Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz więcej osób przenosi numer do P4

Coraz więcej osób przenosi numer do P4

WitekT 28 Października 2010 16:03

0 0
7 na 10 przenoszonych numerów trafia do sieci P4 - podał na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik operatora. Oznacza to wzrost o około 10 punktow procentowych w porównaniu ze stanem na koniec I półrocza.

Gruszka dodaje, że spadła liczba osób odchodzących z numerem z Play - po pierwszych 6 miesiącach tego roku było to 4% w ujęciu miesięcznym, po 9 miesiącach jest to 2,2%.

Rzecznik podał także na swoim blogu, że w porównaniu z II kwartałem, w III kwartale przeniesiono o 17% więcej numerów. Z szacunków TELEPOLIS.PL wynika, że w III kwartale sieć zmieniło około 230 tys. numerów.


Źródło tekstu: blogplay.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 98
  • -1

    81.  2010-11-02 06:53:19

    re 77: nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz: "(...) ale z pewnością coraz mniej ludzi dzwoni do Play." jest to totalna bzdura gdyż w dobie przenośności numerów i ogromnej liczby prefiksów tak zakręconych jak świński ogonek, tylko dobrze poinformowane osoby wiedzą który numer jeszt w Play a który w W3. Osobiście przenosłem numery 798*** i 517*** (z orange) do Play i ciekawe kto z moich znajomych wie, że to Play? Pewnie niezbyt wielu to obchodzi gdyż jak sprawdzałem w zeszłym miesiącu swoje billingi to ponad połowa ludzi do których dzownie to Play, w Plusie mam tylko ludzi z tel służbowymi (ok 30% połączeń) i po 10% na Erę i Orange. Cała rodzina jest w Play i 70% ludzie odemnie z pracy. Więc ludzie nie dzowia do Play z W3 tylko po prostu się przenoszą do Play i dzownią wtedy w sieci za darmo! :)

  • 0

    82.  2010-11-02 13:43:23

    77@ To dobrze ze zaczeli zauwazac co maja powciskane, pewnie wczesniej nie raczyli zainteresowac sie brakiem minut w abonamencie do wszystkich sieci (Era) lub nagle zaczely ciazyc drogie polaczenia z W3 do Play w ofertach na kartę, mix...

  • 0

    83. ~caray  2010-11-02 18:25:15  host: nat-tor2-92.aster.pl

    a ja zostałem w erze, mimo tego ze juz od dluzszego czasu nosilem sie z przejsciem. po prostu dostalem korzystniejsza oferte (z internetem i telefonem) niz to co daje play.

  • 0

    84. ~al  2010-11-02 20:49:10  host: public-gprs90161.centertel.pl

    ciekawe iż jakaś nagonka trwa W3 na play, na portalach są z opery mini wpisy jak to źle... jednak kalkulator i podpowiada że nie tak źle... a i zasięg PLUS/PLAY nie mam zastrzeżeń do jakości rozmów, ale ja tylko rozmawiam, ewentualnie sms. ale co 30zł zaoszczędzone to moje. Rozumiem że macie plany sprzedaży. ale dzwoni do mnie taki jeden z w3 i gada o ofercie na przedłużenie, a jak mówię że ma coś lepszego niż fioletowy, to cisza. No to papa.

  • 2

    85. ~  2010-11-02 21:03:06  host: t06-16.opera-mini.net

    84 PLAY, jeszcze niedawno zalogowany na forum jęczałeś, że zasięgu nie masz nawet na roamingu Plusa pomimo, że w Simplusie zasięg miałeś:-D potem miałeś kłopoty z zasięgiem ery. Teraz widze, że już odzyskałeś zasięg Play nawet macierzysty :-) Niedawno pisałeś, że nie masz gdzie dzwonić w Play a dziś już masz. Chłopie robisz z siebie pośmiewisko i przy tym śmietnik. Twoją charakterystyczną składnie poznam "zaprze proszeniem" wszędzie

  • 0

    88.  2010-11-03 13:20:24

    Ja jako pracownik punktu Play muszę stwierdzić, że najwięcej ludzi u mnie przenosi się na normalne abonamenty. W październiku było to 80% przenoszeń. Abonament za 1zł jest brany sporadycznie, a i z tymi przeniesieniami po to by dostać 60 zł nie szaleją. Obecnie największy boom panuje na ofertę z PS3.

  • -1

    89. ~plusik  2010-11-03 15:57:42  host: fdr146.internetdsl.tpnet.pl

    Te przeniesienia numeru do play to wielka ściema. Sprzedawcy z salonów wysyłją ich do innych opertorów, żeby kupowali najtańsze startery i je rejestrowali. Nastepnie przenoszą póżniej takie numery. Więc ta statystyka play to jedna wielka lipa :)

  • 1

    90. ~  2010-11-03 17:22:19  host: host-89-228-227-223.kalisz.mm.pl

    Ad. 77. Owszem ssanie haraczu trwa ale przez W3. Sprawdź sobie jak UKE zmniejszył MTRy a następnie jak zmieniła się cena połączeń do Play... o sorki, zapomniałem - cena łączeń do Play się nie zmieniła. Na asymetrii połączeń Play owszem, zarabia, ale najwięcej zarabia W3

  • -1

    91. ~romano  2010-11-03 21:48:02  host: a12.net145.okay.pl

    ej ludzie ludzie, tacy z was fachowcy i znawcy branzy, a nawet nie wiecie jak rozpoznac ze dany nr jest z playa? oczywiscie mowie o tych przeniesionych

  • 0

    92. ~ReBe  2010-11-03 21:56:33  host: 178.181.162.203.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Do 89,zgadzam się z Tobą. Tez widzę jak przychodzą ludzie do sklepu po starter z 5 zł. Ostatnio nawet w sklepie Play dają startery Ery i wysyłają do salonu Ery celem rejestracji. Zapytajcie konsultanta Play jaka sieć najszybciej rejestruje sprawy i oddaje numery. Będziecie wiedzieć czemu najwiecej numerów jest przenoszona z Ery. Ponadto swego czasu sami konsultanci Play podnosili sobie limity GSM na zakup aktywacji 6 miesięcy za 1 zł i pisali umowy na siebie i bliskich aby wyrobić plany:-) Numery zombi.

  • 0

    93. ~ADEK  2010-11-04 18:18:51  host: dsm211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    co z tego, że numer o prefiksie np. 663 będzie w Play, 506 w Heyah czy 604 w Orange ? jak wprowadzą krótkie info po 1 sygnale typu ,,numer w sieci Era'' itp. to wtedy będzie sens, a nie teraz gdy dzwoni się na chybił trafił- chybił gdy 29gr a trafił gdy 80gr lub odwrotnie.

  • 0

    94. ~plusik  2010-11-04 18:27:16  host: fdr146.internetdsl.tpnet.pl

    do 91. www.wjakiejsieci.pl wpisujesz numer i masz podanego operatora danego numeru

  • 0

    95. ~ADEK  2010-11-04 18:32:48  host: dsm211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    druga opcja to granie na czekanie typu ,,numer w sieci Play, Orange, Era, Heyah, Plus, Mobilking'' itp. :)

  • 0

    96. ~ADEK  2010-11-04 18:52:21  host: dsm211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    94- tak, jak siedzisz przed kompem to sobie sprawdzisz, ale pracujący na świeżym powietrzu takiej możliwości nie mają...

  • 0

    97. ~banco  2010-11-04 20:08:54  host: user-188-33-182-85.play-internet.pl

    Ludzie przechodzący do play nie wiedzą co robią. Będą zadowoleni do póki nie będą mieli do czynienia z biurem obsługi. Poza tym wcale nie jest taniej. Rok temu chciałem przenieść numer do play z ery, ale jak policzyłem dokladnie to nawet sam konsultant z playa skwitował, że "nieźle przejrzałem ofertę" i nawet nie próbował mnie namawiać do playa. Skończyło się na przeniesieniu numeru z play do ery (mam 2) a teraz wynoszę się z internetem do Orange :)

  • 1

    98.  2010-11-05 00:01:06

    Jestem w PLAY już od pół roku i nie mam zastrzeżeń. Każdy kto logicznie pomyśli to zrozumie ze P4 to jedyna sieć która daje tak dużo swoim abonentom. PZDR dla PLAYowców

  • 0

    99. ~dudek984  2010-11-05 01:42:09  host: chello089078099152.chello.pl

    w heyah sprawdzisz do kogo należy numer wysyłamy sms-a na numer 2001 koszt 0zł np.509800690 i dostajemy info że numer należy do sieci Orange

  • 0

    100. ~jcm  2010-11-05 09:20:27  host: host-89-229-84-68.szczecin.mm.pl

    @16 "Tak trzymać! Ja też zrezygnowałem z TPSA stacj. i z Orange. Przeniosłem się do Play!" Mój post został zmanipulowany przez moderatora?!!! I przy okazji skasowano 2/3 treści... Wcale nie napisałem, że przeniosłem się do P4. Play na kartę używam jako dodatkowy.

  • -1

    101. ~nana  2010-11-07 12:17:57  host: 195.8.220.207

    szkoda że do Play jest tak drogo;/

  • 1

    102. ~znawca  2010-11-07 15:05:00  host: chaos.tpnet.pl

    @101. Nana to zmień sieć, albo przejdź na abonament. Wysokie stawki w ofertach na kartę to celowe zagranie starych operatorów, aby zniechęcić ludzi do przechodzenia do solidnej konkurencji (czytaj: Play).

Dodaj swoją opinię