Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cosmote kupi de facto tylko część Germanosa

Cosmote kupi de facto tylko część Germanosa

WitekT 10 Maja 2006 10:47

0 0

Operator komórkowy Cosmote kupi 42% akcji Germanosa, firmy sprzedającej usługi telefonii komórkowej między innymi w Polsce.

Wartość tej transakcji wynosi 651 mln euro. Akcje sprzeda założyciel firmy Panos Germanos (34,5%) oraz inni akcjonariusze.

Z informacji przekazanych przez Panosa Germanosa wynika, że Cosmote zamierza ogłosić wezwanie także na kupno pozostałych akcji. Panos Germanos zachowa 10-procentowy udział w spółce.
Germanos odkupi też od firmy produkującą m.in. baterie do telefonów komórkowych spółkę Sunlight, a także sieci sklepów Germanosa działające w Polsce, na Ukrainie i Cyprze.

Grupa Germanos ma w sumie ponad 900 sklepów, w tym blisko 350 w Polsce i ponad 330 w Grecji. Poza tymi dwoma krajami oraz Ukrainą i Cyprem Germanos sprzedaje usługi operatorów komórkowych także w Rumunii, Bułgarii i Macedonii. Grupa Cosmote poza Grecją działa w Rumunii, Bułgarii, Albanii i Macedonii.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2006-05-10 13:32:13  host: external.ciech.waw.pl

    "Germanos odkupi też od firmy (...)" To Germanos odkupuje czy od Panosa Germanosa odkupują?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet