Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz więcej muzyki w brytyjskich komórkach

Coraz więcej muzyki w brytyjskich komórkach

WitekT 30 Marca 2006 11:48

0 0

Jak podaje BBC, w Wielkiej Brytanii prawie 7% wszystkich kupionych w tym roku utworów muzycznych to te ściągnięte na komórki. Oznacza to blisko 70 tyś. singli każdego tygodnia.

Wartość całego biznesu muzycznego w telefonii komórkowej (wraz z dzwonkami) jest szacowana na 3,2 bln funtów. Jego rozwój odzwierciedla coraz bardziej powszechny odwrót od tradycyjnych formatów muzyki, jak płyty CD i DVD. Według szacunków firmy Deloitte, pod koniec 2006 jedna piąta wszystkich utworów muzycznych będzie kupowana cyfrowo.
Oczywiście zdecydowana większość legalnie ściągniętej muzyki (86%), to utwory ściągane na komputer. Od kwietnia 2005 lista najlepiej sprzedających się utworów Wielkiej Brytanii tworzona jest nie tylko na podstawie statystyk sprzedaży egzemplarzy płyt, ale także danych ile razy utwór został ściągnięty.

Vodafone zaoferowała w tym tygodniu swoim klientom nową usługę - możliwość ściągania pojedynczych utworów na telefon za stałą cenę wynoszącą 1,5 funta. Dotychczas opłata wynosiła około 8 funtów.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet