Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czarnoskórzy najbardziej gadatliwi

Czarnoskórzy najbardziej gadatliwi

Q! 26 Sierpnia 2010 08:35

0 0

Czarnoskórzy użytkownicy telefonów w USA rozmawiają przez telefon komórkowy ponad dwukrotnie więcej niż biali. Ponadto kobiety znacznie częściej korzystają z telefonu niż mężczyźni - wynika z badań przeprowadzonych przez firmę analityczną Nielsen.

W ciągu ostatniego roku ciemnoskórzy użytkownicy telefonów komórkowych wykorzystywali średnio 1331 minut miesięcznie, podczas gdy u białych wynik ten wyniósł zaledwie 647 minut. Na drugim miejscu znaleźli się Latynosi (826 minut), a na trzecim - Azjaci (692).

W przypadku wiadomości tekstowych, prym w ciągu ostatniego roku również wiodą czarnoskórzy ze średnim wynikiem 780 wiadomości każdego miesiąca. Dla białych liczba ta wyniosła 566 wiadomości, co dało im trzeci wynik. Latynosi mogą się pochwalić wynikiem 767, natomiast Azjaci - 384 wiadomości.




Co ciekawe, czarnoskórzy użytkownicy telefonów komórkowych chętniej korzystają z ich możliwości, przede wszystkim z dostępu do Internetu - informuje Pew Internet & American Life Project w badaniu sprzed roku. Może to być wynikiem mniejszej dostępności wśród tej grupy społecznej dostępu do tradycyjnego łącza internetowego.

W badaniu wzięto pod uwagę dane pochodzące od 60 tys. użytkowników telefonów w systemie abonamentowym. Analizie zostały poddane ich bilingi w okresie od czerwca 2009 do maja 2010 roku.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 3

    1. ~Mobilny  2010-08-26 08:45:04  host: inet20909nc-3s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Ciemnoskórzy więcej rozmawiają bo mają czas a biali są zaganiani tempem życia.

  • 1

    2. ~  2010-08-26 08:57:48  host: chello084010219022.chello.pl

    tak sie zastanawiam czy nie zostanie to uznane za rasizm...

  • 1

    3. ~qwerty  2010-08-26 09:00:50  host: 213-238-105-76.adsl.inetia.pl

    Rasizm!!!!111oneoneone ;-) Wiadomość nie jest kompletna. Nie widzę informacji do jakiego kraju, regionu badanie się odnosi. Infomacja na końcu wskazuje na USA, także mówią o tym Latynosi. Jednkaże, jeżeli badanie dotyczy tylko USA, to co tam robią mieszkańcy Azji i Pacyfiku? Może miało być Azjaci?

  • 1

    4. ~qwerty  2010-08-26 09:03:07  host: 213-238-105-76.adsl.inetia.pl

    a tak szczerze - mam nadzieję, że nie dożyję czasu kiedy Poprawność Polityczna będzie na takim samym poziomie absurdu u nas co w USA. Pewne informacje trzeba nazywać tak a nie inaczej. Jeżeli zaczynasz się zastanawiać, czy wyniki twoich badań kogoś nie urażą - coś jest bardzo nie tak... Tematu nie rozwijam, bo się zrobi całkowity OT.

  • 1

    6. ~  2010-08-26 09:38:42  host: t02-13.opera-mini.net

    a czy nie zapomnieliscie napiac GDZIE byly robione te badania? Bo to chyba tez nie jest takie jednoznaczne, a zalezy od kosztu polaczenia/minuty

  • 0

    8. ~klaudi  2010-08-26 10:42:24  host: 212.160.172.70

    uwazam ze rzeczywiscie poprawnosc polityczna do granic zbsurdu jest niefajna, ale komentarze czy w afryce maja telefony sa nie na miejcu, fyi- czarnoskórzy mieszkaja takze na innych kontynentach a jesli badania z usa to pewnie nie dlatego korzystaja z netu bo go w domu nie maja,ale dlatego ze lubia, a Zimbabwe ktore bylo kiedys kolonia brytyjska tez na pewno jest zaopatrzone w telefony, troche otwartosci, swiat jest roznorodny i na tym polega jego urok

  • -5

    9. ~xx  2010-08-26 10:48:28  host: public22303.xdsl.centertel.pl

    @Andrzej mają bo tam mieszkają też jedni z najbogatszych ludzi na świecie. I mają telefony o których możesz pomarzyć. Pewnie nawet na mapie nie wskażesz Afryki...

  • 2

    10. ~Andrzej  2010-08-26 10:55:58  host: mail.teleksiegarnia.com

    a co to mapa? wydaje mi się że jak żyją tam jedni z najbogatszych ludzi na świecie to są biali.(ogolnie mnie przewidziałeś bo codziennie marze o telefonach bogatych ludzi)

  • -3

    11. ~klaudi  2010-08-26 11:02:32  host: 212.160.172.70

    jak zyja tam jedni z najbogatszych ludzi na swiecie to sa biali? co za bzdura.. az zal sie robi jak sie taki komentarze czyta

  • 3

    13.  2010-08-26 11:07:49

    to był wniosek bo osobiście nie słyszałem o czarnoskórych miliarderach z Afryki:) ale oczywiście klaudi napewno zaraz mi sypniesz kilkoma naziwskami z rękawa:) nawet byłoby miło:) no i przykro mi że Cie do takiego ogromnego żalu doprowadziłem!

  • 1

    15.  2010-08-26 11:55:23

    @1.~Mobilny To ile masz czasu zależy od Ciebie. Rozmawiają więcej bo taki mają styl życia. A jak wiadomo np. amerykanie głównie toczą wojny na świecie o styl życia. Nie ma wiec co krytykować czyjegoś stylu życia bo można niechcący wywołać wojnę:))))))))

  • 1

    16.  2010-08-26 14:54:22

    Do autora - w jednym miejscu piszesz "ciemnoskórzy", a potem "czarnoskórzy'. Więc w końcu jakiej barwy ? Bo ciemnoskóry może być również Indianin. A swoją drogą, to ciekawi mnie, jak w tym badaniu wypadli właśnie Indianie...

  • 1

    17. ~białas POlski  2010-08-26 19:01:33  host: 213-238-71-118.adsl.inetia.pl

    Ja też nie mam czasu gadać przez fon, bom zapracowany i to w POLsce, a tam w USA lenią się zamiast pracować, a bezrobocie mniejsze, niż w POLsce! ZGROZA!

  • 0

    18. ~abonent  2010-08-27 00:52:28  host: chello089079090188.chello.pl

    Nie rozumiem jednego.. Skąd firma badawcza wiedziała, że konkretny numer telefonu należy do ciemnoskórego abonenta? Czyżby operatorzy przy jej podpisywaniu zaznaczali to w jakiś sposób? A jak w telemarketingu, gdzie umowa jest przysyłana,podczas namawiania klienta pytali, jakiej rasy jest? To jest conajmniej dziwne i śmierdzi rasizmem.Ciekawe, czy amerykańskie prawodawstwo dopuszcza w ogóle kryterium rasy przy sondażach i takich pseudobadaniach.

  • 1

    19. ~znafca  2010-08-27 06:37:10  host: user-109-243-31-98.play-internet.pl

    taa, czarni statystycznie mają dłuższe niż biali mężczyźni :)

  • 0

    20.  2010-08-30 09:55:34

    Dlaczego wszyscy oprócz białych są napisani z dużych liter? Co to jesteśmy jacyś gorsi?

  • 0

    21.  2010-08-30 09:57:26

    Sorka, źle popatrzyłem :)

  • 0

    22. ~Funboy Mobile  2010-08-30 09:59:48  host: v05-16.opera-mini.net

    Ale mata podnietę kto ile dzwoni a co to kogo obchodzi każdy jest człowiekiem robi co chce i ile chce.

Dodaj swoją opinię