Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Crowley ma nowy zarząd

Crowley ma nowy zarząd

WitekT 5 Września 2005 12:05

0 0

Crowley od września ma nowy zarząd.

Prezesem spółki został Jarosław Roszkowski, wieloletni dyrektor generalny. Funkcję wiceprezesa objął Piotr Wieczorkiewicz, dotychczas odpowiedzialny za nadzór nad strategicznymi projektami realizowanymi przez Crowley. Nowym członkiem zarządu została Zuzanna Góral, pełniąca dotąd funkcję dyrektora finansowego.

Nowa struktura ma usprawnić zarządzanie firmą oraz zagwarantować dodatkową intensyfikację wzrostu spółki i umocnienie pozycji Crowley na rynku. Zmiany w zarządzie spółki stanowią element konsekwentnie realizowanej przez operatora strategii rozwojowej. Ma ona na celu budowę przewagi konkurencyjnej poprzez poszerzanie zakresu oferowanych usług w zakresie transmisji danych i głosu, identyfikację nowych grup docelowych oraz wzmocnienie struktur firmy od wewnątrz. Dostawca rozwiązań transmisji danych i głosu przygotowuje się do ekspansji terytorialnej i jeszcze w tym roku skieruje swoją ofertę do kolejnego miasta wojewódzkiego. Operator zamierza również zastosować nowe technologie dostępowe by pełniej obsługiwać klientów z obszarów, już pokrytych siecią LMDS Crowley.

Mobilizujemy siły, aby jak najlepiej sprostać wyzwaniom, które przed nami stawia rynek telekomunikacyjny, podlegający nieustannej ewolucji. Nie boimy się nowych zadań – zmiany są wpisane w filozofię Crowley Data Poland. O tym, że udaje nam się z sukcesem realizować nasze plany, świadczy rosnąca liczba klientów oraz dalsze inwestycje w rozbudowę sieci – na przykład ostatnie uruchomienie pętli północnej (pisaliśmy o tym w tej wiadomości - przyp. red.). Uzyskanie koncesji na budowę systemów oraz świadczenie usług zabezpieczenia technicznego w zakresie ochrony osób i mienia przyznana przez MSWiA to kolejny etap rozszerzenia oferty CDP skierowanej do Jednostek Samorządu Terytorialnego. Wierzymy, że dzięki doświadczonemu i zaangażowanemu zespołowi po raz kolejny potwierdzimy słuszność hasła: Są sieci idealne – mówi Piotr Wieczorkiewicz, nowy wiceprezes Crowley.
Jarosław Roszkowski związany jest z Crowley Data Poland od 5 lat. Przeprowadził proces inwestycyjny budowy sieci teleinformatycznej w 6 największych polskich aglomeracjach. Jego wcześniejsza ścieżka kariery obejmowała pracę w PLL LOT, gdzie w latach 1975-2000 uczestniczył m.in. w opracowaniu programu wymiany floty oraz nowego systemu zarządzania spółką. Prezes Crowley jest aktywnym członkiem rad programowych fundacji i stowarzyszeń m.in. Fundacji Towarzystwa Ekonomiczno-Społecznego oraz Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych. Ukończył Politechnikę Warszawską, ponadto uzyskał certyfikat FBI w Washington w specjalności Crisis Management oraz europejski certyfikat Rheinisch-Westfalischer TUV w Essen w specjalności Quality Manager.

Piotr Wieczorkiewicz od 2004 r. pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego w Crowley Data Poland. Wcześniej, jako Dyrektor Operacyjny był odpowiedzialny m.in. realizację i zapewnienie wysokiej jakości usług świadczonych przez CDP. Do jego obowiązków należało również utworzenie od podstaw Działu Operacyjnego, Grupy Technicznego Wsparcia Sprzedaży oraz opracowanie zasad współpracy pomiędzy strategicznymi działami CDP. Wcześniej związany był z firmami Kompas i Designers, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Działu Systemów Sieciowych. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Informatyki Politechniki Warszawskiej.

Zuzanna Góral karierę w Crowley Data Poland rozpoczynała w 2000 r. na stanowisku Kontrolera Finansowego i Kierownika Działu Księgowości. Następnie sprawowała funkcję Głównego Księgowego, a od roku 2004 – Dyrektora Finansowego spółki. Wcześniej pracowała w PriceWaterhouseCoopers jako Senior Associate w dziale audytu spółek z sektora telekomunikacyjnego. Jest absolwentką Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Posiada certyfikat ACCA (ang. Association of Chartered Certified Accountants) potwierdzający wysokie kwalifikacje w dziedzinie finansów pozwalające na zarządzanie przedsiębiorstwem.

Źródło tekstu: Crowley     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-241-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.