Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cyfrowy Polsat w sieci radiowej Polkomtelu

Cyfrowy Polsat w sieci radiowej Polkomtelu

sirmark 12 Sierpnia 2011 14:19

0 0

Cyfrowy Polsat rozpoczyna świadczenie swoich usług telefonii komórkowej w oparciu o infrastrukturę radiową spółki Polkomtel. Współpraca jest prowadzona na mocy umowy o roamingu krajowym, którą spółki podpisały w marcu bieżącego roku.

Telefony Cyfrowego Polsatu podłączone do sieci radiowej spółki Polkomtel mają zasięg analogiczny do zasięgu sieci Plus. Klienci Cyfrowego Polsatu, tak jak dotychczas, mogą korzystać w niezmienionym kształcie ze wszystkich usług głosowych oraz transmisji danych proponowanych przez platformę.

Obecnie Cyfrowy Polsat w zakresie świadczenia swoich usług MVNO współpracuje z trzema spółkami - PTC, PTK Centertel i Polkomtel.




Bardzo się cieszę ze współpracy nawiązanej z Polkomtelem. Przyczyni się ona do optymalizacji naszych kosztów z tytułu roamingu krajowego oraz zapewni nam jeszcze większy komfort przy projektowaniu produktów dla naszych abonentów. Nasza strategia przewiduje intensywny rozwój usług zintegrowanych, których składową jest telefonia komórkowa, dlatego ważna jest dla nas współpraca z operatorem otwartym na zmiany, nowe technologie i projekty - powiedział Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat

Cyfrowy Polsat usługi telefonii komórkowej oferuje od 2008 r. w modelu infrastrukturalnego operatora MVNO. Spółka wybudowała własną infrastrukturę telekomunikacyjną, co zapewnia jej pełną swobodę w kształtowaniu taryf, usług i promocji dla klientów. Dotychczas usługi świadczyła w oparciu o sieć radiową PTC (operatora sieci T-Mobile) oraz PTK Centertel (operatora sieci Orange). Telefonia komórkowa wchodzi w skład Multioferty Cyfrowego Polsatu, czyli zestawu 3 usług - telewizji, Internetu szerokopasmowego i telefonii komórkowej.

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat     

Dodaj do:
w sumie: 53
  • 0

    39.  2011-08-12 23:53:37

    Gdzie można dostać starter tego Polsatu ?

  • 0

    40.  2011-08-13 00:16:43

    Pre-paida już nigdzie nie dostaniesz.

  • 0

    41. ~abc  2011-08-13 00:17:22  host: public-gprs40572.centertel.pl

    nie ma prepaid

  • 0

    42.  2011-08-13 00:47:00

    Popieram MK w moich stronach i województwach ościennych Tmobile nie grzeszy zasięgiem 3G, ba a nawet GSM nie grzeszy. Ostatnio im się maszt zawalił, postawili nowy, ale już zasięg nie ma gdzie był wcześniej, oczywiście BOK cie zbywa, a gm. Niemce to dziura więc nie warto interesować się tematem :-D Dlatego Tmobile to ostatnia sieć z ktorej będę korzystał.

  • 0

    44.  2011-08-13 02:41:49

    @Kwistas "Oferta prepaid została wycofana już dawno temu ;)" To bardzo ciekawe bo korzystam z niego.

  • -3

    45. ~  2011-08-13 02:48:03  host: z25-14.opera-mini.net

    A ja skorzystam z Play jeśli będzie działał na zasięgu Orange lub T-Mobile. Wyłącznie ! Plusowi to dziękuję, zasięg tragedia i jeszcze tnie się podczas rozmowy. Plus jest dla ludzi, którzy dalej ślepo myślą, że to Polska sieć i dla których jakość to kwestia drugorzędna. Jeżdżę Volvo, bo cenię niezawodność i nie interesuje mnie cena benzyny, bo pracuję w koncernie paliwowym. A w sieci cenię również niezawodność i stabilność. Plus rozdaje innym swoj zasięg jak ruska ku... dająca na prawo i lewo. B-)

  • -1

    46. ~  2011-08-13 02:57:37  host: z36-03.opera-mini.net

    @42 gm. niemce na lubelszczyznie? @42 gm. niemce na lubelszczyznie?

  • -3

    51. ~  2011-08-13 08:01:06  host: z16-13.opera-mini.net

    49, mialbys duze problemy zeby zrobic mi krzywde. Po co ta zlosc? Przeciez pisze prawde, ze to dziura a ze ma duze walory turystyczne, to inna sprawa. Niestety trzeba wybrac, albo zyjemy w zgiełku i mamy łatwiejszy dostęp do technologii albo zyjemy w spokoju, ciszy, blisko lasu i rezerwatow przyrody, gdzie wskaznik zaludnienia jest niski i wowczas mamy gorszy dostep do nowych technologii. Krowy wydoiles dzisiaj, bo cieplego mleka z pianką napilbym sie teraz, powaznie z wiejskim chlebem. Jade zaraz na jarmark jagielonski

  • 0

    53.  2011-08-13 10:37:53

    44. Wycofana ze sprzedaży. 46. Tak

  • 1

    55. ~PLUSak  2011-08-13 10:39:41  host: apn-95-40-152-145.dynamic.gprs.plus.pl

    ha ha! Plus stosuje kolejkowanie do BTS. User PLAY ostatni! i słyszy sieć zajęta, gdy user Plusa zadzwoni. Na GSM na hoppinngu dostają najgorsze kanały, często powtarzające się w aglomeracji. Kiedy userzy PLAYa zdają sobie sprawę, że to nie oni są tacy mądrzy, że wybrali najtańszą sieć - tylko to na nich się zarabia wciska tandetę, każe się cieszyć z tego!

  • -1

    56. ~  2011-08-13 10:39:56  host: z16-13.opera-mini.net

    bardzo chwale sobie zasieg w gn. Niemce. Nie wiem co wymyslasz kwistas

  • 0

    58.  2011-08-13 12:29:37

    56. Nie będę ci zdradzał mojej aktualnej lokalizacji, sprawa dotyczy samego centrum Niemiec tylko drogi na Garbow, stacja bazowa tmobile jest w Leonowie były tam 2 kominy, na jednym jest stacja Orange, a drugim była stacja Ery, niestety ten komin się zawalił, teraz postawili zwykła stacje bazowa i zasięg jest o wiele gorszy. 56. Nie będę ci zdradzał mojej aktualnej lokalizacji, sprawa dotyczy samego centrum Niemiec tylko drogi na Garbow, stacja bazowa tmobile jest w Leonowie były tam 2 kominy, na jednym jest stacja Orange, a drugim była stacja Ery, niestety ten komin się zawalił, teraz postawili zwykła stacje bazowa i zasięg jest o wiele gorszy.

  • 1

    59.  2011-08-13 14:59:15

    Błagam Was: zdecydujcie się na coś! Dlaczego dopełniacz od rzeczownika "Polkomtel" to "Polkomtelu" zaś dopełniacz od rzeczownika "Centertel" to "Centertela"? Przecież te dwa rzeczowniki odmieniają się DOKŁADNIE TAK SAMO!!!

  • 0

    60.  2011-08-13 15:29:41

    piokuk - ciesz się, że w ogóle opublikowali jakąś informację 2 tygodnie po fakcie.

  • 1

    61. ~  2011-08-13 15:49:14  host: z27-06.opera-mini.net

    @piokuk, bywa jeszcze zabawniej, bo w jednym newsie czasem są używane 2 formy. Dlatego uznalem, ze to taka forma kompromisu i raz jesy 'u' a raz 'a'.

  • 0

    62. ~windstar  2011-08-13 15:53:45  host: apn-77-114-106-14.dynamic.gprs.plus.pl

    Co Wy tu znowu wypisujecie? Przecież pan Solorz stał się właścicielem sieci Plus, a zatem będzie świadczył usługi telefonii komórkowej Cyfrowego Polsatu w oparciu o własną "nową" sieć Plus! Krótko mówiąc, będziemy mieli coś w rodzaju symbiozy podobnej do Heyah i T-Mobile. Tak czy inaczej nic się nie zmieni - była, jest i będzie ta sama banda...

  • 0

    63. ~wodoszczelny  2011-08-13 15:54:26  host: dss197.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a to ciekawe, że wg www.btsearch.pl w miejscowości Sochocin, pow. płoński, woj. mazowieckie (północne) jest nadajnik Play z UMTS na 900 MHz, bo telefon nie logował się do tej sieci, gdy przejeżdżałem tamtędy 2 godziny temu, hmm.. a swoją drogą to UMTS 900 jest dużo wolniejszy od standardowego 2100 ? da radę osiągnąć chociaż 2 Mb/s ?

  • 0

    64. ~do 63  2011-08-14 23:35:36  host: PC-77-46-30-98.euro-net.pl

    a Twój telefon obsługuje u900? Jeśli nie to zapomnij się skorzystasz:P Odnośnie wolniejszy czy szybszy to nie wiem ale na pewno dalej sieje sygnał niż u2100 testowałem netominitorem nokii.Pozdrawiam.

  • 0

    65. ~Rusłan  2011-08-16 05:27:54  host: aq02.aqua.com.pl

    Teraz polsat ma największy zasięg w Polsce, bo korzysta z nadajników wszystkich operatorów W3. Po internecie przyszedł czas na telefonię. Większa konkurencja - zysk dla nas.

  • 0

    66. ~mobilny  2011-12-16 22:13:21  host: ip-93-154-163-227.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    wodoszczelny, 900mhz czy 2100mhz nie gra roli w predkosci, tylko moc sygnalu, interferencja fal, i odległośc od btsa i inne czynniki atmosferyczne

Dodaj swoją opinię