Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cyfrowy Polsat: szybszy Internet, dłuższe testy LTE

Cyfrowy Polsat: szybszy Internet, dłuższe testy LTE

WitekT 8 Czerwca 2011 16:23

0 0

Zakończony został proces przełączania sieci radiowej LTE 1800 na szersze pasmo 20 MHz (z dotychczasowych 10 MHz), dzięki czemu Internet LTE Cyfrowego Polsatu może osiągać jeszcze wyższe prędkości - nawet do 100 Mb/s. Jednocześnie operator przedłużył testy konsumenckie Internetu LTE do 31 sierpnia.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, operator uruchomił transmisję danych w kanale o szerokości 20 MHz, dzięki czemu osoby biorące udział testach mogą osiągać wyższe, teoretyczne prędkości transferu danych - do 100 Mb/s przy pobieraniu danych (dotychczas do 73 Mb/s) i do 50 Mb/s przy wysyłaniu (dotychczas do 25 Mb/s). Warunkiem niezbędnym do kontynuowania testów i korzystania z wyższych prędkości jest posiadanie najaktualniejszej wersji oprogramowania modemu Speed 1000.




Testy konsumenckie Internetu LTE w Cyfrowym Polsacie trwają od 16. marca. Pierwotnie miały trwać do końca czerwca, ale zapadła decyzja o przedłużeniu ich do końca sierpnia.

W tej chwili na terenie całego kraju działa 500 stacji LTE Cyfrowego Polsatu.

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    6. ~pawel_m  2011-06-08 17:39:29  host: ip-93-154-162-3.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    prędkośc na DL w Rzeszowie to prawie 40Mb/s: http://www.speedtest.net/result/1332297357.png, modem nadal co chwilę sie wiesza i gubi zasięg i sygnał a potem zwiesza system, jak widać nie dopracowali tego przy aktualizacji softu :(

  • 1

    8. ~pawels  2011-06-08 18:26:44  host: ip-93-154-161-8.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    http://z1.przeklej.pl/prze1981/e338c175001f5bed4defa259/cyfpol.j pg http://www.speedtest.net/result/1332366323.png Bardzo serdecznie dziekuje za przedluzenie testow ;)))

  • -1

    9. ~bibi  2011-06-08 18:52:34  host: 178.183.234.91.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    nic nie budują także lepiej nie będzie. Papcio żyje mrzonkami o plusie, a czas leci. ale tak to jest jak się "asow" do zarządzania zatrudnia.

  • 1

    10. ~titi  2011-06-08 19:12:08  host: 85.254.57.21

    Nie dosc ze nic nie buduja to zwalniaja ludzi z ITPP na PYSK. Dodatkowo nie placa podwykonawcom za wybudowane site'y - tak sie w polsce dochodzi do miliardow ...

  • -1

    11. ~PLAY  2011-06-08 20:18:13  host: v01-15.opera-mini.net

    Dlaczego w tym internecie nie zakładają lejka, tylko trzeba kupować drogie pakiety GB?

  • 1

    12.  2011-06-08 21:12:14

    Po co komu taki internet z ograniczeniem do jakiś śmiesznych kilka GB?

  • 1

    13. ~Cyfrowy  2011-06-08 21:17:58  host: v01-15.opera-mini.net

    Jak ja mam zapełnić mój dysk twardy 1 TB jak oni dają śmieszne pakiety GB?

  • 1

    14. ~@13  2011-06-08 21:32:51  host: ip-93-154-161-1.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    a co przez operemini bedziesz sciagal?

  • 1

    16.  2011-06-08 22:13:21

    Te 100MBps wyglada przykładowo tak: są 2 stacje po 3 sektory co razem daje 6x100=600MBps... Tyle że operator "zasila" to szkieletem 155MBps a stacje połączone są w szereg (druka do pierwszej 80MBps). Gdzie obiecywane 600MBps, kiedy 1,5 użyszkodnika zapcha cały dosył radiolinii ? Ten przykład to z jedynej stacji z Pabianic. Te pincet mega z reklamy to i tak ciemny lud kupi ;)

  • 1

    17.  2011-06-08 22:13:51

    Miałem na myśli oczywiście Mbps...

  • 0

    20.  2011-06-09 07:25:06

    @19 oszczedza pasmo :D

  • 1

    21.  2011-06-09 07:29:29

    plany byly zacne tymczasem szwankuje zarowno infrastruktura jak i urzadzenia klienckie... w ten sposob furury nie zrobia. bedzie pewnie tak jak z Wimaxem od PTC i Netii...

  • 1

    22. ~  2011-06-09 09:31:24  host: public-gprs41363.centertel.pl

    @21 - to ptc ma wimax? moje zaskoczenie niexch swiadczy o skutecznosci :-)

  • 1

    23. ~nestle  2011-06-09 10:33:58  host: adoo21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @22 Ma. PTC ma Wimaxa. Pierwsze testy były w Starachowicach. Średnio to chodziło. 1Mbps z pingami na poziomie 120ms. Po testach nawet nie odebrali od ludzi terminali, od tych którzy nie chcieli podpisać umowy. Widocznie nie opłacało się to PTC

  • 1

    24. ~  2011-06-09 10:49:04  host: z27-07.opera-mini.net

    te 5GB to niestety zbyt malo...po co taki szybki net, na przegladanie stron czy filmy,radio ?jesli to drugie to kilka dni i po limicie...

  • 1

    25. ~Neron  2011-06-09 14:06:46  host: ip-93-154-162-194.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    to jest fragment z oficjalnej informacji: "Wszyscy testerzy Internetu LTE do wyżej wymienionej daty mają możliwość wypowiedzenia umowy, bez dodatkowych konsekwencji. Pozostałe warunki umowy, jak również warunki testu nie zmieniają się." link: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/internet-lte-w-polsc e.cp

  • 0

    27. ~tonny  2011-06-14 08:15:19  host: c139-196.icpnet.pl

    zgadzam się z bombo, CP nie może sobie pozwolić na fuszerkę, dlatego lepiej przedłużyć testy i we wrześniu wypuścić na rynek jak najlepszy produkt, a różnica między obecnymi technologiami internetu mobilnego do LTE jest spora, więc trzeba wszystko posprawdzać, w tej sytuacji CP ma u mnie plusa, że się nie śpieszy byle tylko zalać rynek LTE ale chce żeby to było dobre pod każdym względem.

  • 0

    29. ~DaHool  2011-06-17 16:09:57  host: aais55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja wolę poczekać i mieć pewność, żę usługa będzie kompletna. Polsat podejmuje słuszną decyzję, z resztą i tak jego HSPA+ o wiel większym zasięgu bije na głowę konkurencję.

  • 0

    30. ~Mycek  2011-06-18 15:03:06  host: aq02.aqua.com.pl

    Zgadzam się, niech testy idą dalej. Wyniki wyglądają interesująco, więc polsat chce, żeby LTE okazał się strzałem w dziesiątkę.

  • 0

    32. ~fejst  2011-06-25 16:51:27  host: 89-76-150-170.dynamic.chello.pl

    Testy, testy, testy. Jak będą tak to przeciągać to obudzą się z ręką w nocniku. Na wsiach i tak nikt nie ma zasięgu w tym LTE, więc jak ktoś coś wybierze, to prędzej enkę z orangem. Już nie mówiąc o tym jaki tu jest stosunek ceny do limitów...

Dodaj swoją opinię