Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz wolniejszy przyrost linii DSL

Coraz wolniejszy przyrost linii DSL

WitekT 5 Lipca 2005 21:24

0 0

Po doskonałym roku 2004, wzrost liczby użytkowników łącz szerokopasmowych wyraźnie wyhamuje – przewidują analitycy z firmy iSuppli.

W ubiegłym roku liczba abonentów łącz szerokopasmowych wzrosła o 52% - w samym tylko czwartym kwartale do tej grupy dołączyło 13,8 mln nowych użytkowników. Tym samym z końcem 2004 r. liczba szybkich łącz internetowych osiągnęła 141,3 mln.
Według prognoz iSuppli, wzrost bazy abonentów będzie się utrzymywać, jednak jego tempo spadnie – rynek stopniowo będzie się nasycać. Siłą napędową rynku w najbliższej przyszłości będą więc nie bogate państwa, a kraje rozwijające się, zwłaszcza Chiny. W tym roku wzrost liczby użytkowników oszacowano na 31%, a w przyszłym – 24%. W latach 2007, 2008 i 2009 ma być to już tylko – odpowiednio – 18, 14 i 12%. Liczba użytkowników w roku 2009 ma osiągnąć poziom 349,1 mln.

Źródło tekstu: Asia BizTech, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet