Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz więcej polskich providerów wdraża VoIP

Coraz więcej polskich providerów wdraża VoIP

WitekT 20 Września 2005 11:54

0 0

Już 10 dostawców Internetu oferuje telefonię IP w oparciu o platformę Inotela, a z 30 kolejnymi rozmowy o rozpoczęciu współpracy są finalizowane.

Inotel planuje także zwiększenie ilości obsługiwanych stref numeracyjnych z 12 do 37, w odpowiedzi na zainteresowanie swoim programem resellerskim wśród providerów z całej Polski.

Dostawcy Internetu, z którymi Inotel do tej pory podpisał umowy, to: PSI Internet (Poznań), Biall-Net (Gdańsk), ISTS (Kraków), Experter (Warszawa), Baza Partner (Szczecin), Horyzont (Poznań), Omnitel (Środa Wielkopolska), Perfekt Net (Poznań), Polnetkom (Wrocław), Ramtel (Kraków). Klienci tych firm mogą dzwonić za pomocą tradycyjnego aparatu telefonicznego podłączanego do bramki VoIP lub specjalnych aparatów telefonicznych - telefonów IP.

Z 30 innymi providerami jesteśmy obecnie na etapie finalizowania umów, a cały czas zgłaszają się do nas kolejni. W odpowiedzi na nowe zgłoszenia, planujemy w najbliższym czasie zwiększyć ilość obsługiwanych stref numeracyjnych z 12 do 37, co umożliwi nam rozpoczęcie współpracy również z providerami, którzy działają poza największymi miastami w Polsce - mówi Przemysław Siwek, Dyrektor Sprzedaży Pośredniej w Inotel SA.
Tak duże zainteresowanie naszą ofertą resellerską spowodowane jest faktem, że dla dostawców Internetu wciągnięcie telefonii IP do oferty to naturalny sposób na powiększenie dochodów z już istniejącej sieci. Duże znaczenie ma także wysoka jakość naszych usług oraz zainteresowanie telefonią internetową wśród klientów finalnych. Powoduje to, że nasi partnerzy polecają nas kolejnym operatorom, którzy trafiają do nas praktycznie bez działań reklamowych - dodaje Przemysław Siwek.

W ramach swojego programu resellerskiego, Inotel dostarcza partnerom kompletne rozwiązanie umożliwiające zaoferowanie usług telefonii internetowej. Obejmuje ono: infrastrukturę sieciową, system billingowy, system CRM oraz panel dla użytkownika końcowego, który umożliwia samodzielne zarządzanie usługami przez WWW. Dodatkowo Inotel zapewnia także wsparcie we wdrożeniu usługi, w tym pomoc techniczną, szkolenia i know-how na temat sprzedaży i marketingu usług telefonii internetowej. Wszyscy partnerzy Inotela świadczą usługi telekomunikacyjne pod własną marką handlową. Mają także możliwość prowadzenia samodzielnej polityki cenowej.

Inotel działa na rynku hurtowym, umożliwiając innym operatorom telekomunikacyjnym i ISP świadczenie profesjonalnych usług w zakresie telefonii internetowej. Oprócz dostawców Internetu, w oparciu o platformę Inotela takie usługi oferuje również m.in. Energis Polska ze wszystkimi swoimi partnerami i resellerami.

Źródło tekstu: Inotel     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-09-20 17:54:54  host: dnr195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pan Przemysław zapomniał chyba wymienić pewien biznes pani Urszuli ...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet