Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cyfrowy Polsat chce wycofać Midasa z giełdy

Cyfrowy Polsat chce wycofać Midasa z giełdy

WitekT 5 Maja 2016 10:53

4 8
Po nabyciu pod koniec lutego 66% akcji Midasa przez Polkomtel, a następnie wezwania na pozostałą w obrocie giełdowym część akcji, teraz Cyfrowy Polsat zamierza ogłosić przymusowy wykup akcji, który zakończy się wycofaniem Midasa z GPW.

Zobacz: Polkomtel przejął Midasa.

Na wezwanie ogłoszone 29. lutego odpowiedzieli inwestorzy reprezentujący trochę ponad 27% głosów na walnym zgromadzeniu. Za akcję telekomu oferowano 81 groszy. Pozostałe 7% zostanie teraz przymusowo wykupionych. Zgodnie z Kodeksem spółek handlowych, wycenę akcji przeprowadzi biegły.


Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat, wł     

Dodaj do:

Tagi: midas | cyfrowy polsat

w sumie: 14
  • 0

    1.  2016-05-05 10:55:42

    Chce? Musi chyba?

  • 1

    2. ~  2016-05-05 11:05:46  host: 188.146.10.231.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @1: Dlaczego musi?

  • 0

    3.  2016-05-05 11:12:08

    2 - no jeśli Polkomtel staje się jedynym właścicielem, to prawo jest w tym przypadku jednoznaczne... Forma prawna spółki będzie musiała być zmieniona nawet (vide Polkomtel S.A. -> Polkomtel Sp. z o.o.) ;-)

  • -1

    4. ~leokadia  2016-05-05 14:35:28  host: n28-06-07.opera-mini.net

    gdzie mogłabym zgłosić brak zasięgu sieci Plus w swojej miejscowości ? Przez e-mail czy telefon ?

  • 1

    5. ~Templariusz  2016-05-05 14:38:31  host: 85.219.170.98

    #4: Tutaj w komentarzu...

  • 1

    6. ~  2016-05-05 16:13:29  host: apn-31-0-9-33.dynamic.gprs.plus.pl

    @3 Polkomtel już jest dawno Sp. z o. o.

  • 1

    7.  2016-05-05 16:15:37

    6 - wiem - dostaję co miesiąc faktury od tego operatora. I księguję - co mi kontrolują co jakiś czas, więc rzetelnie musi być księgowane.

  • 1

    8.  2016-05-05 16:16:38

    6 - a propos... A od kiedy jest sp. z o.o.? I dlaczego już nie jest S.A. tylko sp. z o.o.?

  • 1

    9. ~  2016-05-05 16:24:35  host: 188.146.10.23.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @8: Mniej-więcej od nadejścia Solorza i zapewne dlatego, że SA muszą publikować trochę danych odnośnie kondycji spółki.

  • 0

    10.  2016-05-05 16:30:45

    9 - a co się stało kiedy Solorz nadszedł?
    Nie - to nie chodzi o dane o kondycji firmy ;-)

  • -1

    11.  2016-05-05 16:31:27

    Wskażę Ci drogę... Ilu właścicieli ma Polkomtel? A ilu miał wcześniej?

  • -1

    12.  2016-05-05 16:51:12

    Kodeks spółek handlowych reguluje te rzeczy... Jednoosobowe sp. z o.o. nie mogą zawiązywać innych spółek, w tym akcyjnych.
    Po co na giełdzie spółka, której akcje są w posiadaniu jednego właściciela? Uważasz, że przepisy nie przewidują tego typu sytuacji?
    Ja nie znam się na tym, ale czytając, można podstawowej wiedzy liznąć.

  • 0

    13. ~  2016-05-05 19:14:00  host: user-94-254-177-148.play-internet.pl

    Plus to chyba najgorszy operator jeżeli idzie o wyłączanie klientowi połączeń wychodzących i usług telewizyjnych. Kolega nie zapłacił rachunku 4 dni po terminie i wyłączyli mu połączenia wychodzące , internet i telewizję. W Orange miał 30 dni po terminie i nie było problemu.

  • 1

    14.  2016-05-05 19:16:15

    13 - a nie lepiej płacić zobowiązania w terminie?

Dodaj swoją opinię