Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Crowley stawia na WiMAX

Crowley stawia na WiMAX

WitekT 6 Kwietnia 2006 11:19

0 0

Crowley zamierza w tym roku zaoferować swoim klientom usługi w bezprzewodowej technologii WiMax w pięciu polskich miastach. Sieć Crowleya w oparciu o tę technologię działa od marca w Krakowie, następne będą Katowice, Wrocław, Poznań oraz Łódź.

Mamy nadzieje, iż znaczący wzrost zasięgu osiągniemy poprzez otrzymanie nowych częstotliwości – wzięliśmy udział w postępowaniu przetargowym na rezerwację częstotliwości w paśmie 3,6-3,8 GHz ogłoszonym przez URTiP. Złożyliśmy dokumentację w 44 przetargach, co pozwoli nam na świadczenie usług na 90% kluczowego obszaru działania biznesu w Polsce – powiedział Marcin Strzałkowski, dyrektor ds. marketingu spółki.

Dodał, że za cel na ten rok firma stawia sobie zdobycie pozycji największego operatora świadczącego usługi w ramach technologii WiMax w trzech lub czterech aglomeracjach. Jego zdaniem inwestycje w rozwój tej sieci będą możliwe dzięki dobrym wynikom spółki za 2005 rok.
Planujemy też zachowanie dotychczasowej dynamiki wzrostu liczby klientów, czyli zakładamy, ze przyrost w 2006 roku wyniesie minimum 30% – dodał dyrektor. Na koniec 2005 roku klientami Crowleya było 2,5 tys. przedsiębiorstw wobec około 2 tys. w końcu 2004 roku.

Wartość jednej stacji bazowej WiMax szacuje się na od kilkudziesięciu do około stu tysięcy dolarów, w zależności od producenta. Z kolei terminal kosztuje 600-1600 dolarów. Według przedstawicieli spółki 4-6 stacji bazowych to liczba wystarczająca, by objąć zasięgiem miasto wielkości Warszawy.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet