Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cyfrowy Polsat kończy testy LTE, od września rusza z komercyjną ofertą

Cyfrowy Polsat kończy testy LTE, od września rusza z komercyjną ofertą

WitekT 20 Sierpnia 2011 18:35

0 0

Wraz z końcem sierpnia Cyfrowy Polsat kończy testy Internetu w technologii LTE. Od września startuje komercyjna oferta, a testerzy mogą liczyć na dedykowany cennik.

Dzięki Państwa pomocy udało nam się zbudować stabilną sieć i jesteśmy gotowi, by świadczyć usługę na warunkach komercyjnych. Wkrótce innowacyjny Internet LTE, pozwalający na osiąganie prędkości transmisji danych do 100 Mb/s, będzie dostępny w ofercie Cyfrowego Polsatu - pisze operator w komunikacie.

Testerzy, którzy będą chcieli kontynuować korzystanie z oferty, mogą podpisać umowę na 29 miesięcy, w ramach którego za 1 zł miesięcznego abonamentu otrzymają 200 MB transferu danych. Dodatkowo, aktywowany zostanie im stały pakiet danych 55 GB za 49 zł miesięcznie (5 GB do wykorzystania od 8 do północy i 50 GB w pozostałych godzinach). Przez pierwszych 6 miesięcy umowy korzystanie z tego pakietu będzie bezpłatne.

Przez cały okres trwania umowy do Państwa dyspozycji pozostaje modem Speed1000 - napisano w komunikacie.




Zgodnie z umową, testerom przysługuje prawo do rozwiązania umowy, bez zachowania okresu wypowiedzenia i bez podawania przyczyn, w terminie do 31. sierpnia, jeżeli nie chcą dalej użytkować modemu. Wniosek o rozwiązanie umowy należy złożyć u przedstawiciela Cyfrowego Polsatu, który w imieniu Cyfrowego Polsatu zawarł umowę. Wraz z rozwiązaniem umowy tester zobowiązany jest do zwrotu kompletnego i nieuszkodzonego modemu wraz z kartą SIM oraz anteną.

Szerzej o testach Cyfrowego Polsatu pisaliśmy w tej wiadomości i tej wiadomości.

Jak oceniasz ofertę LTE Cyfrowego Polsatu dla testerów?

Bardzo atrakcyjna
9.80%
Atrakcyjna
17.65%
Nie wyróżnia się
11.76%
Mało atrakcyjna
20.32%
Bardzo mało atrakcyjna
32.09%
Nie mam zdania
8.38%

Wszystkich głosujących: 561



Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat, wł     

Dodaj do:
w sumie: 75
  • 1

    59. ~  2011-08-21 12:50:52  host: 093105241074.raciborz.vectranet.pl

    Cyfrowy Polsat to sobie robi kpiny z Nas Klientów, z taką ofertą to się tylko ośmieszacie!

  • 1

    60. ~  2011-08-21 12:55:57  host: pc-181-048.sti.net.pl

    Prawda jest taka, ze te ich 100Mb/s jest tyle warte, co inne 20Mb ( czy np 44Mb w orange) itp, ktore widzimy na reklamach. Jezeli teraz na testach ludzie osiagali powiedzmy srednio 40Mb/s, gdzie siec miala zerowe obciazenie z racji malej liczby testerow, to po skomercjalizowaniu oferty i zebraniu wiekszej liczby uzytkownikow, za pare miesiecy pewnie i o tych 10Mb/s bedzie mozna zapomniec, ale oczywiscie na reklamach ciagle pozostanie ladnie wygladajace 100Mb/s... Jesli o mnie chodzi, wolalabym miec mobilny net chocby 1Mb/s czy nawet 512kb/s, ale bez limitow i placic ok 50zl na miesiac i reszte miec gdzies... Do zasysania mam neta w domu, gdzie w dzien spokojnie moge ponad 100GB sciagnac, ale jak juz wyjde z domu to pozostaje podlaczenie sie do hotspotu w telefonie i zjadanie pakiciku paruset MB z playa...

  • 0

    62.  2011-08-21 21:30:02

    nie wiem czy się śmiać czy płakać, to ma być oferta? już bardziej się opłaca play na kartę za 50 zł ma się 5gb za 10 zł można dokupić nielimitowany transfer po 24. I to ma być atrakcyjna oferta bezprzewodowego internetu???

  • 0

    63. ~gosterk  2011-08-21 21:32:46  host: public16220.cdma.centertel.pl

    pewnie limity z 10 giga dadzą...

  • 0

    64. ~  2011-08-21 21:33:53  host: user-46-112-232-140.play-internet.pl

    fakt kazdy operator ma lepsza oferte niz CP ;D soloz z torbami pojdzie

  • 0

    65. ~...  2011-08-21 21:54:15  host: 188.146.122.176.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jak słusznie zauważono wyżej, oferta jest źle skrojona. Ceny cenami, limity limitami, ale po co komu LTE do limitu 5GB? Do takiego limitu spokojnie nawet Playowe pseudo 4G wystarczy. No i pozostaje kwestia sieci. Jak już się eter zapełni użytkownikami to może być nawet ciężko o 10Mbit/s. Co i tak nie jest problemem przy 5GB limitu. Tak czy inaczej powodzenia życzę, choć świetlanej przyszłości nie wróżę.

  • 0

    66. ~realista  2011-08-22 01:08:53  host: 87-205-148-106.adsl.inetia.pl

    kolego z komentarza 55, proszę Ciebie o pisanie w języku polskim - też jedziesz na kablu netii więc nie udawaj anglika z komórką w Krakowie;)

  • 0

    67. ~  2011-08-22 05:12:01  host: host-89-229-137-179.chelm.mm.pl

    Polskie narzekactwo nie ma końca... Czy tu wypowiadają się same ośmiogodzinowe biurwy, które nie mają co z czasem zrobić w niedzielę? Jak coś ściągałem to zazwyczaj w nocy, żeby w dzień nie blokować transferu na ruterze - nie tylko sobie ale i innym użytkownikom. A posiedzieć na necie między 5 a 8 też się zdarza - jak po tym komentarzu widać. Pakiet 55 GB za darmo przez pół roku - jakaś inna firma daje taki prezent? Abonament średni na miesiąc przez okres umowy wobec takiego gratisu wychodzi niecałe 40 zł. Tanio, nawet jeśli wziąć pod uwagę tylko dzienny pakiet 5 GB. W Plusie jest 4 GB za 50 zł przy 4 Mbit/s, w Orange 4 GB za 59 zł, a w Playu 5 GB za 69 zł. Gdybym był testerem LTE to wziąłbym ofertę od CP.

  • 0

    68. ~  2011-08-22 07:19:05  host: 31.41.144.41

    @67. Chłopie, ale żeś sprawdził oferty, że cho, cho ;). W Playu za 69zł masz limit 5GB i do tego netbooka Toshiba NB 520 z modemem za 399 złotych! Oferta standardowa to: 7(+1)GB za 49zł + nocny transfer za 10 złotych. Ale jak ktoś tego potrzebuje to już lepiej kupić Play Online 69, gdzie za 59 złotych dostajesz 12(+2)GB i nocny transfer gratis. Oferty dla abonentów są jeszcze bardziej korzystne. Przykładowo Play Online 99 z 16(+3)GB za 59zł! Oferty z W3 także mogą być niż to co podałeś, gdy kupujemy je przez internet.

  • 0

    69. ~  2011-08-22 07:55:02  host: host-89-229-137-179.chelm.mm.pl

    Sprawdziłem je na szybko wchodząc na strony firm. Ewentualne zarzuty co do dostępności oferty proszę kierować do nich. Na netbooku mi nie zależy, mam o niebo lepszego laptopa. Widzę, że ta Toshiba już wykwitła na allegro w cenie ok 1000 zł, pewnie Playowcy chcą zarobić na kilka m-cy drogiego abonamentu :P

  • 0

    70. ~  2011-08-22 07:58:39  host: host-89-229-137-179.chelm.mm.pl

    A wracając do oferty CP to mało czasu im zostawili na rozwiązanie umowy, ciekawe ilu przegapi :P

  • 0

    71. ~as  2011-08-22 08:33:30  host: 77-253-44-242.adsl.inetia.pl

    Ja spokojnie czekam aż Plus zacznie sprzedawać Polsatowskie LTE jako mobilne iplus 4G (prawdziwe 4G a nie te z Playa) i wtedy dopiero oferta będzie rozsądna.

  • 0

    72. ~klimass  2011-08-22 09:10:10  host: 217067201162.itsa.net.pl

    Na czym w koncu Polsat bedzie smigal - na HSPA+/LTE Sferii czy na HSPA+ Polkomtela?

  • 0

    73. ~TOR  2011-08-22 10:01:06  host: torserver.uvt.nl

    Przez serwery TORa działa Internet tak jak LTE CP. http://www.speedtest.pl/results/23549468.jpg

  • 0

    74.  2011-08-22 11:46:19

    @67 narzekactwo? warto czasem otworzyć słownik. Oferta CP jest fatalna co z tego ze 6 miesięcy za darmo jak umowa na 29!! 5gb w dzień teoretycznie da się wykorzystać w 10 minut @71 LTE nie jest standardem 4G.

  • 0

    76.  2011-08-22 17:55:47

    Ale te cenniki sa dla testerów.... Reszta będzie podpisywac umowy na gorszych warunkach :D Ja np nie dostanę pół roku za free ani pakieciku za 1zł, bo nie testowałem usługi.

  • 0

    77. ~pawel_m  2011-08-22 18:03:56  host: 77-254-200-92.adsl.inetia.pl

    byłem testerem - z usługi juz zrezygnowałem: to co oferuje CP w tej cenie to kpina i żałość! - modem to porażka (wiecznie się wiesza, gubi zasięg, zawiesza cały komputer), zasięg malusieńki (w sumie tylko większe miasta) a obiecywana prędkość? - no cóż miało być nawet 100Mb/s a jest 20-30Mb/s czyli dużo, duzo poniżej tego co obiecują! i jeszcze ten limit 5GB w dzień i 50Gb w nocy! dla mnie odpada!

  • 0

    78. ~transm  2011-08-23 21:13:02  host: 109.196.152.136

    tu chodzi o pojemność komórki, maja tez być modemy dualne E398 hspa+ na 900MHz i LTE 1800MHZ 20MHZ, czyli poza miastem UMTS 900 HSPA+ miasto LTE 1800

  • 0

    79. ~Glann  2011-08-25 10:08:43  host: 80.48.17.122

    No, czyli jak już zwiążą się z Plusem to jest szansa, że dotrze to wszędzie pod strzechy :-)

  • 0

    80. ~multimiX  2011-08-25 17:48:05  host: ip-89-174-126-14.multimo.pl

    i wyszła ta nasza pierwsza na świecie LTE - niedowiarki teraz plączą, macie swoje realia.

Dodaj swoją opinię