Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cyfrowy Polsat jako MVNO w Centertelu?

Cyfrowy Polsat jako MVNO w Centertelu?

WitekT 15 Października 2010 12:22

0 0

Cyfrowy Polsat chciałby nie mieć ograniczonej możliwości do korzystania z infrastruktury jednego operatora i działać jako MVNO w kilku sieciach - wynika z wypowiedzi prezesa Dominika Libickiego.

Libicki na pytanie TELEPOLIS.PL o to, czy są już prowadzone rozmowy z innymi operatorami infrastrukturalnymi odpowiedział, że kiedy te rozmowy będą zaawansowane, to wtedy wydany zostanie oficjalny komunikat. Na pytanie, czy są prowadzone testy techniczne z Orange, co sugeruje możliwość logowania się niektórych kart SIM do sieci Centertela odpowiedział, że widocznie coś jest na rzeczy.




Teraz Cyfrowy Polsat działa w modelu Full MVNO w sieci PTC.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2010-10-15 13:01:01  host: t14-12.opera-mini.net

    Coś mi się wydaje, że udostępnienie własnej sieci Polsatowi przez Orange będzie za kanały Polsatu dla telewizyjnej oferty TP. Taka wymiana usług. Tylko dziwię się że Polsatowi nie wystarcza Era przy ich nielicznej bazie klientów myślę tu o Polsacie. No chyba że TP sporo dopłaci za ich kanały. Albo te światłowody od TP tak bardzo są potrzebne Polsatowi.

  • 0

    9.  2010-10-15 13:02:51

    8: Sądzę, że chcą się zareklamować jako sieć o najlepszym zasięgu w PL ;)

  • 1

    10. ~  2010-10-15 13:04:28  host: t14-12.opera-mini.net

    @z7. Ale tu chodzi nie o wyjście z Ery tylko o pozyskanie kolejnej sieci do świadczenia usługi MVNO przez Polsat.

  • 1

    11. ~satcom  2010-10-15 13:09:26  host: ip-94-42-8-252.multimo.pl

    Kilka dni temu na jednym z forów czytałem tekst klienta cyfrowego polsatu, że mu się karta do sieci orange loguje, więc testy są.

  • 0

    12. ~kangur  2010-10-15 14:15:03  host: cou222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Orange powinno zależeć, na tym, żeby CP nie rósł zbytnio w siłę, a klienci korzystali z ofert pre-paid orange, w końcu po to stworzyli tę "orange one", zdaje się. Innym opom, w tym Erze, zapędy CP też nie przypadną do gustu.

  • -1

    13. ~e  2010-10-15 14:21:50  host: host117.opteris.pl

    8*** Tak tak... a ufoludki wyladowaly na dachu Playa. Grupa Polsat to kilka _niezaleznych_ spolek. CP to nie to samo, co P, wiec nie ma zadnej mowy o wymianie czegos za cos. Poza tym Cyfra z CP walczy z ITI i nie obchodzi ich dzialanie Solorza na rynku telekomunikacyjnym. No i trzeba dodac, ze programy Polsatu mialy niska rentownosc, to postanowiono je sprzedac do Cyfry, bo i tak niebawem Polsat bedzie w NTC. Poza tym, z powyzszego to Grupa TP jest petentem, a nie odwrotnie. Bo Polsat ma juz umowe z Era i moze cmoknac Orange w ....

  • 0

    14. ~  2010-10-15 15:32:35  host: t14-12.opera-mini.net

    @e13. To Ty uważasz że Centertel wyszedł z taką propozycją do Solorza i pewnie na kolanach prosili pana Solorza żeby zechciał z nimi podpisać umowę o świadczenie usług MVNO na ich sieci? Przecież właśnie mają umowę z Erą to po co zmieniać. Baza kliencka Polsatu jest mizerna i dochody z niej dla sieci udostępniającej infrastrukturę prawie żadne. Ale wszystkiego dowiemy się pewnie niedługo jeśli dojdzie do porozumienia.

  • 0

    15. ~ala  2010-10-15 16:09:42  host: 93-181-162-129.as.kn.pl

    a może ORANGE dostanie zasięg internetu POLSAT'u a polsat zasię oramge??

  • 0

    16. ~e  2010-10-15 16:16:24  host: host117.opteris.pl

    14*** Oczywiscie, ze Polsat mogl pojsc do Orange, co nie zmienia przewagi Polsatu. Dla Orange Polsat to klient o ktorego trzeba zadbac. Co innego, gdyby Polsat nie mial podpisanej zadnej umowy - wtedy moglby sobie przebierac i wybierac. Tak czy siak zadna wymiana programow nie wchodzi w gre. Inna sprawa, ze prezes Polsatu stwierdzil, iz kazda platforma moze miec jego programy, ale musi za nie odpowiednio zaplacic. Cyfra zaplacila, za to N-ka i TP - nie wiadomo, ponoc negocjacje trwaja, aczkowlwiek N-ka juz oswiadczyla, ze chwilowo nie jest zainteresowana. TP tez woli dogadywac sie z N... To gdzie sens?

  • -2

    17. ~Chłopak z wioski  2010-10-15 16:32:50  host: t13-09.opera-mini.net

    Qrwa! Następny pasożyt w Orange. W Plusie Play. Znów mi zasięg zmaleje!

  • 0

    18. ~  2010-10-15 17:17:55  host: t14-12.opera-mini.net

    @chłopak z wioski. Przecież w Ossie i tak nie na zasięgu Orange no chyba że zbudowali btsa o którym ktoś ostatnio pisał.

  • 0

    19. ~  2010-10-15 17:41:03  host: t07-04.opera-mini.net

    @18: Postawili. Człowieku jaki miałem zasięg w Plusie przed wprowadzeniem Darmowy Numer w Simplus i SD w Play. Zasięg miałem w całym domu. Plus - Play brak zasięgu, Era troche ma. Orange troche lepiej z zasięgiem. Ale jak mówię, sieć bierze pasożyta na swój zasięg, to tracą użytkownicy końcowi czyli Ja bo zasięg maleje w raz przeciążeniem sieci. Pzdr. z Puszczy Pilickiej

  • 0

    20. ~Arti  2010-10-15 18:02:29  host: 095160122172.warszawa.vectranet.pl

    Tu chyba nie chodzi o zasięg, bo śmiem twierdzić że era ma lepszy zasięg od orange. Chodzi o coś innego. A jak zacznie rwać połączenia za zasięgu orange, to klienci zobaczą jaka to sieć. Pzdr.

  • 0

    21. ~Kryniczanin  2010-10-16 10:46:50  host: 87.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl

    Mam kartę CP Pre-paid 699XXXXXX siedzi w domu - ma włączoną usługę wymiana minut - dzwoni się na nią z Play i nabija minuty a potem one wracają do Play-a. Karta jeden raz była ładowana za 10pln żeby odpalić wymianę minut. Jak wiadomo karty CP są nieśmiertelne jak ktoś na 3 miechy wykona/odbierze połączenie/sms nawet bezpłatne. I dzisiaj rano sprawdzam i loguje się do Orange. Wszystkie usługi na pomarańczy działają tzn. rozmowy wychodzące a przychodzące sms/mms (puste konto nie mam jak sprawdzić). Wystarczy mieć karę CP i Play i mamy dostę do wszystkich znaczących sieci w np. jednym dualsimie.

  • 0

    22. ~paolo  2011-02-19 10:20:07  host: 77-255-101-57.adsl.inetia.pl

    21" jak to karty są nieśmiertelne? nie trzeba ich wogole doładoywywać? nie wygasaja po określonym czasie?

  • 0

    23. ~paolo  2011-02-19 10:30:20  host: 77-255-101-57.adsl.inetia.pl

    21: zgodnie z regulaminem: "Po upływie 90 dni od dnia, w który Użytkownik skorzystał po raz ostatni z jakiejkolwiek Usługi, w tym również nie podlegającej opłacie, bądź też po upływie 90 dni od dnia wyczerpania Wartości konta, Cyfrowy Polsat może dokonać blokady wszystkich Usług oraz dezaktywacji Karty SIM. Nie jest skorzystaniem z Usługi próba realizacji połączenia" CZYLI po 90 DNIA KARTA WYGASA JEDNAK CAŁKOWICIE :(

  • 0

    24. ~paolo  2011-02-19 10:36:39  host: 77-255-101-57.adsl.inetia.pl

    ORAZ: "W przypadku braku Zasilenia konta Użytkownika zgodnie z Regulaminem świadczenia usług i wyczerpania Wartości konta, jednostki zgromadzone na koncie przed dniem wyczerpania Wartości konta i nie wykorzystane do dnia wyczerpania Wartości konta mogą być wykorzystane po ewentualnym Zasileniu konta." czyli nie moża zbierać minut jak konto jest puste i wogóle jak mam sesm nabijanienie minut w CP a potem tymi minutami nabijanie minut w PF? przezcież to wychodzi, że za każde 4 min wychodzące finalnie dostajemy 1 min w PF więc gdzie tu biznes?

  • 0

    25. ~  2011-02-19 10:39:33  host: cmk50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    21 i co z tego wynika

  • 0

    26. ~  2011-02-19 10:52:15  host: p09-02.opera-mini.net

    Gó.wno z tego bo nic z tego i po co spamujecie jak koleś w jednym krótkim zdaniu napisał to samo o 90 dniach.

  • 0

    27. ~wodafone  2011-08-11 07:38:49  host: user-31-175-162-55.play-internet.pl

    Od dziś karty Cyfrowego Polsatu logują sie także do PLUSa takze na jednej karcie mamy zasięg T-Mobile, Orange oraz Plusa!!!!

Dodaj swoją opinię