Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cyfrowy Polsat o pozyskiwaniu klientów

Cyfrowy Polsat o pozyskiwaniu klientów

sirmark 13 Sierpnia 2008 14:15

0 0

Cyfrowy Polsat, który pod koniec czerwca rozpoczął świadczenie usług MVNO, nie spodziewa się pozyskania do końca roku 1 mln klientów, która to liczba miałaby spowodować, że projekt ten będzie miał pozytywną EBITDA.

Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu poinformował, że spółka zakłada stopniowe pozyskiwanie klientów telefonii mobilnej. Wystartowaliśmy tylko z ofertą pre-paidową bez żadnej reklamy. We wrześniu planujemy start post-paidu i start kampanii reklamowej. Zakładamy stopniowe pozyskiwanie klientów - powiedział. Na pytanie PAP kiedy Cyfrowy Polsat zdobędzie 1 mln klientów prezes odpowiedział: Nie należy się tego spodziewać w tym roku.




Cyfrowy Polsat uruchomił usługę telefonii komórkowej w oparciu o sieć radiową Polskiej Telefonii Cyfrowej. Spółka zaprojektowała własną sieć telekomunikacyjn i będzie działać w oparciu o własny kod dostępu PL12, własne punkty styku i umowy interconnectowe. Cyfrowy Polsat posiada również własny system billingowy i CRM.

Więcej o ofercie Cyfrowego Polsatu pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~  2008-08-13 15:32:36  host: inet20909nj-2.eranet.pl

    po stylu w jakim dzialaja wnosze, ze 1000 lat beda ten milion klientow zdobywali

  • 0

    5. ~mirekb  2008-08-13 15:34:42  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    1lipca juz aktywowałem starter.mieli problemy z systemen billingowym.reklamacja za 1dzien przerwy w swiadczeniu usług-dali5pln.potem 2 telefony z pytaniami jak siec działa,czy nie ma problemów.czasem gprs szwankuje.przygotowują sie do powaznego startu we wrzesniu-to jasne.konsultanci szybko i sprawnie zalatwiaja sprawy.chciałem zalozyc konto na wapsterze prefix 699 nie chodzil w ich bazie(wiekszosc mvno ma 699)wapsterowi zajelo to 2 tygodnie.TYLKO CP daje min w UE za 1pln sekundowo.tak wlasnie wykorzystałem kase i sim na ulice.tyle testów CP

  • 0

    6. ~RaideR  2008-08-13 16:08:47  host: 213.25.189.50

    1,4: CP na razie testuje wszystkie opcje i rozwiązuje wszystkie problemy na bieżąco. Gdyby reklamowali byłoby więcej niezadowolonych awariami i ludzie by się odwrócili od sieci zanim by dobrze zaczęła. A tak zrobią beta-testy na małej grupie i jak wszystko sie sprawdzi to puszczą reklamy i zaczną na szeroką skalę się rozwijać

  • 0

    7. ~  2008-08-13 16:27:48  host: cam82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z taką ofertą to nie mają co startować do Mobilkinga

  • 0

    8. ~ziomek13  2008-08-13 16:49:14  host: acmc254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w tej sieci bedą zapewne tylko pracownicy polsatu

  • 0

    9. ~ziomek13  2008-08-13 16:53:40  host: acmc254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wogole to niech udławią tym superbonusem-15 krotkich darmowych rozmów po 10sekund,to jest dokładnie 2,5 minuty i jak dla mnie to ten bonus jest warty 75groszy-szkoda słow po prostu,drugi avon

  • 0

    10. ~neo  2008-08-13 18:36:32  host: enc31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No ja też jakoś nie spodziewam się, że uzyskają 1 mln. klientów do końca roku. Ekspertem nie jestem ale tak mi się zdaje ;)

  • 0

    11.  2008-08-13 19:01:58

    CP moze cennik ma kiepski,za to ma potezna baze AKTYWNYCH klientow platformy sat,ktora wynosi ok 2,5mln _gospodarstw_ (co w przeliczeniu na ilosc ludzi,ktorzy sie dowiedza o ich ofercie,stanowi niemala liczbe).Dzieki reklamowkowm wysylanym wraz z rachunkami, mozna zaoszczedzic niezla kase na reklamy,przy okazji pozyskujac klientow :) MobilKing ma kilkanascie tys punktow Zabki, glownie w miastach. Sa to drogie sklepy, wiec i potencjalnych klientow malo. Mysle, ze CP z taka baza dotychczasowych, bez problemu zdobedzie na starcie 100-200tys klientow w ciagu zaledwie kilku miesiecy :)

  • 0

    12.  2008-08-13 19:27:09

    #11: ja wątpię, że tyle w ciągu roku zdobędą. Bo czemu mieliby brać CP a nie np. Playa? Jeśli już chcieliby zmienić nr

  • 0

    13.  2008-08-13 20:19:31

    12*** a kto mowi o zmienianiu numeru? Przeciez mozna przejsc z dotychczasowym do wiekszosci opow. Polsat moze przyciagnac tyle osob za sprawa polaczenia ofert. Jesli np. wezmiesz abo na tel w Polsacie i placisz abo za tv sat, to CP zaoferowac moze rabat na dodatkowe pakiety /film,sport,bajki itp/a wierz mi, ze znam takich maniakow telewizyjnych, ktorzy by sie skusili na taka oferte. Dodatkowym atutem bylby tez jeden rachunek do oplacenia.

  • 0

    14.  2008-08-13 20:23:13

    12*** Wez pod uwage, ze liczba 200tys to ok. 8% _gospodarstw_, ktore obsluguje CP. W przelozeniu na liczbe ludzi, to jeszcze mniej procentowo, wiec te 200tys klientow jest jak najbardziej do pozyskania.

  • 0

    15.  2008-08-13 20:28:52

    to kiedy PL 12 w "eterze" się pojawi? :)

  • 0

    16. ~xyz  2008-08-13 20:55:41  host: 87-205-237-84.adsl.inetia.pl

    A kiedy ten kod dostępu PL12 będzie. Bo jakoś przeszukałem siec i nic tylko Era Orange Plus i Play. Oczywiście w Gdyni na Płycie Redłowskiej najsłabszy zasięg ma Play i Plus 3G. Najlepsza Era potem Orange ale co dziwne Orange ma lepszy zasięg 3G u mnie w domu niż 2G.

  • 0

    17.  2008-08-13 20:58:52

    #14: jak na razie do można przenieść numeru do wirtualnych. Rozumiem, że CP będzie pierwszy? A niech sobie zdobędą i ten milion klientów, ja raczej się nie skuszę ani na telefon ani na tv z Polsatu. Za mało po prostu tv oglądam :-)

  • 0

    18. ~  2008-08-13 21:06:11  host: inet20909na-3.eranet.pl

    #6 o jakich beta-testach mowisz? to komercyjna oferta. testy to byly do 29 czerwca ;-P No chyba ze pan Solorz-Zak uznal ze jest tak wielki jak Bill G. z malegoMiekkiego i moze niedorobiony produkt wciskac ludzom, tak jak MalyMiekki wciska VistaVio ;-/

  • 0

    19. ~  2008-08-13 21:07:44  host: inet20909na-3.eranet.pl

    #16 nigdy go nie bedzie widac w eterze, bo CP to MVNO, czyli nie ma wlasnych czastotliwosci. PL12 jest mu do czego innego potrzebne ;-) Np do roamingu

  • 0

    20. ~mirekb  2008-08-13 22:51:48  host: apn-77-113-59-200.gprs.plus.pl

    roaming niezle działa w CP nawet zestawienie polaczenia trwa szybko czego nie mozna powiedziec np o heyah,czy mbanku.tam to jeszcze kuleje..CP ma szanse na dobry wynik ale tu marketing nie da za wiele,stawki musza byc nizsze min o5groszy zrobi duza roznice..

  • 0

    21.  2008-08-14 00:03:07

    17# r*** zwaz wszakze na to, ze CP nie bedzie jak cala reszta zwyklym MVNO, tylko bardziej bedzie przypominal Play. jedno mnie tylko zastanawia-jako ze w prepaid nie bedzie wojny cenowej... pewnie w ichniejszym abo, tez ceny uslug nie beda zbytnio odbiegac od konkurencji, ale intrygujaca jest oferta telefonow...

  • 0

    22. ~Tomek  2008-08-14 11:43:15  host: public14665.xdsl.centertel.pl

    Cyfrowy Polsat to totalne dno! Obsługa poniżej krytyki. Nigdy więcej...

  • 0

    23.  2008-08-14 12:33:30

    #21: myślisz, że chociaż w ofercie telefonów wykażą nieco polotu? Okaże się, czymś przecież muszą zabłysnąć jeśli chcą mieć jakieś wyniki. Zobaczymy, jeśli chodzi o mnie, to zbytnio się nie napalam :-)

Dodaj swoją opinię