Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz więcej telefonów do odzysku w UK

Coraz więcej telefonów do odzysku w UK

Q! 11 Lipca 2009 11:45

0 0

Rynek używanych telefonów w Wielkiej Brytanii osiąga coraz większe rozmiary. Firma Mazuma, zajmująca się recyklingiem komórek, zamierza zwiększyć swoje moce przerobowe. Obecnie klienci tej firmy sprzedają jej każdego miesiąca do odzysku ponad 100 tys. niepotrzebnych komórek.

W samym czerwcu liczba ta wyniosła 125 tys., a wypłacone klientom z tytułu sprzedaży urządzeń należności to 3,7 mln funtów. Jednak dyrektor firmy, Charlo Carabott, przewiduje, że do końca tego roku rynek używanych telefonów wzrośnie na tyle, że jego firma każdego miesiąca przyjmować będzie do przetworzenia około 200 tys. sztuk komórek. W związku z tym podjęto decyzję o powiększeniu mocy przerobowych firmy.

Cały proces sprzedaży telefonu do przetworzenia został maksymalnie uproszczony. Po wypełnienia na stronie specjalnego formularza, drogą pocztową otrzymuje się niezbędne do odesłania dokumenty wraz z bezpłatną kopertą zwrotną. Po odesłaniu urządzenia jest ono sprawdzane w siedzibie firmy. Po stwierdzeniu zgodności danych faktycznych z tymi wpisanymi w formularzu - użytkownik otrzymuje należne mu wynagrodzenie.




Najbardziej popularnymi telefonami oddawanymi obecnie do recyklingu są:
1. Nokia N95 - 95 funtów
2. Nokia 6300 - 38 funtów
3. SonyEricsson K800i - 27,50 funtów
4. Nokia N73 - 55 funtów
5. Nokia N95 8GB - 129 funtów
6. Nokia 6500 slide - 49 funtów
7. Samsung SGH-G600 - 23 funtów
8. Samsung SGH-U600 - 22 funtów
9. Nokia N96 - 180 funtów
10. SonyEricsson W810i - 19 funtów

Znajdujące się obok modeli kwoty oznaczają kwotę, jaką otrzyma użytkownik ze sprzedaży działającego egzemplarza. W przypadku niedziałającego urządzenia jej wysokość jest odpowiednio niższa.

Otrzymane w wyniku odzysku telefony trafiają na rynki rozwijające się, gdzie są dystrybuowane przez współpracujące z Mazumą firmy.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12. ~  2009-07-11 16:49:11  host: 188.33.71.67

    Ciekawe ile z tych telefonów sprzedają u nas np. na allegro...

  • 0

    13. ~  2009-07-11 17:05:33  host: ip-89-174-122-152.multimo.pl

    porownajcie sobie np e51 na allegro - jak wchodzila moj kolega sie szczycil ze za 650zl dorwal - teraz nowki dalej chodza nawet po 500 -600zl swoja mam zamiar sprzedac dopiero za 2 lata a juz rok mam i myasle ze 200zl wyciagne za jakies 2 lata za nia - bynajmniej cena trzyma sie.

  • 0

    14. ~iskra  2009-07-11 17:16:09  host: xdsl.086.c87.petrotel.pl

    nokia n95 8gb wychodzi okolo 670zl przy tym kursie funta... gdzie u nas uzywka chodzi po 800 nawet i wiecej tak wiec w polsce robia dobry biznes co do noki zwyklej n95 to bardziej w sumie oplaca sie u nas bo nowke mozna juz dorwac za 650zl nawet i mniej. Co do reszty to podobnie :)

  • 0

    15. ~adam  2009-07-11 18:51:50  host: 77-253-174-69.adsl.inetia.pl

    nikt nie wspomnial ze pozniej te telefony jakos refubrished trafiaja do polski i w komisach i na allgro sa sprzedawane jako nowki z angli, a tak naprawde sa to refubrishe, juz od kilku lat firma z chin ma filie w niemczech i swiadczy podobne uslugi,nowa obudowa czasem bateria pudelko i w PL sa jako nowki.

  • 0

    16. ~pisul  2009-07-11 19:28:55  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Adam ja wole taka pseudo nowke.Sprawdzona czy dziala przez firme w niemczech i drugi raz przez chinoli.Mojej nowce n82 made by finland kupiona w sklepie firmowym noki padl po miesiacu glosnik!Uzywki z nowa obudowa pewnie niesa takie zle no chyba ze lubisz zapach nowki albo finlandzkich reniferow a w ostatecznosci zapach pakowanej prozniowo noki wraz z oddechem fina po finlandii :)za cene 40 procent wieksza!

  • 0

    17.  2009-07-11 20:04:06

    Nokia N95 to gówno, zabawka plastikowa, taka prawda, cholernie niska jakość wykonania. 6300 to dobry telefon, K800i największym dylematem tego telefonu to dżojstik, reszta jest bardzo dobra.

  • 0

    18.  2009-07-11 20:32:39

    @12-na allegro gro fonow z UK to z aukcji ubezpieczycieli(bardzo dobry biznes nawiasem mowiac)

  • 0

    19.  2009-07-11 20:45:59

    ~pisul co z tego że pisze na telefonie made in finland czy hungary jak bebechy ma chińskie i to od samsunga ;)

  • 0

    20. ~pisul  2009-07-11 21:12:45  host: kwiatkowskiego.res.pl

    kwistas teraz nawet najnowszy iphon 3g s ma z tylu napis made by china!Oczywiscie gdzie tam iphonowi do omni hd.A co do samsunga.Najlepsze ekrany do fonikow to samsung.Piszesz ze n95 to plastikowe ... ale popatrz kilka lat minelo od premiery,a fon i wi-fi/gps/aparat5mp/video record vga/tv out/kamera do wideorozmow...A co np oferuje flagowy SE c905-ma ktory ukazal sie niedawno -dobry aparat a nagrywa w qvga ze niewsponme ze niema kamery do wideorozmow.iphon podobnie cos ma dobrego a czegos niema wogole lub w ograniczonej formie i tak mozna wymieniac prawie w kazdej firmie.A n95 to taki zloty srodek.Mimo lat,jeszcze topowy model.

  • 0

    21. ~  2009-07-11 22:27:50  host: 80.51.91.245

    a ekrany nokii też są od siamsiunga?

  • 0

    22. ~pisul  2009-07-11 23:10:22  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Do 21.Producentem sa dwie tajwanskie firmy AU Optronics oraz TPO Display.Te 2 produkuja lcd do wszystkich nokii.Ale amoledy do n85/n86 juz chyba nie?

  • 0

    23. ~derek  2009-07-12 00:49:45  host: 196.40.61.91

    A co HTC to bee ?

  • 0

    24. ~iskra  2009-07-12 10:40:14  host: xdsl.243.c82.petrotel.pl

    @23 a co ma piernik do wiatraka jak rozmowa jest o nokiach tylko jakis tam jeszcze pseudo fan wymienil cudo se "k800" ^^ ktore dla mnie jest porazka slyszalem jak porownywali zdjecia tego telefonu do innych. Podajze do n82 gdzies widizalem i oczywiscie k800i robi lepsze wedlug jego fanow ^^

  • 0

    25. ~mirekb  2009-07-12 11:09:40  host: apn-77-115-86-47.dynamic.gprs.plus.pl

    a mnie to wisi ze nie mam nowego tela,bo mam takiego jaki MNIE pasuje:po1 i ostatnie)musie miec modem 3g/edge.reszta to marketingowe bzdury.do dzwonienia uzywam 1600 i to w takim stanie ze niejeden by to wyrzucil..wiekszosc posiadaczy wymienionych w tekscie fonów w mojej okolicy to osoby w orange,które piszą smsy po1gr,dzwonią zwykle w sieci,o transmisji danych wogóle nic nie wiedza.mnie to sie nie miesci w głowie po cóz mi takie tele do smsów po1gr

  • 0

    26.  2009-07-12 12:35:41

    25. zacofany kraj, zacofane ludzie, to przez W3 mamy stereotyp, że przez sms najtaniej wychodzi, że internet jest drogi, oraz rozmowy do wszystkich drogie taki stereotyp zachowa się przez najbliższe 4 lata, aż ludzie zmądrzeją.

  • 0

    27. ~  2009-07-12 13:56:45  host: d90-141-69-8.cust.tele2.pl

    U nas recykling jest na allegro.

  • 0

    28. ~Aeon  2009-07-12 17:59:33  host: 77-253-192-204.adsl.inetia.pl

    Najgorsze gówna to SE k550i w610i. Tych archaicznych fonów już nie powinno być w sprzedaży.

  • 0

    29. ~  2009-07-12 18:30:55  host: aegj146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja się cieszę, że SE tak szybko schodzą z ceny, przynajmniej mogę mieć DOBRY tel. w normalnej cenie, a nie płacić za nazwę np.NOKIA na obudowie, gdzie flaki są produkowane w tym samym miejscu co SE.. ( Może jedynie składane gdzie indziej, to tłumaczy Made in Finland ).. Posiadam P1i i mam niemal to samo co ma E 71 ( a może i więcej ) za miejszą cenę, wiele ludzi z ciekawością go ogląda i pyta co to za tel.. Ale ja go nie kupiłem dla szpanu, nie mam 13, mi tel. służy do pracy i w pełni swoją rolę wypełnia. Szanuję opinię innych,którym odpowiadają swoje tely, ale jeśli ktoś mówi, że jakaś marka jest do d..y, to poprostu kłamie, co mozna udowodnic.. Sory, ale nie znoszę buraków,którzy dla tego niszczą reputację marki, bo coś im się w niej nie podoba, co z resztą często nie jest prawdą. B. wielu wiodących producentów tworzy takie telefony jakie właśnie zarzuca się SE i wtedy siedzą cicho.. bo owe marki są cool wśród 13 latków i bardzo inteligentnych ludzi z UK..

  • 0

    30. ~pisul  2009-07-12 19:32:36  host: kwiatkowskiego.res.pl

    "...bardzo inteligentnych ludzi z UK" ale oocochodzi jakis syndrom ze zmywaka w uk?

  • 0

    31. ~Dina  2009-07-13 23:53:40  host: p10-02.opera-mini.net

    A ja powiem,że jako drugi telefon używam wiekowej Nokii 6510 (z 2002r.) i staruszka świetnie się spisuje. Aż ciekawa jestem jakiego wieku u mnie dożyje.

Dodaj swoją opinię