Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czarne telefony przestają być modne

Czarne telefony przestają być modne

LuiN 14 Kwietnia 2016 09:51

5 12

Koniec z czernią na telefonach. Smartfony zaczynają błyszczeć i mienić się złotem. Obecnie odcień złota jest jednym z najmodniejszych i najchętniej wybieranych kolorów zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.



Klienci przede wszystkim rezygnują z bezpiecznych kolorów, jak czerń. Zdecydowanie prym wiedzie złoty, stanowi on już ponad połowę rynku - mówi newsrm.tv Michał Kloch, Product Manager iSpot Apple Premium Reseller. Zarówno rose gold jak i gold nie są tylko kolorami dedykowanymi dla kobiet. Często mężczyźni wybierają też takie odcienie, co widać też ogólnie w trendach elektroniki użytkowej.




Aktualnie urządzenia stają się także coraz bardziej mobilne. Szczególnie ten trend widać w rozwiązaniach audio np. w głośnikach. Wcześniej klienci wybierali duże rozwiązania, które dawały ogromną moc i pozwalały po prostu nagłośnić całe duże pomieszczenia. Obecnie najważniejsza jest mobilność, najważniejsza jest trwałość baterii, możliwość zabierania go ze sobą i słuchania cały dzień muzyki - dodaje Michał Kloch.

Technologia staje się także coraz bardziej osobista. Jest czymś, czym wyrażamy siebie np. poprzez zmianę paska możemy codziennie zakładać inny zegarek. Klienci żądają wręcz, żeby wszystkie powiadomienia, wszystkie informacje, które do nich spływają były coraz bliższe im, dlatego fantastyczne rozwiązania typu tap tick engine, które przenoszą delikatne wibracje na nadgarstek pozwalają nam odczuć każdą wiadomość, każde wydarzenie w kalendarzu - wyjaśnia Michał Kloch. W związku z tym technologia staje się nie tylko personalna pod względem koloru, ale też pod względem fizycznego jej odczucia na nadgarstku.

Źródło tekstu: newsrm.tv     

Dodaj do:

Tagi: iphone | apple

w sumie: 47
  • 0

    29.  2016-04-14 12:19:08

    Od zawsze lubiłem białe i srebrne telefony, tylko raz miałem czarny telefon.

  • 1

    30.  2016-04-14 12:35:58

    Zawsze preferowałem słuchawkę w czarnym kolorze, ale mój ostatni nabytek jest... w bieli. ;-) Co do gustów: w grę wchodzi telefon srebrny, ew. grafitowy. Kolejne miejsce zajmuje tzw kolor szampański. Nie trawię natomiast telefonów w krzykliwych kolorach: zielonym, żółtym, czy czerwonym ( lubię te kolory ale najchętniej w kwiatach). Zaś telefon w kolorze złotym, kojarzy mi się z... odpustem. Moim ulubionym ponad wszystko jest kolor niebieski ( poza atramentowym ), ale nie jestem na tyle odważny, żeby wyskoczyć z takim telefonem publicznie. ;-)

  • 0

    32. ~Marcin  2016-04-14 12:41:16  host: 188.146.132.208.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    A mnie tam "wsio rybka" i tak idzie pokrowiec.

  • 0

    33.  2016-04-14 12:41:23

    #28, SRT10 - prawie każdy trwoni na coś pieniądze. Kupując drogi telefon i tak wydaję dużo mniej, niż na przykład nałogowi palacze, którzy dodatkowo niszczą zdrowie swoje i najbliższego otoczenia.

  • 0

    34. ~kiki  2016-04-14 12:46:29  host: 84-10-169-102.static.chello.pl

    @22 samsung wyprzedził apple ;) w s6 był niby czarny a tak naprawdę był to granat, a złoty w wydaniu apple gdzie front jest biały i do tego te białe plastikowe separatory to jednak nie jest dobry przykład do naśladowania-bardziej mi się podoba rozwiązanie z s6 oraz s7 samsunga-tył oraz front w tym samym kolorze a plastikowe paski subtelnie ukryte w metalowej ramce

  • 0

    35. ~4D  2016-04-14 12:48:53  host: user-94-254-179-119.play-internet.pl

    ad 33. Brawa zwłaszcza za drugie zdanie! Coś o tym wiem z autopsji ;-/

  • 0

    36.  2016-04-14 13:12:48

    @28 Dlaczego to jest smutne? Sam co 2,5 roku kupuje droższy model. Kiedyś kupowałem osobno aparat foto, kamerę wideo, odtwarzacz mp3, laptop. Dziś w to miejsce kupuje jedno droższe urządzenie, które i tak wyjdzie taniej.

  • 0

    37.  2016-04-14 13:27:12

    @36: Jedno urządzenie ma zastąpić aparat fotograficzny i laptop? Bitch please. Największą zaletą laptopa jest obecność klawiatury, której inne urządzenia nie mają. A co do aparatu, to nie dopuszczam czegoś innego niż lustrzanki.

  • 0

    38.  2016-04-14 13:38:51

    @37 Smartfion w zupełności zastąpu laptopa w dostępie do www, maila, youtube etc... Nie wszyscy pracują na aplikacjach biurowych w domu, a nawet jeśli to starczy im do tego stary komp sprzwd 8 lat. Podobnie ze zdjęciami. Lustrzanka jest bardziej dla hobbystów i pasjonatów, a taki S5 jest zawsze pod ręką i z pewnością wielu zadowoli.

  • 1

    39. ~markos  2016-04-14 13:48:57  host: user-94-254-129-149.play-internet.pl

    at38. łżesz słoneczny chłopysiu. lustrzanka - czyli aparat fotograficzny z duża matryca jest dla wszystkich a którzy cenia sobie normalna jakosc zdjec. natomiast na szybkiego i jak nie ma jej pod reka to mozna zroic cos co bedzie zdjeciem z tzw. smartfona. jednak bedzie to pozbawione dynamiki i niczym z akwarelki malowane dziełko. natomiast mocno wybiegasz w ....przyszłosc co do zastapienia laptopa smartfonem. jeszcze dłuuuuugo i długo laptopa z ekranem 14 czy 15 cali za jakies 1400 zł nie zastapi zaden gadzet zwany smartfonem . i nawet jak bedzie kosztował 3 tysiace. słoneczny chłopysiu

  • 1

    40.  2016-04-14 14:07:27

    @msnet (33), co nie zmienia faktu, że MOIM zdaniem takie postępowanie jest nieodpowiedzialne, a wręcz głupie. Tacy ludzie nie niszczą co prawda siebie i otoczenia substancjami rakotwórczymi, jednak szkodzą sobie i najbliższym w inny sposób. Przykładowo zaniedbując bardziej niezbędne potrzeby: wydatki na dobre/zdrowe jedzenie, lekarstwa, ubrania. Skoro brakuje forsy na to, nie kupuję drogiej zabawki. Tym bardziej, gdy nie jestem sam i muszę troszczyć się o rodzinę
    A co, gdy ktoś pali fajki, a do tego marnuje kasę na drogiego smartfona na którego w rzeczywistości go nie stać? ;-)

  • 1

    41.  2016-04-14 14:09:53

    @słoneczny i naprawdę 5 calowy smartfon jakościowo zastąpić ma laptopa o przekątnej ekranu nawet 17 cali?! Na pewno nie.

  • 0

    42. ~  2016-04-14 14:14:48  host: ns510622.ip-167-114-102.net

    @2, @5: Typowe polskie marudzenie. Ludzie chcą się wyróżniać, być modni, to wybierają różne metody, aby to uzyskać - ubiór, fryzury, albo kolor telefonu. A dla Was to wielki problem. Niech każdy żyje tak, jak mu się podoba.

    P.S. Jak macie problemy z rozróżnianiem płci "od tyłu", to patrzcie "od przodu" (twarz o ile nie za dużo tapety, klatka piersiowa, itp) albo na proporcje ciała - tym bardziej z tyłu dobrze widać - np. szerokość miednicy, talii, barków - kobieta ma trochę inne proporcje, niż mężczyzna (nawet drobny chłopak nie będzie miał szerokich bioder).

  • 0

    43.  2016-04-14 14:59:02

    @41 O Jezu...jednemu zastąpi, drugiemu uzupełni, trzeciemu wręcz przeciwnie. Mi smartfon i smart tv coraz częściej zastępują laptopa. Do prac biurowych mam do dyspozycji kompa w pracy. Laptopa też od czasu do czasu używam w domu, ale nie włączam go tylko po to żeby sprawdzić pocztę czy zerknąć na telepolis tak jak kiedyś. Nie mam też potrzeby go wymieniać na nowszy model. Wolę kupić za 3 lata nowy telefon.

  • 0

    44.  2016-04-14 16:02:36

    Darmowa reklama Apple

  • 0

    45. ~xy  2016-04-14 17:02:19  host: 178235139041.warszawa.vectranet.pl

    Obrzydliwe te pseudozłote czy jakieś telefony.

  • 1

    46.  2016-04-14 17:29:39

    @40, DanielR - jeśli takiego kogoś nie stać raz na dwa lata na drogiego smartfona, to tym bardziej nie stać go na nałogowe palenie.

  • -1

    47. ~  2016-04-14 17:48:49  host: n26-03-05.opera-mini.net

    newsrm.tv czyli po naszemu się czyta: niu srom tiwi

  • 2

    48.  2016-04-14 18:42:09

    @33 MSNET, dopóki to ich pieniądze, to nie moja sprawa. Jak ktoś ma dużo, to może kupować sobie nawet telefony z prawdziwego złota. Ja mówię o tych, którzy telefon sobie kupią, ale już na składkę u dziecka w szkole to nie ma i krzyk, że za drogo. Po prostu to taki głupi trend, że Ci których nie stać, kupują rzeczy, którymi udają zamożnych, ale zalegają z podstawowymi opłatami i należnościami. Rozejrzyjcie się wokół i zobaczcie, że zarabiający minimalną krajową mają telefony warte więcej, niż ich pensja, a Ci naprawdę zamożni, dla których to żaden wydatek, po prostu kupują solidny, markowy, a z ich perspektywy tani. Ja nic bym nie miał do takich osób, gdyby nie to, że potem chcą pożyczać ciągle ode mnie pieniądze, bo żyją ponad stan, a na rynku telefonów widać to jak na dłoni, że tak właśnie jest.

  • 0

    49. ~Hav3k  2016-04-15 18:22:49  host: host-212.96.239.194.tvksmp.pl

    A ja szczerze mówiąc to mam w *** jaki będzie kolor telefonu byle nie był różowy , chociaż zawsze brałem czarny kolor telefonu bo był najłatwiej dostępny i jak to mówią "bezpieczny".

Dodaj swoją opinię