Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ćwierć miliona aplikacji w App Store

Ćwierć miliona aplikacji w App Store

LuiN 30 Sierpnia 2010 14:14

0 0

app store 250k 30. sierpnia App Store, sklep z aplikacjami na iPhone'y, pokonał kolejną granicę ilości programów - jest ich teraz ponad 250 tys.

Wiele osób sądzi, że App Store to głównie gry - nic bardziej mylnego. Stanowią one jedynie 14% oferty sklepu (36,7 tys.). Więcej, bo aż 17% stanowią książki (43,8 tys.). Kolejna popularna kategoria to rozrywka z 28,8 tys. aplikacji (11%), a następna po niej to edukacja z 19,6 tys. pozycji i 7-procentowym udziałem w całości oferty.




Dziennie do sklepu trafia średnio 626 nowych pozycji, czyli ponad 18 tys. sztuk miesięcznie. Choć nie brakuje opinii, że to gry napędzają App Store, jak się okazuje to nie one windują ceny programów. Średnia cena gry w App Store to 1,26 dolara, podczas gdy średnia dla całego sklepu to 2,91 dolara.

Aplikacje udostępniane są przez dziesiątki tysięcy developerów - w samym tylko USA jest ich ponad 50 tys. Nie wszystkie aplikacje do tej pory opublikowane w App Store są dalej dostępne - z katalogu znikło już prawie 50 tys. pozycji. Łącznie przez sklep przewinęło się 302.663 programów (dane z 30. sierpnia).

Źródło tekstu: 148Apps, wł     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1.  2010-08-30 14:24:24

    Książka to aplikacja? Może lepiej nazwać to jako pozycja?

  • 0

    2.  2010-08-30 14:29:30

    No to teraz zapełnią swoje dyski 16/32 GB tyle że trzeba mieć na to chajs.

  • 0

    3. ~uu  2010-08-30 14:33:28  host: afhc184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @PLAY albo JB

  • 0

    4.  2010-08-30 14:37:40

    1, Hose - gdy nie było jeszcze aplikacji iBooks i dystrybucji książek przez Apple'a (ta się rozpoczęła wraz z premierą iPad-a), książki pojawiały się w pakietach lub jednostkowo jako aplikacje. Płacąc za aplikację dostawałeś książkę i program do czytania tej książki. No i najwyraźniej tak już zostało, że dla Apple'a książka = aplikacja:)

  • 0

    5. ~  2010-08-30 14:39:38  host: p09-14.opera-mini.net

    Warto dodac ze tylko niecale 75tys z tego jest darmowe czyli mniej niz 30% :D szczegolowe statystyki dla zainteresowanych sa tu http://148apps.biz

  • 0

    6.  2010-08-30 14:47:24

    LuiN@ - Żeromski ani Sienkiewicz nie marzyli nawet że zostaną twórcami aplikacji, dokąd ten świat biegnie ;-)

  • 0

    7. ~  2010-08-30 15:22:09  host: 178.181.4.168.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Wątpię żeby zeromski czy Sienkiewicz byli w AppStore :)

  • 0

    8. ~McSimus  2010-08-30 15:43:46  host: 78-131-222-29.tktelekom.pl

    A jest ktoś w stanie ogarnąć taka liczbę "pozycji" ??? Przecież to przerost formy nad treścią !!!

  • 0

    9. ~:D  2010-08-30 15:44:36  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    są sprawdziłem jest też mickiewicz :D

  • 0

    10. ~mrzolwik  2010-08-30 16:15:14  host: 107-pra-23.acn.waw.pl

    Niestety ilość aplikacji stricte darmowych jest stosunkowo niewielka. Często zawierają reklamy, albo są to po prostu dema, które mimo swoich ograniczonych możliwości po kilku razach ograniczają się jeszcze bardziej... niemalże do zera. Martwi mnie, że AppStore żyje w schizofrenii z aplikacjami dla OSX. Mówiąc krótko przydałaby się możliwość odpalania aplikacji pisanych na iPhone/iPad także na zwykłych Macach, a może i PeCetach?

  • 0

    11.  2010-08-30 17:08:22

    Troche trudno byloby odpalic na Maku czy PC aplikacje optymalizowane pod katem dotykowego ekranu i akcelerometra. 36 tysiecy gier... Nie wazne jaki to jest procent zasobow AppStore, 1 , 5 czy 10 , bardziej obrazowo wystarczy powiedziec , ze aby 'przegrac' wszystkie aktualne dostepne gierki po jednej dziennie potrzeba by na to ok. 98 lat.

Dodaj swoją opinię