Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cyfrowy Polsat ponownie skompromitował się aplikacją Ipla

Cyfrowy Polsat ponownie skompromitował się aplikacją Ipla

LuiN 29 Maja 2017 13:33

9 3

kasw gala

Cyfrowy Polsat proponuje swoim klientom wygodne oglądanie transmisji wideo z wydarzeń sportowych za pomocą aplikacji Ipla. Kolejny raz jednak usługa nie zadziałała prawidłowo w kluczowym momencie.

Po fali narzekań na problemy z transmisjami z Euro 2016 czy słabej jakości transmisji walki bokserskiej Władimir Kliczko vs Antony Joshua, Cyfrowy Polsat odnotował kolejną awarię platformy Ipla. Sobotnia gala KSW 39: Colosseum powitała klientów czarnym ekranem.




Jak relacjonują oburzeni klienci (ponad 1500 komentarzy), transmisji albo nie było, albo zacinała się co kilka sekund, by potem działać w obniżonej jakości. Zamiast transmisji wideo, otrzymali pokaz slajdów i "audycję radiową". Inni albo nie dostali kodów do usługi, albo te przyszły niedziałające, jeszcze inni dostali je... już po transmisji.

Po Euro 2016, w ramach rekompensaty Cyfrowy Polsat zwracał klientom opłatę za usługę. Cena dostępu do ostatniej gali wynosiła 40 zł. Platformę transmisyjną (redGalaxy) dostarczyła firma Atende Software, która oprócz Ipli ma na swoim koncie TVN-owski Player oraz KSWTV.

Źródło tekstu: Wirtualne Media     

Dodaj do:

Tagi: ksw 39: colosseum | ipla | cyfrowy polsat | plus | ksw

w sumie: 60
  • 0

    44. ~Stary  2017-05-29 19:25:39  host: 78-11-218-231.static.ip.netia.com.pl

    Ciekaw jestem czy festiwal w Opolu też będzie w systemie ppv:-)

  • 0

    45. ~  2017-05-29 19:38:01  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    w

  • 0

    46.  2017-05-29 19:52:33

    od zawsze mnie ta ipla denerwowała i juz nie uzywam

  • 0

    47.  2017-05-29 19:54:11

    orson: KSW.TV też działało marnie u wielu ludzi, i poprzednim razem, i tym (mimo, że zmienili ponoć mocno zaplecze techniczne). Ja bym tego nie rekomendował na Twoim miejscu. A wystarczyło popatrzeć dobrze, były takie fajne streamy.. ; )

    ipla i KSW.TV kompromitują się po raz kolejny, bodaj trzeci z rzędu jak śledzę tę akurat kwestię. Najlepiej oglądać w lokalu ; jeśli kupować PPV, to przez kablówkę/satelitę/inne UPC etc. Albo stream (dowolny, niekoniecznie płatny 4 zł za premium weeb) ; )

    Różnica jest podobna, jak z jakością sportową w porównaniu do UFC: 205tkę (w MSG) można było oglądać w 4K z dość dobrym bitratem (osobiście oglądałem w 1080p i było świetne), w dodatku w 60 fps (!), bez problemów ze stabilnością łącza, z dobrym dźwiękiem (z tego co wiem była także opcja surround/5.1).
    Natomiast w przypadku KFC, tzn. KSW dostajemy w NAJLEPSZYM 720p i to z małą gęstością wideo, 30 fps i jak allaszek da, brak przycięć. Dźwięk - ot, przeciętny. I taki sam poziom walk.. przeciętny.

  • 1

    48. ~sdsd  2017-05-29 20:23:02  host: 78-11-220-182.static.ip.netia.com.pl

    „Sprawdźcie sprzęt, potem narzekajcie” – Lewandowski o problemach z transmisją KSW 39
    http://tlp.is/dn6

  • 0

    49. ~  2017-05-29 22:30:25  host: host-176-221-122-172.dynamic.mm.pl

    Lewandowski to taki autosrytet? Pajacyk współczesności i tyle.

  • 0

    50. ~  2017-05-29 23:02:37  host: user-94-254-179-206.play-internet.pl

    Ma się rozumieć że skoro transmisja jest płatna to nie ma w niej reklam?

  • 0

    51.  2017-05-29 23:32:55

    No właśnie jak wytłumaczycie mi to, że u sporej części klientów transmisja z KSW 39 w Ipli działała a tylko u nie wielkiej części zacinała się i pojawiał się czarny ekran ? Jakby to był serwer to wszystkich byłyby przycięcia i czarne ekrany. Galę na Ipli wykupiło około 40K klientów i z tego co czytałem około 1500 zgłosiło problem czyli jakieś 3,75% Mały odsetek.

  • 0

    52. ~Artur  2017-05-29 23:33:22  host: 150.next.zicom.pl

    Mi tam ipla dzialala bez problemu

  • 0

    53.  2017-05-29 23:34:31

    @ 50 zawsze przy płatnej transmisji w systemie PPV nie ma reklam.

  • 0

    54. ~PZ  2017-05-30 01:28:20  host: user-94-254-177-91.play-internet.pl

    I tak nie było na co patrzeć, całe KSW.

  • 0

    55. ~Rozsadny  2017-05-30 05:07:48  host: 88-199-127-113.tktelekom.pl

    I bardzo dobrze ze sie zacinalo. Szczerze wspolczuje tym ktorzy ogladaja takie wydarzenia jak KSW czy pilka nozna, placa za to i jeszcze im sie to podoba. Ludzkosc zamiast wchodzic na wyzsze poziomy rozwoju prymitywnieje.

  • 0

    56.  2017-05-30 06:24:41

    Panie Rozsądny każdy ogląda to co lubi.

  • 0

    57. ~najek  2017-05-30 09:30:19  host: public-gprs206265.centertel.pl

    a mi sie podobaly te problemy tecniczne bo do 22 na ipla.tv ogladałem za free walke pozniej na 10 min cos sie "naprawiło" i kazali kupic kod a pozniej znów do konca ogladałem walke :)

  • -1

    58. ~Mojemusz  2017-05-30 11:45:13  host: office.yoda.pl

    Albo mam szczęście, albo dobre łącze internetowe :D Już kilka razy oglądałem KSW w Ipli i nigdy żadnych problemów nie miałem.

  • 0

    59. ~Belezebub z CP  2017-05-30 11:57:06  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    Nic się nie stało, chłopaki nic się nie stało:) Tyle że się nie stało akurat wtedy kiedy powinno!

  • 0

    60.  2017-05-30 13:56:23