Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz więcej wydajemy na akcesoria do telefonów

Coraz więcej wydajemy na akcesoria do telefonów

Q! 19 Czerwca 2012 08:21

0 0

W 2012 roku użytkownicy smartfonów na całym świecie wydadzą na akcesoria 20 mld dolarów. W kolejnych latach liczby te będą rosły.

Ogólne wydatki na akcesoria sięgną w 2012 roku 36 mld dolarów. Oznacza to, że użytkownicy prostych telefonów wydadzą na nie 16 mld dolarów. W ciągu kolejnych 5 lat proporcje te będą się zmieniać na korzyść użytkowników smartfonów.




W 2017 roku wydatki na akcesoria mobilne dla smartfonów wyniosą 38 mld dolarów. Z kolei użytkownicy prostych telefonów coraz mniej inwestować będą w dodatki, bo tylko 12 mld dolarów.

Średni koszt akcesorium dla prostego telefonu wyniesie 28,17 dolarów, natomiast dla smartfonu - 56,18 dolarów. Różnica ta wynikać będzie m.in. z tego, że użytkownicy smartfonów częściej oraz w większych ilościach zakupują akcesoria dla swoich urządzeń.

Źródło tekstu: cellular-news     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1.  2012-06-19 08:23:18

    karta pamieci + futerał + folia na ekran + nowa ładowarka (standardowa ma kabel ok 60cm, stanowczo za krótki :D) + kabel hdmi (oprócz chińczyków mało kto daje w gratisie) + lepsze słuchawki (pchełki w zestawie sa o kant d..., mozna pominąć ten wydatek ,jeśli juz ktoś zainwestował)

  • 2

    2.  2012-06-19 08:38:19

    no i co raz więcej wydajemy na telefony, bo przecież nagle wszystkim potrzebne są smartfony drogie ......

  • 0

    3.  2012-06-19 08:42:27

    A znajdz mi smartfony tanie, które nei będą totalnymi budzetówkami pod względem uzytych materiałów? Każdy nowy smartfon to wydatek ok 800-1600zł tańszy chyba jest ZTE Blade, parę modeli Huawei, bo meziu M9 i Meizu MX ksoztują 400$, mimo iż to chińczyk. A biorąc u operatora z abonamentem telefony sa jeszcze droższe niż na wolnym rynku.

  • 0

    4. ~jasiek  2012-06-19 09:08:32  host: 078088096087.lomza.vectranet.pl

    A ja od wielu już lat nic nie wydaję na dodatki do telefonów...

  • 0

    5. ~  2012-06-19 09:36:10  host: z44-03.opera-mini.net

    3). Nokia 5230 - tania jak barszcz :-D

  • 0

    6. ~BeDzys  2012-06-19 11:46:28  host: bvt138.internetdsl.tpnet.pl

    mówimy o smartfonach,a nie o chłamie pokroju symbiana ..

  • 0

    7. ~findob  2012-06-19 11:57:53  host: public-gprs515257.centertel.pl

    Linia 710. Cena koło 550 zł :)

  • 0

    8. ~  2012-06-19 12:04:43  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    kupiłem kartę micro sd za ponad 100 PLN, jakiś futerał też trzeba było i tak to się business kręci.

  • 0

    9. ~heh  2012-06-19 12:18:29  host: 89-70-135-233.dynamic.chello.pl

    Na tyle często zmieniam tel że akcesoria to tylko zbędny wypadek a nawet koszt tych gadżetów przewyższa nowo zakupiony tel. Także dziękuję i dalej podtrzymuje swoją tradycję :) .

  • 0

    10.  2012-06-19 17:13:03

    6). Chłam to masz szybciej pod czaszką. 5230 jest smartfonem i najlepszym w tej cenie. * A odn. Symbiana, to też głupotki smarujesz :-p

  • 0

    11. ~marrcus  2012-06-20 00:37:01  host: 77-242-227-37.net.pbthawe.eu

    calm7 dobry żart tynfa wart

  • 0

    12.  2012-06-20 09:40:57

    11). Gdyby tak było jak osądzacie 5230, to bym sobie żartował. * A, że działa jak należy, to swoje osądy możecie na sznurku od bielizny powiesić :-p

  • 0

    13. ~Gravcio  2012-06-20 10:12:58  host: host-194-24-175-100.ncgroup.pl

    @3 SE Live with Walkman. Nowka w komisie ~550zł. @6 to tez "chłam pokroju symbiana"?

  • 0

    14. ~marrcus  2012-06-20 13:11:53  host: 77-242-227-37.net.pbthawe.eu

    12. Calm7 miałem 5800 a to mniej więcej to samo bez mulittouch to lipa, ramu mało przy właczym necie (opera) gg samo sie wyłączało

  • 0

    15. ~Calm7  2012-06-20 22:51:10  host: z55-10.opera-mini.net

    14 Marrcus. Najwyraźniej soft miałeś pokićkany. Ja swojej nie uaktualniam i śmiga bez zacięć. * Dotyk? Jak na oporowy? He! :-) * Calm7

Dodaj swoją opinię