Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz więcej szybszych "neostrad tp"

Coraz więcej szybszych "neostrad tp"

WitekT 27 Lipca 2011 10:20

0 0
W sprzedaży neostrady tp rośnie udział opcji 6 Mb/s i szybszych. O ile w II kwartale 2010 roku było to tylko 12%, tak teraz jest to prawie połowa, a dokładniej 48%.

Względem I kwartału udział szybszych opcji neostrady tp wzrósł o 6 pkt. proc. Operator nie podaje, jaki udział w tym wzroście ma wprowadzenie opcji 40 Mb/s i 80 Mb/s, opartych o światłowody do DSLAM-ów.

Telekomunikacja Polska podała, że w I półroczu sprzedała 1,1 tys. ton miedzi z niepotrzebnych kabli.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~  2011-07-27 10:38:55  host: 213.etlink.pl

    Wreszcie odkryli, ze ich siec to zlom i wykorzystujac wysokie ceny miedzi zaczeli ja utylizowac

  • 0

    3.  2011-07-27 10:43:05

    Jak dla mnie brakuje opcji 4 MB/s. U mnie niestety 6 nie chce działać.

  • 0

    4. ~neo20mb  2011-07-27 10:50:08  host: acnh157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Nightkriss mylisz się z prezentem czy bez abonament jest taki sam różnica polega na tym że przy 24 miesięcznej umowie masz więcej prezentów do wyboru i średnio o 5zł niższy abonament

  • 0

    5. ~mila  2011-07-27 11:37:43  host: 212.160.172.70

    Tańszy jest Freedom - 6MB na 24 mce z Combo wychodzi 38 zł i jeszcze 30 zł jest do wygadania na POPie.... ;-)

  • 0

    6. ~buhahahahah  2011-07-27 11:40:37  host: 194.204.151.190

    Tak i przepustowosci wezłow takie ze mnie o 8 miesiecy wieczorami na Neo 10 Mbit idzie srednio 100 kb/s. Liczy sie tylko ilosc sprzedanych a nei jakos obslugi !! Gratulacje jest sie czym chwalic. Koniec umowy = koniec TP permanetnie :)

  • 0

    7.  2011-07-27 11:49:46

    ~3: Weź 6 Mb/s, bo w tej opcji obowiązują widełki od 2 do 6 Mb/s. Jeśli połączy Ci się na 4 Mb/s to będzie taka prędkość. ~6: Jak masz starą centralę, bez światłowodu i pewnie jest to ATM DSLAM to nie ma się co dziwić. Musisz czekać na modernizację. U mnie są ATM-y jak i IP DSLAM-y i nie mam żadnych przeciążeń, a zauważyłbym je, bo mam 20 Mb/s.

  • 0

    8. ~  2011-07-27 11:50:01  host: 77-253-191-94.adsl.inetia.pl

    Do końca roku doczekasz się modernizacji. Też przez to przechodziłem, grube 7miesięcy i jedyne co wywalczyłem to 20zł niższe abo w tym okresie.

  • 0

    9. ~  2011-07-27 11:57:24  host: bly66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdyby nie potrzeba telefonu stacjonarnego to pewnie już dawno zrezygnowalibyśmy z netu w TP. Uzależnienie jednej usługi od drugiej to głębokie nadużycie. Ale po przejściu z 1 Mb na 6 Mb jest miło korzystać z Internetu - przy dwóch laptopach w firmie. Jakość obsługi i serwisowania przez TP się poprawiła, więc nie marudźcie. Niestety dość często bywają krótkie awarie i rozłączenia rutera, których zgłaszanie mija się z celem, bo ciężko je udowodnić.

  • 0

    10. ~hantel  2011-07-27 12:02:15  host: aavh234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @6, a ja mam tylko dobre skojarzenia jezeli chodzi o dzialanie neo. Uzywalem jej przez rok i zawsze bylo bez zarzutu. Jak wichura cos tam uszkodzila, to w ciagu doby juz wszystko smigalo z powrotem. Pzdr.

  • 0

    11. ~internet_fan  2011-07-27 12:53:08  host: 212.160.172.70

    Ja od wielu lat korzystam z Neostrady, teraz mam 6Mbps - nigdy nie narzekałem. Transfer jest stabilny. A jak kiedyś coś się zepsuło to następnego dnia byli panowie - pomierzyli, naprawili i działa dalej bez zarzutów. Pzdr

  • 0

    12. ~Olsztyn  2011-07-27 14:01:34  host: abyo136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    U mnie na Neo 10 M działa biuro, a w tym oprócz kilku komputerów są 4 VoIP-y które non stop dzwonią przez bramki i jakość jest OK. Nie ma co narzekać, naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Od DSLAMu jestem oddalony o 1,9 km. Teraz zastanawiam się nad DSL-em tylko czekam do końca roku na nowe promocje.

  • 0

    13. ~  2011-07-27 14:19:21  host: ddh236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hahahaha coraz więcej 6Mb gdzie? 2Mb to max techniczny , a czasami i tego nie ma.

  • 0

    14.  2011-07-27 14:59:16

    "Operator nie podaje, jaki udział w tym wzroście ma wprowadzenie opcji 40 Mb/s i 80 Mb/s, opartych o światłowody do DSLAM-ów. " - a wolniejsze opcje to o co są oparte ? O Frame Relay ? ;) ;)

  • 0

    15. ~  2011-07-27 15:52:30  host: 31.41.144.41

    @14. A myślisz, że to nie jest możliwe ;). Nie jestem pewny, czy akurat TPSA użytkuje DSLAM podłączane kablami miedzianymi do szkieletu, ale i tak słyszałem że do niektórych typów mogą dołączyć co najwyżej 4 x STM-1 (155Mbps). Co przy kilkunastu kartach ADSL2+ z kilkudziesięcioma portami każda (300-400 portów w sumie) daje bardzo wysoki współczynnik zwielokrotnienia. Teraz wystarczy, że 48% użytkowników wykupiło prędkość 6Mbps i więcej i katastrofa gotowa. Odczułem to zjawisko na własnej skórze, gdy w listopadzie zaczęła spadać moja maksymalna prędkość. W marcu już z 10Mbps w godzinach wieczornych osiągałem bardzo często maksymalnie 1,5-2Mbps.

  • 0

    16. ~Jaro070  2011-07-27 16:24:49  host: public26544.cdma.centertel.pl

    Fajnie, mi nawet 256kb/s nie chcą podłączyć, bo linia nie wytrzyma.

  • 0

    17.  2011-07-27 16:37:04

    @15 - TP nie użytkuje DSLAMów podpiętych miedzią. Tylko światło, bardzo, bardzo rzadko linie radiowe. Co do liczby STMek to niestety prawda i w niektórych miejscach widać jak wygląda overbooking, no ale w końcu za 64 zł nie ma co wymagać gwarancji 10 Mbps. P.S - u mnie (tez mam Neo 10) na razie OK z transmisją od/do szkieletu...gorzej za to z SNR na linii od kiedy ludzie w okolicy poprzedłużali umowy na zdecydowanie wyższe opcje (dotychczas królował 1 Mbps).

  • 0

    18. ~  2011-07-27 17:14:31  host: 87-205-190-191.adsl.inetia.pl

    to takie same brednie jak w netii gdzie 90% sprzedaży to 20Mbps bo w ofercie jest nolimits

  • 0

    19. ~Kamil  2011-07-27 23:49:13  host: dynamic-78-8-67-146.ssp.dialog.net.pl

    A mi Dialog nie chce po ADSL2+ puścić 20 Mb/s, tylko musi kombinować z VDSLem, mimo że do DSLAM mam 50 metrów. TP pewnie spokojnie by puściła 20 Mb/s, a Netia po BSA pewnie nawet 24 Mb/s :P.

  • 0

    20.  2011-07-28 00:51:51

    Netia by tyle nie dała (nie w BSA), bo ma widełki DO 20 Mb/s, bo TP nie oferuje wyższych opcji. Jedyna możliwość to LLU, bo wtedy nie ma określonej maksymalnej prędkości z tego co wiem.

  • 0

    21. ~lki3  2011-08-27 14:14:12  host: 188.147.14.172.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Oczywiście, wszędzie szybciej, ale u mnie z 2Mb się zrobił 1Mb, a wkrótce 512. A po drugiej stronie ulicy już vdsl2 podłączają

Dodaj swoją opinię