam będę zły, ale póki co cierpliwie czekam.
    Z tego co wiem to nie tylko do mnie dzwonili.

  • -1

    45. ~roberto  2017-11-25 12:44:19  host: 77-253-222-77.static.ip.netia.com.pl

    Do mnie tez dzwoniono z Gdanska :-) Jednak tam gość powodizał ze będą wysyłać do części osób-nie do wszystkich. Tzn moze bede w tej gupie a moze nie.

  • 3

    46. ~xxx  2017-11-25 13:32:04  host: public-gprs377784.centertel.pl

    Wygląda jakby stronę Orange stawiali ci sami informatycy którzy obsługują chiński sklep efox czy jak mu tam w różnych wersjach. Logowanie i koszyk sypią się nawet bez promocji...

  • -1

    47.  2017-11-25 14:28:24

    @45 czyli może za wcześnie ich pochwaliłem. Ja dostałem informację, że mam czekać na maila a później na kuriera, tylko żeby pamiętać o doliczeniu 15,99 pln za przesyłkę.

  • -1

    48. ~cebulaki  2017-11-25 15:12:28  host: host-176-221-120-242.dynamic.mm.pl

    hahah ale cebule mysla ze s7 kupia za 800 zł i zaraz sprzedadza. polacy to idioci

  • -1

    49. ~observer  2017-11-25 16:12:23  host: n15-08-06.opera-mini.net

    @38, 48: Faktycznie, czytając komentarze można odnieść wrażenie, że kupno telefonu parę zlotych taniej to dla niektórych sprawa życia i śmierci. Jestem przerażony poziomem zgimbusienia polskiego społeczeństwa.

  • -1

    50. ~cebulaki  2017-11-25 17:56:46  host: host-176-221-120-242.dynamic.mm.pl

    dac cebulakom palca to cala reke by wzieli. wszedzie spisek widza pisza ze juz wypowiadaja umowy a jak znowu cos rzuca to pierwsi beda biec jak ze sraczka zeby kupic haha

  • -1

    51. ~Roberto  2017-11-25 18:04:37  host: 77-253-222-77.static.ip.netia.com.pl

    Widzisz Ty dostałeś bardziej szczegółowe informacje a ja mniej. Pewnie masz większe szanse. A powiedz mi czy dostałeś jakieś info na maila czy tylko przez telefon.

  • -1

    52. ~Roberto  2017-11-25 18:10:44  host: 77-253-222-77.static.ip.netia.com.pl

    Będę zaglądał do tego wątku jak coś to napisz czy dostałeś maila a ja napiszę jak ja dostałe.

  • -1

    53.  2017-11-25 18:18:47

    @52 nic jeszcze nie dostałem. Dam znać jak dostanę, a jeżeli nie dostane to wrócę tutaj wieszać psy na pomarańczowych :)

  • 0

    54. ~observer  2017-11-25 23:24:02  host: n15-08-06.opera-mini.net

    Napiszę po raz kolejny: ręce opadają na cebulactwo, które wylewa tutaj swoje żale grożąc Orange zmianą operatora. Mówię wam: Orange wcale się nie zmartwi waszym odejściem, ba będzie nawet zadowolone, że pozbyło się cebulaków ;)r

  • 1

    55. ~wertghhgtre  2017-11-26 11:11:42  host: public-gprs411361.centertel.pl

    orange to nie Czerwony Krzyż

  • 0

    56. ~antyobserver  2017-11-27 12:26:10  host: 212.160.172.84

    cebulactwo to rozgłoszenie reklamami sprzedaży telefonów i brak takowej (o nie działającej stronie nie wspomnę).

  • 0

    57. ~Kama  2017-11-27 21:00:40  host: cjf14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszystko ustawione

  • 0

    58.  2017-11-29 11:49:00

    Wracam po kilku dniach z informacją. Absolutnie żadnego maila nie otrzymałem, dzwoniłem do sklepu, tam jakaś konsultantka miała zebrać dla mnie informacje i oddzwonić.
    Oczywiście nie oddzwoniła.
    W skrócie - żenada, poziom obsługi godny Korei Północnej :)

  • 0

    59.  2017-11-29 17:15:13

    A jednak coś udało mi się kupić, może to niezbyt cenny łup ale lepsze to niż nic http://tlp.is/fma

Dodaj swoją opinię