Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Crowley urośnie dzięki sieci TP

Crowley urośnie dzięki sieci TP

sirmark 24 Października 2006 10:23

0 0

Crowley spodziewa się około 72 mln zł przychodów w tym roku. Po trzech kwartałach miał 51 mln zł, zarząd więc nie obawia się o realizację planu.

Spółka obsługuje dziś 3,5 tys. klientów. Dwa i pół tysiąca jego abonentów ma linie telefoniczne w sieci Telekomunikacji Polskiej, ale korzysta z usług głosowych Crowleya przez tzw. prefiks. Operator wiąże duże nadzieje z wykorzystaniem sieci telekomunikacyjnej TP. Na początku będzie to sieć internetowa. Crowley chce bezpośredniego porozumienia z operatorem dominującym, ale początkowo będzie korzystać z pośrednictwa GTS Energis, który odpowiednią umowę z TP już ma. W grę wchodzi także porozumienie z TP o tzw. WLR, dzięki któremu operatorzy alternatywni mogą pobierać od klientów TP opłaty abonamentowe. Dzięki tym porozumieniom Crowley zamierza zwiększyć sprzedaż usług telefonicznych i internetowych dla mniejszych firm.
Operator interesuje się także sektorem publicznym. Po dwóch latach udało mu się wygrać ostatecznie przetarg na sieć teleinformatyczną dla Ministerstwa Sprawiedliwości (jako lider konsorcjum z Exatelem i ATM). Realizuje również budowę pięciu sieci dla lokalnych władz i stara się o następne takie umowy. Sektor publiczny przynosi operatorowi na razie tylko ok. 7 proc. przychodów. Ponad 50 proc. pochodzi ze sprzedaży usług (głównie internetowych) średnim i małym firmom.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~er  2006-10-24 12:58:58  host: dqp9.neoplus.adsl.tpnet.pl

    im więcej Crowleyów, Energisów i innych tym lepiej... dla NAS

  • 0

    2.  2006-10-24 17:56:43

    ja mam neta dostarczanego przez crowleya :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet