Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cyfrowy Polsat i Plus chwalą się zmodernizowaną siecią

Cyfrowy Polsat i Plus chwalą się zmodernizowaną siecią

WitekT 22 Stycznia 2014 13:33

25 6

Sieć LTE w paśmie 1800 MHz, oferowana przez Cyfrowy Polsat i Polkomtel w ramach współpracy z Midasem, obejmuje dziś zasięgiem już ponad 66% Polaków.



Sieć LTE w paśmie 1800 MHz obejmuje zasięgiem 66,7% ludności (prawie 26 mln osób w 10 tys. miejscowości), a HSPA+ w paśmie 900 MHz 99,6% populacji (38,5 mln osób).

Mapy zasięgów przed (10.2012) i po modernizacji (01.2014):




polkomtel zasieg przed modernizacjam polkomtel zasieg po modernizacjim

Modernizacja i rozbudowa sieci wykonywana na zlecenie Polkomtela, między innymi przez NSN (Nokia Solutions and Networks) i Ericssona, służy także środowisku. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, wdrożeniu nowoczesnych modułów radiowych czy systemów chłodzenia, poprawił się komfort korzystania z sieci oraz zmniejszyły się zużycie prądu i emisja dwutlenku węgla.

Zobacz: Ericsson dostarczy sprzęt do rozwoju sieci Polkomtelu i Aero2.

Modernizacja sieci w liczbach:
  • 3 tys. specjalistów zaangażowanych w prace niemal przez całą dobę, w mrozy i upały (również z Wielkiej Brytanii, Czech, Słowacji, Serbii, Chorwacji, Rumunii, Węgier, Ukrainy),
  • 20 tys. km światłowodu łączącego zmodernizowane stacje,
  • 1144 tony zawieszonych stalowych konstrukcji wsporczych,
  • 1 megatona zdemontowanego sprzętu starej generacji,
  • 30 tys. ton rocznie mniej emisji CO2 w powietrzu, dzięki nowoczesnym instalacjom (dla porównania: 1 kg CO2 uwalnia lecący 2,2 km samolot),
  • 1,3 mln km przejechanych przez pracowników budujących sieć (co pozwoliłoby 34 razy okrążyć Ziemię),
  • 1 szajka złodziei infrastruktury telekomunikacyjnej - unieszkodliwiona ;-).

Przypomnijmy, że niedawno P4 chwaliło się zasięgiem sieci LTE 1800 MHz na poziomie 20% ludności, a Orange - 16%.

Źródło tekstu: Plus     

w sumie: 110
  • 0

    92. ~m76  2014-01-23 15:32:00  host: user-46-113-128-226.play-internet.pl

    Proponuje porownac te mapke do tej na stonie plusa. Tu sie chyba tusz rozlal w paintcie jak rysowalo zasieg LTE. Tu Okolice 3miasta wygladaja jak w calosci pokryte zasiegiem a w rzeczywistosci wyglada to "troche" slabiej i to wg ich mapek http://www.pikczery.pl/images/31zasiegPlus.png . Do tego jak sie zwroci uwage jaki zasieg jest w budynkach to slawna jakosc Plusa wyglada jak jakos przy niby slabym zasiegu LTE Playa. Korzystam z obu ofert na karte i to ze Plus sie rozpedzil raz do 80Mbit to srednie pocieszenie jak w domu mam gora 6D/2U z pingiem 100-200 gdzie "slaby" Play daje stabilnie 15D/5U i 40-60pingu + darmowe 200GB na miesiac. W 3miescie glowna karta jest ta Playa za miastem Plusa. Zobaczymy co bedzie po przetargu na 800. Ale mysle ze w miescie nic mi sie nie poprawi. Co najwyzej za miastem bede tez na Playu jezdzil... jak wygraja ;)

  • 2

    93. ~  2014-01-23 15:44:08  host: n13-10-01.opera-mini.net

    Bardzo mi się podoba modernizacja Plusa, robią co do nich należy na dodatek nie chwaląc się jak to robi Tmobile czy Orange a efekty są marne przynajmniej u mnie, zasięg to kwestia względna u mnie Plus ma najlepszy zasięg po modernizacji mam jeszcze lepszy niestety Networks nie dało rady choć podobno już pracę zakończyli. Wybierajcie co wam pasuje.

  • 0

    94.  2014-01-23 15:56:14

    Networks przy Plusie, to kulawa kaczka. Plus to obecnie sieć oferująca najbardziej zrównoważoną jakość usług w zakresie połączeń głosowych i transmisji danych. Szkoda tylko, że oferty są generalnie słabe. Co do LTE - daleko im jeszcze do stabilnych parametrów, ale od biedy sprawdza się. Jak sieć nie jest przeciążona, to można sobie poszaleć. Było mi to dane kilkunastokrotnie. W porównaniu z rzężącą Neostradą, to momentami mistrzostwo świata. Tylko te limity...

  • 0

    95. ~  2014-01-23 16:19:22  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    @93 Plus coś musi napisać czy powiedzieć, bo od dawna poza doklejaniem Aero2 do istniejących lokalizacji swoich stacji oraz LTE nic nie robi i traci w oczach lidera technologii. W praktyce również. N! robi to na większą skalę i ma z czego być dumnym. @94 Plus z roku na roku coraz gorzej chodzi. Zrównoważony to może jest bo na dzień dzisiejszy 3G z jego strony ma największe pokrycie. N! to żadna kulawa kaczka. Sam mam od lat w Plusie telefon i czas go zmienić. Jakość połączeń czy działanie neta to nie to co kiedyś. Konkurencja trochę zaspała na początku ale teraz to Plus śpi. N! nigdzie prac nie zakończył. Wymienili nadajniki i zrobili to tak aby ludzi mogli z sieci korzystać. Oni cały czas optymalizują sieć w całej Polsce.

  • 0

    96. ~P  2014-01-23 16:22:57  host: nat-o.sferia.net

    do 91 jaki masz sprzęt? Ja tez mieszkam pod Nasielskiem i nie narzekam. Rozumiem że możesz nie łapać U2100, ale sorry Aero2 na 900 ma w tym momencie zasięg w praktycznie całym powiecie nowodworskim (chyba ze mieszkasz w lesie:) )

  • 0

    97. ~  2014-01-23 16:36:31  host: s09-15.opera-mini.net

    @95 Panie nie pisz o jakości, bo korzystasz z Neostrady :)

  • 0

    98. ~  2014-01-23 16:53:44  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    Jakiej neostrady? Chello to chyba jest coś innego....Neo przy nich to badziewie.

  • 0

    99. ~  2014-01-23 16:58:24  host: 5.172.252.212

    Kiedy stale ip na lte bedzie w plusie?

  • 0

    100.  2014-01-23 17:00:18

    Tak, wszystko fajnie. LTE faktycznie chodzi szybko dopóki się nie przemieszczasz. Włączenie LTE ostatnio na śląsku w samochodzie na głównej drodze 86 powodowało notoryczny brak sieci. W efekcie więc trzeba przełączać między zakresami, żeby telefon działał i nie zrywał połączeń. Nowe Galaxy S4.

  • 0

    101. ~karol  2014-01-23 17:05:25  host: nat-207-99.man.bydgoszcz.pl

    prawda jest taka ,że nie wszyscy korzystają z LTE (świadczą o tym choćby komentarze po info jak Play wyłączył 2G w Częstochowie) -a oferta Plusa w porównaniu do innych operatorów -nie tylko Play- odstaje cenowo

  • 0

    102. ~Sebastian  2014-01-23 17:33:11  host: 5.60.168.36

    Do modernizacji Plusa (rejon Sandomierza) miałem LTE na jednej antenie 50 Mb/sek po modernizacji (sierpień 2013) w porywach do 24 Mbit/sek. Na reklamację nie raczyli odpowiedzieć. Abonament 7GB za 49,90zł miesięcznie. Czekam aby inna sieć uruchomiła LTE i pożegnam się bez żalu z tymi naciągaczami.

  • 0

    103. ~Ale...  2014-01-23 19:13:07  host: public-gprs517377.centertel.pl

    #102 To dajesz się ostro kroić ja miałem 14GB za tyle samo, ale już nie długo mija okres mojego wypowiedzenia, więc pożegnam się z przyjemnością. Na reklamację Ci nie odpowiedzą bo mają klientów w głębokim poważaniu . Na moje e-maile i uwagi odpowiadali totalnym olaniem klienta . Choć jak przyznał mi "przyciśnięty do muru" konsultant problem był bardzo szeroki i im znany, ale on już nie ma pojęcia . Dosłownie powiedział :"nie mam pojęcia jak ten problem rozwiązać". Jak chcesz powalczyć z wiatrakami (z Plusem) to życzę POWODZENIA .

  • 0

    104. ~  2014-01-23 19:41:37  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    @103 Wszędzie dobrze gdzie na nie ma. Wystarczy wejść na FB każdego operatora lub na forum Plusa, Play czy Orange. Wszędzie jeden taki sam burdel. W tych firmach jest za duża rotacja, dlatego Obsługa Klienta tak leży. Wiele zależy na jaką osobę trafisz po drugiej stronie słuchawki. I to dotyczy każdej z sieci.

  • 0

    105. ~  2014-01-23 19:42:14  host: 89-71-52-196.dynamic.chello.pl

    gdzie nas nie ma* - tak powinno być

  • 1

    106. ~p  2014-01-24 10:29:51  host: nat-o.sferia.net

    @103 tez sie dajesz kroic bo ja mam 15GB za 29,9 w Plusie :P

  • 1

    107. ~m76  2014-01-24 11:26:20  host: user-46-113-87-95.play-internet.pl

    To w Play LTE jak za darmo bo 200GB free byleby na koncie bylo 30zl i aktywne wychodzace ;) A tak powaznie to jakies specjalne oferty plusa czy dostepne dla kazdego?

  • 0

    108. ~  2014-01-24 12:37:20  host: acax230.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Medialny bełkot i ściema dla naiwnych. Co z tego, że modernizują? Sprzedają usługę a nie medialne doniesienia jaki Plus jest wspaniały. A jest tak rewelacyjny po tych wszystkich łączeniach, modernizacjach i tak dalej, że zasięg skacze, połączenia rozłącza (przed chwilą mi wywaliło transfer pliku 380 mega, bo zasięg skoczył z maxa na minimum) a szybkość w tym 3G to max 05-1 Mbs. Zawracanie doopy albo Wisły kijem.

  • 0

    109. ~Przybysław  2014-01-27 08:40:44  host: 93.154.170.112

    Ładnie się net mobilny w CP/Plus rozwija. Liczby robią wrażenie, a to zapewne nie ostatnie słowo tego duetu w tej kwestii. Tym bardziej, że zainteresowanie produktem wciąż rośnie.

  • 0

    110. ~Szpilu  2014-01-30 23:49:04  host: user-164-126-160-77.play-internet.pl

    Jest juz bardzo dobrze, a bedzie tylko lepiej. Mysle ze na tych 2 firmach bedzie sie opierac przyszlosc LTE w Polsce... Stopniowo na pewno beda wchodzic inne z ta technologia tak jak teraz play na przyklad... Ale poziom CP i Plusa jeszcze dlugo nie bedzie dla nich osiagalny. Pozdrawiam

  • 0

    111. ~m76  2014-01-31 00:11:47  host: user-46-113-128-226.play-internet.pl

    @110 Chyba zasieg, bo poziom sygnalu, a co za tym idzie predkosci, Plusa w wielu lokalizacjach Gdanska jest nizszy niz Playa. Moze w przyszlosci jak wielu ludzi bedzie mialo tel i modemy LTE to sie pogorszy, ale obecnie dla mnie Play w 3miescie jest przewaznie szybszy. A jest ograniczony do 15Mbit DL i 5Mbit UL.

Dodaj swoją opinię