Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cyfrowy portret kandydatów na prezydenta

Cyfrowy portret kandydatów na prezydenta

WitekT 15 Czerwca 2010 10:25

0 0

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji postanowiła stworzyć "cyfrowe" portrety kandydatów na podstawie wypełnionych przez nich ankiet. Z 10 kandydatów wypełniło je tylko 6. Z ankiet można dowiedzieć się m.in. kto korzysta z nawigacji GPS i ma Internet szybszy niż 2 Mb/s.

Ankiety wypełnił Bronisław Komorowski, Jarosław Kaczyński, Grzegorz Napieralski, Janusz Korwin-Mikke, Marek Jurek i Andrzej Olechowski.

Wszyscy zaznaczyli, że mają cyfrowy aparat fotograficzny, osobisty komputer, robili zakupy przez Internet i korzystają z poczty elektronicznej. W innych pytaniach nie było już jednomyślności:
co ciekawe, Napieralski napisał, że nie korzystał z bankowości elektronicznej, nie korzystał z niej także Kaczyński,
tylko Kaczyński nie korzystał z serwisów społecznościowych,
nawigacji w prywatnym samochodzie nie mają Jurek i Kaczyński,
konsolę do gier ma Komorowski i Napieralski,
tylko Komorowski korzystał ze szkolenia i edukacji przez Internet,
Olechowski i Korwin-Mikke korzystali z usług e-administracji.




Jeżeli chodzi o telefony komórkowe, to wszyscy kandydaci mają modele z aparatem fotograficznym, ale:
tylko Kaczyński nie ma w nim dostępu do Internetu,
Olechowski i Kaczyński nie mają w nim dostępu do swojej poczty, a do kalendarza - nie ma tylko Kaczyński,
Komorowski, Napieralski i Olechowski mają telefony z dotykowym ekranem.

Jeżeli chodzi o komputery, to wszyscy kandydaci mają modele nie starsze niż 2 lata, jednak tylko Kaczyński ma urządzenie stacjonarne - pozostali laptopy z mobilnym dostępem do Internetu. Tylko Jurek i Kaczyński mają Internet wolniejszy niż 2 Mb/s.

Zobacz: pełne dane z ankiet kandydatów (plik .pdf; 834 kB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 118
  • 2

    109. ~  2010-06-15 17:42:21  host: t05-07.opera-mini.net

    @107, niestety sa tematy, przy ktorych Witkowi puszczaja nerwy np. reklamy na portalu. Ta reklama c-date calkiem dobra i nawet kliknalem :D

  • 2

    110. ~ZICO  2010-06-15 17:42:37  host: abiu27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #108: Zgadza się. I zauważ, że jeśli już jest gdzieś w komisie to jego cena wynosi 250zł mimo, że ma juz 9 lat. Telefon nie do zajechania ;-)

  • -1

    111. ~HETTMAN  2010-06-15 18:25:26  host: chello084010219022.chello.pl

    tylko Kaczynski i Napieralski ciupia wieczorami w qaka i cod6 natomiast Komorra ciupie w The Godfather :)

  • -1

    112. ~hettman  2010-06-15 18:28:06  host: chello084010219022.chello.pl

    a ogolnie: "...WITEK NA PREZYDENTA!!!!!... " :)

  • -1

    113. ~ZICO  2010-06-15 19:09:50  host: apn-77-115-208-86.dynamic.gprs.plus.pl

    #112: Nie, no co ty? Aż tak źle to ty Witkowi nie życz. Szkoda jego zdrowia:-) Pozatym mogłby dopiero od następnej kadencji:-)

  • 0

    114.  2010-06-16 08:15:19

    @ 47 - fism - trochę źle się wyraziłem ale wierz mi, że mam spore pojęcie o GPS.. :) jednak z tego nie korzystam gdyż mi jest to zbędne. @ 54 - niekumaty - sądzę, że takich osób nie miał na myśli. Musiałby połowę jak nie więcej ludzi ze swojej partii wyrzucić ( ;) ) no i w ogóle wśród polityków.. ;)

  • 0

    115.  2010-06-16 14:39:04

    Bronisław Komorowski -podkreślił, że swoją orientację i wyposażenie domu w nowoczesną technikę zawdzięcza głównie własnym dzieciom, wychowanym w epoce cyfrowej. To że ma konsole nie znaczy że gra lub wie jak to się włącza. Zgodnie z podsumowaniem kandydaci są typowymi członkami polskiego społeczeństwa informacyjnego. Komorowski chciałby głosowania przez internet i elektroniczny tornister dla ucznia. Pytam się co ten człowiek do tej pory robił ? Taki koncert życzeń zwany kiełbasą wyborczą pewnie żeby PO dać jeszcze parę lat z pełną władzą. Ja kiełbasie mówię nie ;)

  • 0

    116. ~Tomasz  2010-06-17 09:01:57  host: v06-16.opera-mini.net

    A ja powiem tak, kto jest za wspieraniem układów Rycha, Zbycha i tym podobnych to zaglosuje na Komorowskiego a kto jest za prawdziwa walką z korupcja to zaglosuje na Kaczynskiego. Tam na wysokich stołkach biora gruba kase a nam obywatelom zrzucaja ochłapy. CHCECIE LEPSZEJ CZY GORSZEJ POLSKI? Idzcie do wyborów!

  • 0

    117. ~blablabla  2010-06-17 09:13:43  host: user-109-243-123-68.play-internet.pl

    @116 A mówią że to zwolennicy PO są zmanipulowani przez media... Jak chcesz lepszej Polski to musisz sobie SAM na nią ZAPRACOWAĆ.

  • 0

    118.  2010-06-17 11:43:52

    @117 nie wiedziałem że Komorowski to taki zapracowany biznesmen i numer jeden cyfrowego społeczeństwa. Myślałem że całe jego życie zawodowe to praca "na urzędzie" ? Większość kandydatów to ludziki do manipulowania. Tutaj chodzi o nieograniczony dostęp do koryta. Moim zdaniem jest ktoś potrzebny z przeciwnego obozu żeby patrzył kto i ile żłopie ;)

  • 1

    119. ~  2010-06-17 12:24:08  host: chaos.tpnet.pl

    Czytając te komentarze można by wywnioskować, że zdaniem komentujących najlepiej na Prezydenta RP nadawałyby się tzw. "dzieci neostrady", bo one zazwyczaj mają wszystkie te gadżety, o które pytano w ankiecie ;) Tymczasem ja, chociaż z komputerami mam do czynienia już blisko 40 lat i za wyjątkiem pytań o konsolę i komórkę z dotykowym wyświetlaczem na wszystkie pozostałe pytania mógłbym odpowiedzieć twierdząco, to wcale jakoś nie czuje się przez to predestynowany do pełnienia tej funkcji.

  • 1

    120. ~  2010-06-17 12:54:55  host: chaos.tpnet.pl

    I jeszcze jedno: Cytowana ankieta sama w sobie była z założenia politycznie tendencyjna i jej zadaniem było "ustrzelenie" jednego, konkretnego kandydata. A umieszczenie na "Telepolis" tak tendencyjnej ankiety jest tylko następnym dowodem na polityczne zaangażowanie się redakcji portalu po jednej ze stron sceny politycznej.

  • 0

    121. ~nokia 6310i cudeńko  2010-06-17 17:54:22  host: 212.160.239.131

    Nie podniecajmy się, wiele podobnych kwestionariuszy jest w sztabach >>zestrojonych pod potrzeby PijaRowców

  • 0

    122. ~nokia 6310i cudeńko  2010-06-18 10:52:21  host: 212.160.239.131

    #108 - nie słyszałem o tym, ale w tej sytuacji "rispekt"! Dołączam się do opini #95 PLAYa, bo nie uważam że posiadanie gadżetów podwyższa poziom inteligencji ORAZ EMPATII niezbędnej na tak włądczym stanowisku/urzędzie.

  • 0

    123. ~bartek  2010-06-18 11:48:50  host: korp14.avistamedia.pl

    119 - 40 lat... super sprawa widzieć to wszystko od początku, do dziś. W tym temacie mógłbym pozazdrościć. A co do ankiety: przyjemna odskocznia od wyborczego bełkotu. Ja się tutaj nie doszukuję ukrytej ideologii. Czytam. "Kto i co".

  • 0

    124. ~ddd  2010-06-19 14:21:31  host: 212.160.172.70

    119 to taki dziadek komputerowy jesteś ;-P Tak jak kolega wyżej zazdroszczę stażu ale nie wybrałbym cię na prezydenta bo z tego co piszesz to wynika że komputery są twoją pasją i pewnie obsesją. A kandydat na prezydenta powinien mieć raczej obsesję na punkcie polityki :)

  • 0

    125. ~  2010-06-20 01:08:53  host: chaos.tpnet.pl

    @123, 124: Tak długi staż ma swoje plusy i minusy. Minusem jest to, że ciężko jest mi nadążyć za rosnącymi jednostkami :) Pierwszy komputer z jakim miałem do czynienia (Odra 1003), miał 8 KB RAM-u. Pracę dyplomową robiłem już na Odrze z 64 KB RAM-u (zajmowała wieeelką salę). Potem pojawiły się komputery domowe z megabajtami RAM-u, a teraz RAM mierzy się już w gigabajtach. To samo jest z pojemnością twardych dysków oraz częstotliwością zegara procesora.

  • 0

    126. ~bartekm  2010-06-21 13:50:23  host: korp14.avistamedia.pl

    :) Widziałem Odrę na zdjęciach i jak sobie przypominam to taka wielka szafa. Wówczas to było coś. A nadążyć każdemu jest ciężko, niezależnie od wieku. Bo wszystko rozbija się o kasę.

  • 0

    127. ~bartekm  2010-06-21 15:01:34  host: korp14.avistamedia.pl

    108, 110 - Panowie. Znacznie wyżej niż 250 zł, nowa w okolicach tysiąca.

  • 0

    128. ~  2010-06-21 17:05:02  host: ip-94-42-49-51.multimo.pl

    Przecież Kaczyński nie ma prawa jazdy, samochodu i konta w banku, więc na niektóre pytania odpowiedzi były oczywiste!

Dodaj swoją opinię