Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cyfrowy Polsat rusza z telefonią mobilną

Cyfrowy Polsat rusza z telefonią mobilną

LuiN 24 Czerwca 2008 16:02

0 0

Cyfrowy Polsat rozpocznie świadczenie usług jako operator wirtualnej sieci komórkowej (MVNO) na początku lipca, jednak kampania promocyjna usług telefonii komórkowej ruszy dopiero we wrześniu.

W ubiegłym tygodniu udało się nam w końcu połączyć sieć z Centertelem i Polkomtelem, czyli w tej chwili znikła ostatnia przeszkoda, aby uruchomić nową usługę. Planujemy start telefonii mobilnej na początku lipca - powiedział Dominik Libicki, prezes spółki.

Nie sądzę, abyśmy z kampanią informacyjno-promocyjną chcieli ruszyć w okresie wakacyjnym, dlatego nastąpi to dopiero we wrześniu - dodał.

Cyfrowy Polsat uruchomi usługę telefonii komórkowej w oparciu o infrastrukturę PTC. Spółka zaprojektowała własną sieć telekomunikacyjną i będzie działać w oparciu o własny kod dostępu PL12, własne punkty styku i umowy interconnectowe. Cyfrowy Polsat posiada również własny system billingowy i CRM.

Doładowanie kart prepaid początkowo będzie możliwe w ponad 2 tys. punktów, docelowo ma być to 40 tys. punktów do końca roku. Oferty abonamentowe oferowane będą początkowo w 400 punktach sprzedaży, do końca roku ich liczba podwoi się.




Polsat będzie szukał klientów powoli, nie planuje ostrej walki cenowej. Jako dostawca TV, poprzez 2,2 mln gospodarstw domowych dociera z ofertą do około 7,5 mln Polaków.

Potencjalnych klientów spółka szukać będzie również wśród osób, które jeszcze nie mają telefonu komórkowego - według firm badawczych przy obecnym nasyceniu kartami SIM (108%), tylko 70% Polaków korzysta z telefonii komórkowej.

Polsat będzie zachęcał do swojej oferty zniżkami na pakiety TV przy zakupie telefon + TV. Spółka przygląda się także technologiom i powiązanym z nimi modelom biznesowym, pozwalającym rozszerzyć ofertę o szerokopasmowy dostęp do internetu, czy telefonię stacjonarną.

W każdej chwili moglibyśmy uruchomić dostęp do Internetu na bazie sieci Telekomunikacji Polskiej, czyli Bitstream Access, ale atrakcyjność biznesowa tego modelu jest mocno wątpliwa - powiedział Dominik Libicki.

W 2008 roku nakłady inwestycyjne Cyfrowego Polsatu na MVNO mają wynieść 12,7 mln zł, w 2007 roku zamknęły się kwotą około 20 mln zł.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16. ~09.09.2009  2008-06-24 19:37:52  host: elx129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tylko cennikiem mogą coś ewentualnie zdziałać, klienci posiadający dekoder CP zazwyczaj mają już komórkę, cennikiem trudno jest aktualnie zaskoczyć, jest już kilka mvno działających z mizernym powodzeniem. Z czym do ludzi.

  • 0

    17. ~  2008-06-24 19:45:17  host: 213-17-179-50.freebsd.lublin.pl

    15 - na Telepolis już dawno jest: http://telepolis.pl/news.php?id=11236

  • 0

    18. ~  2008-06-24 20:20:29  host: core.faith.pl

    MYŚLAŁEM ŻE JUŻ NIGDY NIE WYSTARTUJĄ!!!!!!!! wreszcie się na nich doczekam.

  • 0

    19. ~  2008-06-24 21:30:41  host: bxq10.internetdsl.tpnet.pl

    W lipcu stwierdzą, że wystartują dopiero we wrześniu;)

  • 0

    20.  2008-06-24 21:38:39

    pewnie bedzie 50 groszy za minute i 15 groszy za sms a kupia to tylko mlodzi ludzie do testow, bo jak w rodzinie brakuje komorki to nowa komorka bedzie w sieci, w ktorej sa pozostali

  • 0

    21. ~mirekb  2008-06-24 22:53:35  host: apn-77-113-98-102.gprs.plus.pl

    od 2 lat startują dlatego tak powazany wortal jakim bez wątpienia jest telepolis nie pisal o tych"doniesieniach" o starcie w tym czasie.tez martwie sie o siec/zasieg ptc w mojej okolicy bo nikt teggo nie wezmie cyba ze ludzie nie wiedzacy ze mno dla 1full mvno to wlasnie ptc ;-)tresc nieoficjalna typu "Polsat będzie szukał klientów powoli, nie planuje ostrej walki cenowej" sugeruje:min do obcych 55 w swojej sieci 45 sms do obcych 20 do swoich10,gprs w takcie co50kb-1Mb 5pln.ewentualnie za korzystanie z CP znizki na doladowania lub tansze abo powyzej okreslonej kwoty dla abonamentowcow.co oni moga teraz zaprezentowac?teraz juz niewiele,dlatego polkomtel i ptk centertel tak opóznialy jego start.mno zawsze będą rządzic,kto ma siec ten dyktuje warunki.W PTC ta najwyzsza jakosc polaczen-sugerowana w reklamach na 3 mies przed tym "niezalaznym raportem" najwyzsza jakosc polaczen oraz najwiekszy zasieg napewno spowodują ze wielu nadlugo nie zapomni CP.powodzenia

  • 0

    22. ~Daro603  2008-06-24 22:53:44  host: f96-026.opera-mini.net

    Ta się to Napewno będzie nic specjalnego:-( Pewnie stawki będą bardzo podobne do stawek z innych sieci. Tę sieć będzie mieć większość abonentów CP.

  • 0

    23. ~jojo  2008-06-24 22:54:46  host: edq220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    PM (7) - to jak z tym cennikiem - lańsko wody z Twojej strony...?

  • 0

    24. ~nick  2008-06-24 23:34:22  host: cbg60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Już wiem dlaczego ciągle odkładają start oferty. Czekają aż pan prezes w końcu douczy się bo z jego wypowiedzi wynika że jest analfabetą.

  • 0

    25.  2008-06-25 08:25:02

    Szalony - ależ to normalne... MNVO są jedynie urozmaiceniem krajobrazu! Krajobraz tworzą MNO!! Jeśli ktoś uważa, że MVNO mają być konkurencją, graczaimi itd. to jest w poważnym błędzie.

  • 0

    26. ~stefek  2008-06-25 09:30:35  host: dpz56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no, ~24 ma rację, możliwości mają większe niż inne MVNO. co do wykorzystania PTC - Mobilking ma najwięcej klientów spośród wirtualnych, też działa na sieci PTC i nikt nie zgłasza problemów, nie demonizujcie tak tej opcji

  • 0

    27. ~J  2008-06-25 10:10:18  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    To nie jest norma. Znam baranów, gdzie ojciec ma Plusa, matka Orange, Córka starsza ma kom w Tak Taku, a najmłodszy syn Play. pozostała cała rodzina ma głównie telefony w Plusie. Ich zakupy polegały na tym, że wpadali na Genialny pomysł zakupu telefonu, przechodząc akurat obok salonu albo dealera.

  • 0

    28.  2008-06-25 10:30:01

    ~J - i co z tego? Jeśli córka nie potrzebuje zdwonić do matki albo do ojca i odwrotnie - a ma chłopaka w TT? Albo kumpele do których musi... jak to było? kolnąć? Nie ma to najmniejszego znaczenia, ze każdy z rodziny ma telefon w innej sieci. W sytuacjach "awaryjnych" można wydać 50 groszy za minutę. Ja mam Plusa, moje dzieci mają Plusa, żona też... Dzieci natomiast - młodszy syn obecnie - znacznie więcej korzysta z POP-a... Na dwa numery dwójki swoich przyjaciół dzwoni. Setki minut miesięcznie. Ze sobą może 10 minut miesięcznie przez telefon rozmawiamy - a i to o sytuacji - tata, leje, jestem tu czy tu i czekam, przyjedź. 5 sekund ;-)

  • 0

    29. ~J  2008-06-25 11:20:55  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    Ponieważ dla mnie ta sytuacja jest znana, zapomniałem dopisać, że telefonują głównie do siebie.

  • 0

    30.  2008-06-25 12:47:46

    Na bank Polsat bedzie dorzucal darmowe starterki do dekoderow, zreszta taki kanal dystrybucji poprzez sklepy rtv jest dla nich najlepszy plus np. przesyłanie obecnym klientom z materialami promocyjnymi sima.

  • 0

    31. ~jojo  2008-06-25 13:11:29  host: egd189.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo za mało rozmawiasz ze swoim synem... Przez telefon oczywiście. ;-D

  • 0

    32. ~J  2008-06-25 14:05:10  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    A Ty się dziwisz jojo, skoro "tata, leje" jak napisał wlo.

  • 0

    33.  2008-06-25 15:00:36

    U mnie tez jest sytuacja, ze ja glownie korzystam z Plusa(pomimo, ze mam nr. w Orange), a mama ma Orange... a i tak glownie dwonimy miedzy soba na stacjonarke :D Tak jak i klienci... Co do CP, to bedzie to prawdopodobnie wygladac jak w Aster, Netii itp, ze w pakiecie jakas usluga bedzie tansza. Np. posiadajac jednoczesnie telefon i tv w Polsacie, dostanie sie powiedzmy pakiet film za free, lub/i dodatkowe minuty.

  • 0

    34.  2008-06-25 20:29:52

    Dziś w nocy na stacji benzynowej na której mam "przyjemność" pracować był facet z obsługi terminali płatniczych i wgrywał do nich nowy soft i jest on już przygotowany do sprzedaży doładowań z halo polsat

  • 0