Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz więcej smartfonów na rynku

Coraz więcej smartfonów na rynku

Q! 30 Marca 2010 10:25

0 0

Pod koniec 2011 roku liczba smartfonów sprzedanych na rynku amerykańskim przekroczy liczbę tradycyjnych telefonów - wynika z prognoz przedstawionych przez firmę badawczą Nielsen.

Na koniec IV kwartału 2009 roku smartfony stanowiły około 21% wszystkich sprzedanych w Stanach telefonów. W kolejnych kwartałach ich liczba będzie się dynamicznie zwiększać, aby w IV kwartale 2011 roku przewyższyć liczbę tradycyjnych telefonów.

W osiągnięciu takiego wyniku ma pomóc spadająca cena najbardziej zaawansowanych urządzeń oraz wzrost ich możliwości. Dzięki temu, smartfony staną się podręcznym centrum rozrywki i komunikacji, pozwalając użytkownikowi na kontakt ze światem z dowolnego miejsca.

Co ciekawe, według przeprowadzonego badania 77% zakupów nowych smartfonów odbywa się w sieci dotychczasowego operatora. Oznacza to, że ich oferta telefoniczna w zdecydowanej większości odpowiada klientom, którzy nie uzależniają wyboru operatora od oferowanych przez niego telefonów.
Jak zauważa Nielsen, użytkownicy smartfonów coraz częściej wykorzystują możliwości swoich urządzeń. Zaledwie 3% z nich ogranicza się jedynie do wykonywania połączeń głosowych. Wykorzystanie wbudowanych aparatów i możliwości nagrywania nimi materiałów wideo zadeklarowało 20% pytanych.

Odsetek osób korzystających z wbudowanych modułów WiFi jest dziesięciokrotnie większa w przypadku smartfonów, niż tradycyjnych telefonów, i wynosi 50%. Również użytkownicy bardziej zaawansowanych urządzeń częściej korzystają z rozmów głosowych (odpowiednio 50 oraz 67%).

Obecnie wśród użytkowników smartfonów w USA niewiele większy odsetek stanowią mężczyźni, niż kobiety (odpowiednio 53 i 47%). Badacze tłumaczą to większym zainteresowaniem nowinkami technicznymi wśród mężczyzn.

Źródło tekstu: nielsen, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 1

    1.  2010-03-30 20:30:30

    tu jest mowa o wszystkich ofertach, pewnie w bizneoswych jest jeszcze więcej smartfonów. Ostatnio nawet jak byłem na orange.pl to w biznesie jak nie dotykowe smartfony to blackberry albo inne telefony z systemami operacyjnymi. Co tu dużo mówić rozwija się ta cała technologia

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-208-105.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze