Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cortana również dla iOS i Androida?

Cortana również dla iOS i Androida?

LuiN 13 Marca 2015 18:12

2 0

Microsoft prowadzi intensywne prace nad swoim asystentem głosowym Cortana. Wkrótce spodziewać możemy się obsługi kolejnych języków, a być może również premiery na innych platformach niż Windows.

 

Zobacz: Google Now pokonał Siri i Cortanę
Projekt wprowadzenia Cortany w formie samodzielnej aplikacji dla iOS i Androida nosi według doniesień nazwę Einstein. Eric Horvitz, dyrektor zarządzający w Microsoft Research przekazał w wywiadzie, że technologie potrafiące odczytać i zrozumieć treść e-maili będą grały główną rolę w prezentacji kolejnej odsłony Cortany.




Równolegle do prac Microsoftu, trwa intensywny rozwój apple'owskiego Siri, jak i Google Now. Asem w rękawie Microsoftu są plany wprowadzenia Cortany nie tylko do telefonów i tabletów, ale też do komputerowej wersji Windowsa.

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:

Tagi: cortana | siri | google now

w sumie: 14
  • 1

    1. ~ja  2015-03-13 19:36:48  host: 65d84cbf88.rev.snt.net.pl

    Eistein - kamienne jajo? :)

  • 0

    2.  2015-03-13 19:51:04

    Watpliwe zeby Cortana wyszla na inna platforme niz Windows Phone. :)

  • 2

    3. ~RR  2015-03-13 20:11:57  host: 89-78-148-66.dynamic.chello.pl

    motov3, to powiedz to ludziom od MS. Z Office też wszyscy tak mówili. Biznes to biznes :)

  • 0

    4.  2015-03-13 20:16:44

    1, dzięki - skopiowałem z błędem:-) 2, motov3 - Reuters to takie całkiem wiarygodne źródełko przecieków.

  • 0

    5. ~  2015-03-14 08:23:48  host: user-94-254-132-136.play-internet.pl

    Fanboje WP, przygotowywać pieluchy, koniec tego systemu coraz bliższy.

  • 0

    6. ~RR  2015-03-14 10:10:46  host: 89-78-148-66.dynamic.chello.pl

    Koniec WP? E tam, ja lubię ten system. Teraz mam androida, też nie marudzę. WP ma potencjał, ale trochę późno wkroczyli na rynek smartfonów i jeszcze ta porażka z WP7 ;)

  • 0

    7.  2015-03-14 10:21:14

    Brak wsparcia dla języka polskiego nawet dla WP 8.1 i ogólnie dostępności w Polsce , a co dopiero mówić o innych OSach.

  • 0

    8.  2015-03-14 10:29:24

    Byłem w sklepie, patrzę na wystawę smartfonów, po kształcie i kolorach poznaję, że to Lumia Nokii, podchodzę bliżej, a tam już tylko napis: Microsoft... Po wielu latach z Nokią - tamtego dnia przykro mi się zrobiło.... :-(

  • 1

    9. ~Bartek  2015-03-14 13:05:45  host: apn-46-77-124-17.dynamic.gprs.plus.pl

    Dwa lata zapowiadają cortanę dla Polski, taka opera-mini na zwykłych telefonach chodzi ale na WP nie daje rady, z czym i kiedy chcieli podbić rynek?. Można by tak jeszcze wymieniać, ale po co?. Sami się dobili.

  • 0

    10. ~KJ  2015-03-14 13:12:00  host: c186-115.icpnet.pl

    A nie sie sie tez wprowadzić google now dla komputerów?

  • 0

    11. ~RR  2015-03-14 18:29:31  host: 89-78-148-66.dynamic.chello.pl

    Opera mini nie działa, bo taki wydawca. Wiele innych aplikacji śmiga świetnie, np TC (jeszcze beta, a już miażdży konkurencje). Niestety, wielu wydawców olewa WP, bo nadal jest w tyle jeśli chodzi o % rynku.

  • 0

    12.  2015-03-14 18:42:51

    Dobrze, że MS robi konkurencję dla Google Now, może teraz ci ostatni wprowadzą pełną obsługę w języku polskim ("Ok, Google" po polsku nie działa).

  • 0

    13. ~  2015-03-14 22:52:41  host: pc7-14.chomiczowka.waw.pl

    No to już jest szczyt...
    Ja w swoim "flagowcu" nie mam Cortany, a tu się okaże że prędzej wyjdzie na Andka niż na Wp.
    Szkoda, że pół roku wcześniej o tym nie było mowy i MS jeszcze jakoś dbał o swój system...
    Został bym przy Note 2 LTE i nie wk.... się czytając takie info.
    Windows powinien jeszcze wydać Launcher'a na Androida żeby wszystko wyglądało jak na WP i już całkiem pogrążyć swój system.

  • 0

    14.  2015-03-15 00:13:41

    tak czy owak Siri była pierwsza, MS to tylko naśladownictwo. Jakoś nie widzę przesłanek do spektakularnego sukcesu rynkowego.

Dodaj swoją opinię