Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Crowley stawia na WiMAX

Crowley stawia na WiMAX

WitekT 6 Kwietnia 2006 11:19

0 0

Crowley zamierza w tym roku zaoferować swoim klientom usługi w bezprzewodowej technologii WiMax w pięciu polskich miastach. Sieć Crowleya w oparciu o tę technologię działa od marca w Krakowie, następne będą Katowice, Wrocław, Poznań oraz Łódź.

Mamy nadzieje, iż znaczący wzrost zasięgu osiągniemy poprzez otrzymanie nowych częstotliwości – wzięliśmy udział w postępowaniu przetargowym na rezerwację częstotliwości w paśmie 3,6-3,8 GHz ogłoszonym przez URTiP. Złożyliśmy dokumentację w 44 przetargach, co pozwoli nam na świadczenie usług na 90% kluczowego obszaru działania biznesu w Polsce – powiedział Marcin Strzałkowski, dyrektor ds. marketingu spółki.

Dodał, że za cel na ten rok firma stawia sobie zdobycie pozycji największego operatora świadczącego usługi w ramach technologii WiMax w trzech lub czterech aglomeracjach. Jego zdaniem inwestycje w rozwój tej sieci będą możliwe dzięki dobrym wynikom spółki za 2005 rok.
Planujemy też zachowanie dotychczasowej dynamiki wzrostu liczby klientów, czyli zakładamy, ze przyrost w 2006 roku wyniesie minimum 30% – dodał dyrektor. Na koniec 2005 roku klientami Crowleya było 2,5 tys. przedsiębiorstw wobec około 2 tys. w końcu 2004 roku.

Wartość jednej stacji bazowej WiMax szacuje się na od kilkudziesięciu do około stu tysięcy dolarów, w zależności od producenta. Z kolei terminal kosztuje 600-1600 dolarów. Według przedstawicieli spółki 4-6 stacji bazowych to liczba wystarczająca, by objąć zasięgiem miasto wielkości Warszawy.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-234-45-10.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.