Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cyfrowa telewizja w komórkach

Cyfrowa telewizja w komórkach

sirmark 26 Października 2004 23:48

0 0

Texas Instruments zapowiedziało produkcję pierwszego bezprzewodowego tunera TV umieszczonego w jednym układzie. Chip trafi do telefonów komórkowych i pozwoli ich użytkownikom odbierać sygnał telewizji cyfrowej.

Układ o kodowej nazwie Hollywood pozwoli na odbiór sygnału wysokiej jakości w sieciach 2,5G i 3G. Dedykowane sieci bezprzewodowe pozwolą uzyskać aż 24-30 klatek na sekundę, podczas gdy ze zwykłych sieci komórkowych Hollywood "wyciśnie" maksymalnie 15 klatek na sekundę. Chip będzie współpracować z produkowanymi przez TI multimedialnymi procesorami OMAP.
Według producenta, Hollywood ma być przełomem, pozwalającym po raz pierwszy skutecznie połączyć dwa najpopularniejsze media – telewizję i telefony komórkowe. Zwłaszcza, że oprócz zapewniania sygnału wysokiej jakości chip umożliwi też implementację nowoczesnych usług, jak włączenie do przekazu elementów interaktywnych czy odpłatne udostępnianie transmisji wybranych programów. Produkcja próbnej serii układów Hollywood ruszy w roku 2006, a pierwsze oparte na chipie produkty i usługi pojawią się najprawdopodobniej w roku 2007.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~polak  2007-12-11 21:26:54  host: acpr214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to jest chyba zly pomysl, ogladac tv w malym ekranie komorki :/ ja wole wlaczyc plazme usiasc na kanapie i ogladac fajne serialik w Nce na VoD

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-86-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet