Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czarne chmury nad SonyEricssonem?

Czarne chmury nad SonyEricssonem?

WitekT 28 Sierpnia 2008 10:04

0 0

SonyEricsson musi sobie radzić zdecydowanie lepiej na rynku - powiedział szef Sony Howard Stringer w wywiadzie dla Die Welt.

Zapytany o to, czy zamierza zakończyć joint venture z Ericssonem stwierdził, że aktualny rok jest ciężki dla tej firmy, ale wykupienie udziałów od współwłaściciela nigdy nie jest rzeczą prostą.

Sony obniżyło swoją prognozę zysku netto w 2008 roku o 17% w związku ze słabymi wynikami SonyEricssona i słabnącym działem elektroniki w związku z zaostrzającą się konkurencją.




Musimy pracować znów razem, tak jak to robiliśmy przez 2 lata. Albo joint venture będzie musiało znaleźć swoje własne rozwiązanie - powiedział Stringer.

Dodał, że ciężko jest firmie być maksymalnie elastyczną i sprawnie funkcjonującą, kiedy działa się w formule joint venture.

Ciągle jest się zaangażowanym w dyskusje i negocjacje. My z Ericssonem ciągle dyskutujemy nad sposobami sprawienia, żeby SonyEricsson był takim sukcesem, jakim tylko może być - dodał Stringer.

Źródło tekstu: Die Welt, Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 51
  • 0

    32. ~bryk  2008-08-28 12:04:04  host: 194.181.60.158

    miałem siemensa, kilka nokii (6610,5300,E61-super telefonik dla biznesu) a teraz mam SE K770i i nie zamienię nigdy SE na inny telefon. Sama sprawność działania Bluetootha powala wszystkie inne marki na glebę. Design SE naprawdę bardzo mi odpowiada a w połączeniu z funkcjonalnością stanowi super połączenie. do tego prawie genialny słownik T9, którego nie spotkałem w żadnej nokii. Naprawdę tylko SE.

  • 0

    33.  2008-08-28 12:09:59

    SE zrobił świetny telefon - T610 - miał dosłownie wszystko co potrzeba w tamtych czasach, a potem troszkę lepszy T630, ale już nie tak kultowy, z tego co pamiętam tylko Era go sprzedawała i być może dlatego w Polsce nie był tak popularny jak poprzednik. A co było potem? Potem telefony jak dla mnie dziwne - multimedialne cuda bez EDGE-a (bardzo długo tego brakowało wszystkim telefonem SE, teraz jest niewiele lepiej). Kolejny bardzo dobry telefon SE K750i - rewelacyjny aparat jak na tamte czasy, wiele Nokii nie umie zrobić tak dobrych zdjęć mimo lepszej matrycy. Dzisiaj nastaje jednak czas multimedialnych komputerów w formie telefonu, dlatego uważam, że SE jak chce jeszcze zaistnieć musi wejść w produkty oparte na Symbianie, jak to uczynił Samsung.

  • 0

    34.  2008-08-28 12:14:29

    Hej wlo, e51 to badziew? Nie polecasz? A w teście na telepolis to ma być cudo.

  • 0

    35.  2008-08-28 12:26:32

    #34: no tu się zgadzam z wlo. E51 to badziew i taniocha. Ja muszę mojej babuni go polecić bo ona nie ma dużych wymagań ;-). Tylko czy czcionka nie będzie dla niej za mała? :-D

  • 0

    36. ~szczuru  2008-08-28 12:48:13  host: abdy132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Hehe może i sprzedają dużo telefonów, ale co z tego jak co 2 trzeba wymienić/naprawić :D

  • 0

    37. ~  2008-08-28 12:51:21  host: 80.51.91.252

    SE? Plastikowe zabawki o kształcie cegły. Design wstrętny, skrzypiące obudowy. Nie, dziękuję.

  • 0

    38.  2008-08-28 12:51:53

    Hej 35, cały tel e51 jest tak kiepski, a ma szybki procek i wi-fi ;-)

  • 0

    39. ~DaVe  2008-08-28 13:11:37  host: 213-92-140.serv-net.pl

    do 30. te super male klawisze, ten brak przycisk dzwon/rozlacz, tak, to nie jest brzydki telefon - on jest malo ergonomiczny

  • 0

    40. ~Przemek  2008-08-28 13:48:40  host: abw12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czasy T610 i K570i już się kończą. Pora na iPhone :D Mam teraz Asusa P750 raczej nie ma lepszego telefonu (Nokia i SE to przy tym zabawki). Gdyby SE poszedł w tą stronę, to był by dalej na topie.

  • 0

    41.  2008-08-28 14:09:03

    darase - zapłaciłem pół roku temu 1049 złotych... teraz kosztuje 200 czy 300 zł mniej, więc z tego chociażby względu go będę używał aż mi przejdzie żal po jej zakupie... ;-)

  • 0

    42. ~3m  2008-08-28 14:09:37  host: aja237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przemek, troszkę się zapędziłeś. Raczej coś lepszego się znajdzie i myślę że 99+% forumowiczów się ze mną zgodzi. Można powiedzieć, że SE idzie w stronę WM. Twoje ostatnie zdanie jest zaś dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Możesz mnie oświecić i wyjaśnić, o co ci chodizło?

  • 0

    43. ~kwistas  2008-08-28 19:35:38  host: w3cache.wignet.pl

    To niech SE ruszy dupsko i zrobi mini komputerki w stylu nokii z serii N. Zysk na pewno będzie większy. Sony spoko firma co do Ericssona tu już mam trochę inne zdanie. Ogólnie używam Sony Ericssonów mam już 3 telefon z tej firmy i nigdy mnie nie zawiódł.

  • 0

    44.  2008-08-30 12:39:52

    SE chyba wreszcie zrozumiało ze największe zyski to smartphoney dlatego powstała XPERIA X1 coś czuje ze ta linia multimedialnych telefonów przyniesie SE sukces. X1 jest naprawdę bardzo zaawansowanym telefonem/mini laptopem. Nadchodzą dobre czasy dla SE :)

  • 0

    45.  2008-08-30 12:44:27

    Xperia to nowa jakość !!!

  • 0

    46. ~czapla  2008-09-02 07:19:03  host: host-89-231-160-2.wolow.mm.pl

    trzeba byc glupcem zeby kupic SE z WM gz inteligencji

  • 0

    47. ~idea  2008-09-02 10:09:33  host: acfh144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    można nie być kretyńską czaplą,ale jak się która uprze!!!! SE uległ modzie połkretynów i wpakował krawężnikową klawiaturę w sek550,k810 ijeszcze paru no sprzedaż padła(ten sam błąd robi nokia i nawet samsung).nowa seria SE już dla ludzi a nie dla parad śmierdzieli!!!!.po drugie należy spojrzeć jak szaleją LG Asus HTC MIO i jakie mają powodzenie-tu jest klucz do powodzenia prezesi SE(mogę podpowiedzieć pare pomysłów i staniecie na nogi i to ostro!!!!!!)

  • 0

    48. ~  2008-09-02 17:49:01  host: p05-13.opera-mini.net

    Byłem kiedyś fanem se, a nawet dalej po trochu im kibicuje, jednak szefowie se pobili rekord głupoty, że tak potencjał marnują. Chodzi o to, że tak jak kiedyś z durnym uporem se montował tylko mini wyświetlacze 100x80, na którag foty wyglądały przypadkowe kolorowe plany. A nokia miała wtedy ciut większe 128x128, ale to wystarczyło, aby foty na nich już były do oglądania! Do tego se jak kretyog unikali javy, dlatego skandalicznie marna nokia 3510i przyniosła sukces, a super se t300, t310 były w ogonie. Do tego jak idioci przez lata unikali głośnej gadki. Dlaczego wtedy durni szefowie se do super komórek nie dali ciut większy wyświetlacz, aby foty były już jako takie, jak w noki?, Czemu nie dodali javy i głośnej gadki? Jak można było być w ogonie mając w ofercie t68i, t300 a potem p800?? Tylko ciut modernizacji i sukces gotowy! A już aktualnie dlaczego ci głupi szefowie se tak unikają edge?? Dlaczego teraz największy wyświetlacz se ma do 2 cali? 240x320 piksli i 2 całe, toż to sabotaż. Rozumie, że mogą być modele z małymi wyświetlaczami, ale gdzie różnorodność oferty, a w niej komórki z dużym wyświetlaczem?? Czas komórek z super multimediami aż prosi się o duży wyświetlacz, co potwierdzają komórki, które odniosły sukces, bo miały ładny duży wyświetlacz... i niewiele więcej zalet. Komórki z symbianem są dla klientów niszowych, ale brakuje mi np. symbiana z dużym wyświetlaczem, ale bezdotykowym. Dlaczego se robi tylko symbian dotykowy? No i zapomniałem- głupi szefowie se po ilu latach zorientowali się, że ludzie unikają joja w ich komórkach i tylko przez ten głupi joj nie kupują komórek se?? Kilka ładnych lat, toż to znowu sabotaż! Taka to trudność zastąpić joja, klawiszem 4 kierunkowym? Brak mi słów! Debile, kretyoi, do tego za swoją głupia i po chamsku wykonywaną pracę, to biorą grube miliony!

  • 0

    49. ~CodeQ  2008-09-02 23:21:03  host: ann130.internetdsl.tpnet.pl

    dla mnie liczą się tylko SE. mój brat ma nokię i używałem jej kilka dni i nie przypadła mi do gustu. design SE też jest najlepszy, nokie są brzydkie. a ta n95 to masówka...

  • 0

    50. ~  2008-09-03 17:18:09  host: nat217.and-net.pl

    39 napisał: ''do tego prawie genialny słownik T9, którego nie spotkałem w żadnej nokii.'' t9 jest w kazdej nokii i to lepszy od tego w SE

  • 0

    51. ~mucuss  2008-09-03 21:06:59  host: cpc2-birk3-0-0-cust848.bagu.cable.ntl.com