Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cyfrowy Polsat kupuje kolejne GB od Mobylandu - taniej

Cyfrowy Polsat kupuje kolejne GB od Mobylandu - taniej

WitekT 24 Stycznia 2012 18:37

0 0

W zeszłym roku Cyfrowy Polsat kupił od Mobylandu 12 mln GB. W tym roku złożył zamówienie na 13 mln GB.

Łączna wartość kontraktu wynosi 103 mln zł netto i zostanie rozliczone w 12 równych, miesięcznych ratach. Pakiet jest ważny przez 3 lata. Ruch obejmuje sieć HSPA+ na 900 MHz należącą do Aero2 oraz LTE na 1800 MHz należącą do Mobylandu i CenterNetu. Wszystkie sieci miały ogółem 1072 stacje bazowe działające 29. grudnia.




Poprzednio Cyfrowy Polsat 1 GB kupował po 9,25 zł netto. W tym roku stawka spadła do 7,93 zł netto. Z wypowiedzi prezesa Dominika Libickiego sprzed roku wynika, że Cyfrowy Polsat nie płaci za ruch wygenerowany w nocy (od północy do 8 rano).

Źródło tekstu: Mobyland, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    10.  2012-01-24 19:30:50

    no to Ci co tak narzekaja na male limitu mobilnego internetu moze tez powinni sie zglosic to Mobylandu po taki pakiecik :) moze przestana marudzic.. a tak serio to nawet w takim hurcie nie jest tanio. az nawet drogo. jak to jest liczone ze az tyle wychodzi? pozatym 13mln GB to tylko 13GB/glowe przy milionie uzytkownikow. rozumie ze w razie czego w umowie maja dukupienie dodatkowego pakietu. w koncu CP ciagle przybywa uzytkownikow.

  • 0

    11. ~  2012-01-24 19:35:26  host: z57-13.opera-mini.net

    Teraz jest ok.

  • -1

    13. ~  2012-01-24 19:50:55  host: ip-78-30-111-137.free.aero2.net.pl

    WitekT aż tak dobry nie jesteś w swoim fachu, nie do 8 godziny nie płaci tylko do 9.

  • 0

    14.  2012-01-24 19:59:27

    13: te słowa powinieneś adresować do prezesa Libickiego, a nie do mnie - bo to on podał takie dane. Widzisz teraz na swoim przykładzie, że lepiej nie używać wycieczek osobistych, bo bardzo łatwo się skompromitować?

  • -1

    15. ~playowiec  2012-01-24 20:25:59  host: user-188-33-14-199.play-internet.pl

    ja ostatnio kupowałem GB do OFnK 6gb za 35 zl = 5,83, w POnK 15gb za 125 zł = 8,33... i to brutto więc mogę sprzedawać GB dla Cyfrowego Polsatu teniej niż Mobyland ;p

  • 0

    16. ~ala  2012-01-24 20:27:35  host: public-gprs95525.centertel.pl

    WITEK - a PLUS też od nich i za ile kupuje GB?

  • 0

    17.  2012-01-24 20:28:27

    playowiec: tyle, że Mobyland płaci za EFEKTYWNIE wykorzystane gigabajty, a wielu osobom pakiety przepadają, co powoduje, że końcowa cena podskakuje dość znacznie.

  • 0

    18.  2012-01-24 20:29:19

    ala: tego jeszcze nie podano. telepolis.pl/news.php?id=23512

  • 0

    19. ~playowiec  2012-01-24 21:08:26  host: user-31-174-102-176.play-internet.pl

    WitekT: mi ani w play ani w orange nic nie przepada. Od samego początku korzystam z ofert voice i data w systemie prepaid i rzadko się zdarza aby przepadały mi jakiekolwiek środki... płacę za to ile w rzeczywistości zużywam...

  • 0

    20.  2012-01-24 21:19:23

    playowiec: jesteś w zdecydowanej mniejszości, nawet pewnie nie w procencie... Nawet mnie różne pakiety nierzadko przepadają... ;-)

  • 0

    22. ~  2012-01-24 21:23:36  host: 83.218.104.106

    do 20: WitekT: jeśli chodzi o pakiety intenetowe to w orange free na kartę jak masz ważność 2 lata na pakiet to nie wykorzystasz tego? Inną rzeczą jest naliczanie pakietów internetowych i tutaj zgodzę się że operatorzy na tym zarabiają...

  • 0

    23. ~  2012-01-24 21:25:22  host: user-31-174-102-176.play-internet.pl

    WitekT: mam obecnie 8 aktywnych kart sim, 3 do internetu i reszta usługi głosowe. Odpowiednio doładowując konta zazwyczaj za maksymalne kwoty na dłuższy czas (dostaję bonusy) to udaje mi się bardzo tanio dzwonić do wszystkich sieci... nie powiedziałem że nigdy mi nie przepadły minuty, smsy czy mb... ale jeśli chciałbym to oszacować to przepada max 5% ze wszystkich kupowanych pakietów...

  • 0

    24. ~playowiec  2012-01-24 21:46:41  host: user-31-174-102-176.play-internet.pl

    do 21 i 22: skoro orientujecie się w jaki sposób prowadzone są rozliczenia (a ja nie) to powiecie jaka to jest dla mnie realna strata? Ile kB/MB/GB? Kiedyś było naliczanie rozmów co minutę i zwracało się uwagę na czas połączenia, a dziś przy naliczaniu sekundowym nie ma różnicy czy rozmawiałem 59 sekund czy 61... Więc orientuje się ktoś jakiego rzędu to jest "strata"?

  • 0

    25.  2012-01-25 08:25:04

    Idealna taryfa byloby polaczenie OFnK z NOG - niestety orange takiej taryfy nie oferuje. A plaska stawka 29gr w OFnK nie jest juz zadna rewelacja powiem wiecej - powoli staje sie to droga stawka.

  • 0

    26. ~  2012-01-25 08:28:11  host: 31.41.144.41

    @24. Wiele zależy od tego jaki masz średni transfer przypadający na sesję. Jeżeli jest to 200kb to straty mogą sięgnąć 50% (średnio 25%). Ale jeżeli jest to 2MB to już tylko 5% (średnio 2,5%) przy naliczaniu łącznym 100kB.

  • 0

    27. ~Seaquest  2012-01-25 19:01:15  host: aq02.aqua.com.pl

    Cyfrowy polsat kupuje po raz kolejny GB bo jak widać nadal myśli o inwestycjach w LTE.

  • 0

    28. ~Balistyk  2012-01-26 14:10:58  host: 178235193251.unknown.vectranet.pl

    LTE to najciekawsza inwestycja internetowa ostatnich lat i nie dziwię sie, że ciągle ją się starają ulepszać. Pozytywny jest fakt, że cena poszła w dół o jakieś 20%, to dobra wiadomość dla abo CP.

  • 0

    29. ~Adolf  2012-02-11 10:55:59  host: c154-28.icpnet.pl

    Czyli możemy liczyć na większe limity i tańsze abonamenty. Fajnie. Chociaż do tej pory nie narzekam na LTE. Jestem wręcz b. zadowolony z tego produktu.

  • 0

    30. ~Zadziorek  2012-02-11 20:16:56  host: dynamic-78-8-102-210.ssp.dialog.net.pl

    Oooo, widzę, że wypowiedział się tu ktoś mający LTE. Właśnie mi się kończy umowa z moim operatorem i myślę o mobilnym necie. Właśnie na celowniku miałem m.in. CP i szukam opinii na jego temat, zwłaszcza posiadaczy, bo chcę to wziąć w ramach oferty bardziej łączonej, czyli wraz z telewizją.

  • 0

    31. ~4Pac  2012-02-19 09:36:19  host: aanh54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja wziąłem w ramach oferty Multi i jestem zadowolony. Download na poziomie 50 Mb/s! i to w miejscu mojego zamieszkania na przedmieściu. Może limit mógłby być większy, ale można go dokupić. Dla mnie rewelka.

Dodaj swoją opinię