Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Cyfrowa Klasa" na tabletach Platinetu

"Cyfrowa Klasa" na tabletach Platinetu

WitekT 5 Września 2013 18:35

3 0

platinet cyfrowaklasam1 tys. zł - nawet tyle musiał wydać rodzic piątoklasisty na wyprawkę szkolną. Na zakup podręczników przeznaczona została średnio połowa tej kwoty. Firma Platinet, organizator akcji Cyfrowa Klasa, udowadnia, że dzięki wprowadzaniu nowych technologii do szkół, wydatki te można znacząco ograniczyć.






Cyfrowa Klasa to autorski projekt Platinetu, krakowskiego producenta urządzeń mobilnych oraz jednego z głównych graczy na polskim rynku dystrybucji nośników i akcesoriów komputerowych. Firma przekazała w marcu Szkole Podstawowej nr 85 w Krakowie 28 tabletów własnej marki Omega MID 9711 o wielkośco 9,7 cala oraz wszelkie akcesoria niezbędne do prowadzenia multimedialnych zajęć. Do akcji, pilotowanej przez zespół złożony z nauczycieli oraz przedstawicieli Platinetu, zaangażowana została jedna z klas IV. 2. września 28 uczniów rozpoczęło kolejny semestr nauki, w którym część lekcji prowadzona będzie w formie interaktywnych zajęć z wykorzystaniem tabletów.

Cyfrowa Klasa działa w systemie Android, dla którego dostępne są liczne darmowe aplikacje edukacyjne. Dzięki temu możliwe jest zdecydowane ograniczenie kosztów związanych z integracją nowoczesnych rozwiązań z funkcjonującymi programami nauczania. Ponadto każdy z uczestników projektu może również korzystać z Dysku Google, co pozwala np. na odrabianie lekcji w domu i natychmiastowe udostępnienie prac nauczycielom. Za jego pomocą uczniowie mogą też bez problemu pobierać na domowy sprzęt pliki tekstowe, audio czy video, stanowiące uzupełnienie dla treści przekazywanych podczas szkolnych zajęć.

Źródło tekstu: Platinet     

Dodaj do:

Tagi: cyfrowa klasa | platinet

w sumie: 28
  • -2

    9.  2013-09-06 07:23:23

    Genialne :) Moim zdaniem wszysko powinno przejsc na tablety, ide do sklepu, kupuje parówki jak zawsze rano, wprowadzam sprzedaz do tabletu i juz. Moim zdaniem to swietny pomysl i nalezaloby go wprowadzic, niech Polska bedzie w czyms pierwsza.

  • 1

    10. ~  2013-09-06 07:37:06  host: user-5-173-170-175.play-internet.pl

    Czytniki, tablety wszystko w zad wsadzić kiedy cyfrowe podręczniki kosztują tyle co papierowe.

  • 1

    11.  2013-09-06 07:56:09

    #8: Aleś ty głupi, co ty porównujesz. Co do tabletów zamiast podręczników i zeszytów, to niestety nie jest to dobry pomysł, bo naprawdę będziemy mieć samych analfabetów. A co do ceny obecnych podręczników i ćwiczeń ... lobby działa, ale czasy PO się kończą.

  • 1

    12.  2013-09-06 08:18:10

    8@ przynajmniej wiedziałeś jak się długopis trzyma w ręce i umiałeś pisać a i to musiałeś wysilić swój mózg.

  • 2

    13.  2013-09-06 08:34:40

    No super... Producent sprzętu wmawia ludziom (Polakom, lubiącym gadżety), ze tablet załatwi sprawę wydatków, uzasadniając to "licznymi darmowymi aplikacjami edukacynymi". Pieprzenie reklamowe. Typowy marketing. PPo sobie widzę... Ostatni raz "na poważnie" pisałem na studiach - ćwierć wieku temu. Potem już usiadłem przy komputerze w pierwszej pracy i niestety, jak zapiszę sobie w terenie jakąś notatkę odręcznie, po powrocie do biura czasem więcej czasu poświęcam na domyślanie się co miałem na myśli pisząc te bazgroły, których odczytać nie mogę, biż na pracę ;-) Nawet złe nawyki pisania na klawiaturze - nikt mnie nie nauczył techniki pisania, sam się nauczyłem stosunkowo szybko i "bezwzrokowo" pisać, ale jednak coraz więcej błedów popełaniam przy takim pisaniu - rutyna? Starość może ;-) Nie - szkoła, jeśli nie będzie w niej drukowanej na papierze książki, pióra/ołówka/długopisu i brulionu, będzie wypuszczać analfabetów. Bo tablet do grania a nie do nauki będzie wykorzystuwany na leekcji...Szczególnie taki jak Platinet - golas jak każdy w sklepie, bez aplikacji niezbędnych do nauki i bez zablokowanych rzeczy, których do nauki nie potrzeba w tablecie ;-) No ale biznes musi się kręcić, więc za 28 kiepskich tabletów reklama na cały kraj i tak się opłaca ;-)

  • 2

    14.  2013-09-06 08:48:45

    O niechlujności tego przekazu reklamowego w postaci zdjęcia z zadowolonymi (?) dzieciakami z gadżetami nawet nie wspomnę. Nie lepiej by wyglądało gdyby na ekranie była strona e-booka z ryciną z Pana Tadeusza albo jakiś schemat zadania z fizyki (może interaktywne zadanie z bardzo typowym przykłądem belki/mostu itp.)? Żenujące. I zero pomysłu na reklamę. Świadczy to o płaskim podejściu do sprawy - a więc tylko i wyłacznie o kasę chopdzi a nie o kształcenie przyszłych pokoleń kadry dla Platinetu m.in. ;-)

  • -2

    15.  2013-09-06 08:54:41

    Ważne, zeby bezmuzgiego konsumenta wyp[uścić, kty kupi co najtańsze, bo oczywiście tylko na najtańsze będzie go stać w dorosłym życiu ;-)

  • -2

    16.  2013-09-06 08:58:09

    Upsss... Przepraszam mózgowców, którzy zaraz zaczną wytykać kpinę - to miało wzmocnić przekaz ale jednak chyba nie wyszło ;-)

  • 0

    17. ~Terraman  2013-09-06 10:04:42  host: public734569.centertel.pl

    Innowacje to prosty proces edukacji , masz wybôr ; akceptujesz lub nie stosujesz, odwaga we wdrażaniu innowacji to nowa cecha obecnych czasôw ktôrą polecam , jeżeli chodzi o urządzenia np. Tablet i jego użytkowanie jest jasne że winien spełniać techniczne i bezpieczne wymogi zastosowanie w edukacji , zwłaszcza Dzieci i Młodzieży .Reklama stosowania innowacyjnych programôw i urządzeń cyfrowych to kwestia jakości i otwartości na rôżne oferty firm i te dobre i te nie warte uwagi , co możesz poznać na tej stronie , polecam !

  • 0

    18.  2013-09-06 10:13:01

    Projekt cyfryzacji edukacji, począwszy od nauczania początkowego jest w ogólnym zarysie założeń bardzo dobry. Mówiąc po ludzku, po to są nowoczesne technologie, by służyły ludziom, także ludziom najmłodszym. Natomiast bardzo dużo do życzenia pozostawia sposób, w jaki wdrażane są tego typu przedsięwzięcia. Szkoła podstawowa, w której uczniom rozdano szkolne netbooki, i w której zabronione jest podłączanie sprzętu do ładowania. Netbooki z poblokowanym oprogramowaniem, a więc w zasadniczej mierze bezużyteczne. Tablety, które nie zastępują podręczników, więc dzieci do swoich makabrycznie ciężkich tobołów muszą dodatkowo wkładać tę mało pożyteczną elektronikę. Sprzęt z bardzo niskiej półki, za to potężnie obrandowany przez "dobrodzieja". MAC nie współpracuje z MEN-em, nie ma spójnej wizji i efekt jest jaki jest.

  • 1

    19. ~rodzic  2013-09-06 10:31:34  host: 94.42.201.114

    Pierwsza sprawa :od zaraz podręczniki open source do ściągnięcia/wydrukowania ze strony MEN Dalej możemy dyskutować o pierdołach czy będziemy wyświetlać je na tablecie kindlu czy drukować na papierze. Komplet JEDNORAZOWYCH podręczników do 1 klasy gimnazjum - 700 PLN - dziwicie się że wydawnictwa lobbują za utrzymaniem status quo ?

  • 1

    20.  2013-09-06 10:33:02

    Ja to widzę tal: Wszystkie podręczniki i ćwiczenia powinny być w czytniku elektronicznym z e-papierem a osobno zeszyty, piórnik i tyle. Ważył ktoś z was tornister 3-cio klasisty? Ja zważyłem i byłem w szoku. 8 kg. Sama książka do matematyki z ćwiczeniami ważyła 2 kg. Pytam się. Dlaczego to jest tak ciężkie. Dlaczego jest to na papierze kredowym, który jest tak ciężki i na dodatek drogi? Spisek wydawnictw? Mogę tylko przypuszczać. Taki harlekin jest bardzo lekki. Jeśli podręcznik czy ćwiczenia są jednorazowe, to dlaczego nie produkują je taniej? Podręczniki w wersji elektronicznej rozwiązałyby problem lecz nie w takiej postaci jak chcą to teraz zrobić, że uczeń nie dostaje elektroniczny podręcznik tylko urządzenie do zabawy, które trzeba pilnować aby się nie rozładował. Czytnik pracuje zdecydowanie dłużej i nie niszczy oczu.

  • 0

    21. ~xx  2013-09-06 12:20:04  host: staticline53931.toya.net.pl

    Ćwiczenia powinny być drukowane na kiepskim (o niskiej gramaturze) papierze, podręczniki (osobne) na lepszym. Klasa powinna być wyposażona w podręczniki żeby uczeń miał je tylko w domu.

  • 0

    22. ~  2013-09-06 12:31:05  host: user-94-254-145-148.play-internet.pl

    Dlaczego uwazam ze to zly pomysl 1) Dzieci rzuca plecakiem o podloge ekran sie rozwqli i bedzie koniec nauki 2)Patologia spoleczna ktorej w Polsce nawet w takim.wieku nke brakuje uzna ze bedzie je mozna latwo okrasc-stana sie celem 3)zamiast sie uczyc beda grwc w angry birds itd 4)beda przez cale lekcje korzystac z internetu i komunikatorow zamiast sluchac tego co mowi nauczyciel 5)tablety sa marnej jakosci

  • 0

    23. ~frek  2013-09-06 13:09:39  host: ip-31-0-147-108.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Znam wiele dzieci, które mając papierowe podręczniki i tak nigdy ich nie otwierają, Zamiast kolejny raz już w historii wieszać zdechłe psy na nowej technologii, lepiej dogadać się z najlepszymi programistami od gier typu Wiedźmin i im zlecić napisanie atrakcyjnych podręczników w formie gry, którą trzeba przejść. Dzieciaki będą się zagrywały i jednocześnie uczyły. Ja lepiej pamiętam kolejne gry, które przechodziłem niż lekcje np historii. podręcznik dobrze napisamy chciałoby się kilka razy przejść tak jak dobrą grę

  • 0

    24. ~gdy  2013-09-06 14:18:21  host: user-188-33-104-181.play-internet.pl

    ale gdzie jest cena tabletu? wyprawka to wyprawka, tablet tez nie jest za 1grosz - znajac chciwośc naszych producentów, to chiński prosukt z logo platinet kupiony za 100PLN, bedzie odsprzedawany za 1500PLN - co wtedy mozna udowodnić? ze tablet jest opłacalny w stosunku do ksiazek...???

  • 0

    25. ~Namakon  2013-09-08 11:19:07  host: 81.219.84.18

    powiem tak PORAŻKA. 1)obniżenie kosztów = zakup aplikacji (w cenie podręczników papierowych :P) + wydanie 500 na tablet... chwała bogu że nie jest to klasa na jakiejś małej po PGRowej wiosce - bo by dzieci nie mogły do szkoły chodzic z uwagi na brak środków na naukę... polacy naprawdę muszą leczyć kompleksy wydając kasę na gadżety?

  • 0

    26. ~Szkoła  2013-09-08 11:39:58  host: v48-02.opera-mini.net

    Szkoła podstawowa. PODSTAWOWA. Powinna być dostępna dla każdego młodego obywatela Polski. Szkoła ma zapewnić minimum edukacji, oraz środki. Czyli obowiązkiem ucznia jest: przychodzić na lekcje z własnymi przyborami do kreślenia i pisania, zeszytami. A książki i podręczniki MA ZAPEWNIĆ szkoła. Fakt, używane, z poprzednich roczników, ale za darmo.

  • 0

    27. ~Namakon  2013-09-08 12:07:19  host: 81.219.84.18

    Pomijam już kwestię tego, iż w szkole siedzi człowiek nie godzinę-dwie a kilka i przez kilka godzin dzieciaki będa 'ślepić' w ekran monitora, potem pójdą do domu i... przez kolejne kilka godzin komputer/laptop w użyciu - ciekaw jestem co na to okuliści? 10h przed ekranem od podstawówki włącznie? A potem panika iż 14latek nosi okulary po 8 dioptrii :P Dodajmy do tego możliwość kradzieży/zniszczenia urządzenia w drodze z/do szkoły, Jestem też ciekaw jak w klasach młodszych nauczyciele mają pilnować 25-30 dzieciaków będąc samemu i musząc przerobić program zlecony przez durne MEN...

  • 0