Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz więcej łączy szerokopasmowych w Polsce

Coraz więcej łączy szerokopasmowych w Polsce

WitekT 17 Maja 2007 11:00

0 0
Ponad 20% polskich gospodarstw domowych ma dostęp do szerokopasmowego Internetu. W samej II połowie zeszłego roku odsetek ten wzrósł o 4 punkty procentowe, co jest efektem rosnącej konkurencji - pisze Rzeczpospolita cytując raport firmy analitycznej IDC.

Na 3,19 mln łączy, jakie naliczyło IDC, 87% należy do abonentów indywidualnych, 12% do firm, a 1% do szkół i jednostek administracji publicznej. Ten rynek w Polsce wart jest około 36 mld zł rocznie.


Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~ptok  2007-05-17 12:15:18  host: chello089079039079.chello.pl

    tepsiaczek. A jednak jest to śrubowanie cen. Monopolista wymusza podpisanie umowy przy 512, na 2 lub 3 lata. Czemu nie dożywotnio? A po roku cena w górę. Takie "trzymanie za mordę" abonenta. Przy umowie na czas nieokreślony cena 168 złotych. To jest tanio?

  • 0

    7. ~tepsiaczek  2007-05-17 12:16:32  host: 212.160.172.70

    ano widac jestem "gupi i nie ocytany" ;-)

  • 0

    8. ~ptok  2007-05-17 12:19:25  host: chello089079039079.chello.pl

    @tepsiaczek. Jestes po prostu stronniczy.

  • 0

    9. ~tepesiaczek  2007-05-17 12:21:43  host: 212.160.172.70

    ptok -> ten przebrzydły monopolista ZBUDOWAŁ rynek internetu w Polsce... ;-) z wymuszaniem to przesada - jesli TP zainwestowało konkretną kasę to chce mieć konkretny pieniądz w konkretnym czasie. W CHELLO masz umowę na czas nieokreślony czy lojalkę w promocji? MASZ WYBÓR - albo swobodę i "CENĘ" albo lojalkę i "cenkę"... ale pewnie wolisz nie miec wyboru...

  • 0

    10. ~  2007-05-17 12:23:03  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    mirekb ale nikt Ci nie kaze podpisywac umowy na 3 lata. Tak samo nikt Ci nie kazal podpisywac umowy na neo. Pozatym teraz narzekacie ale wyobrazcie sobie jakby dzisiaj tpsa powiedziala ze likwiduje adsl, co wtedy??? Mielibysmy znow net o predkosci 128 za 100 zl u jakieś firmie X. Drogo jest ale mogloby być drożej. Ja nie narzekam. Wkoncu zgodzilem sie na te warunki co mialem w umowie

  • 0

    11. ~tepsia  2007-05-17 12:27:04  host: 212.160.172.70

    @ptok: jestem stronniczy bo mam rację że KAŻDA firma ma prawo do tworzenia i prezentowania swojej oferty rynkowej? To KLIENT wybiera czy oferta X jest lepsza od oferty Y - że zacytuję "nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma - przeciwnie ja tu jestem z prawdziwą przyjemnością" ;-) (lepsza nie zawsze oznacza tańsza)

  • 0

    12. ~ptok  2007-05-17 12:28:09  host: chello089079039079.chello.pl

    Żeby była jasność:Chello light 2 Mb/384. Cena solo(bez tv kablowej i telefonu)czyli łącznie z kosztami utrzymania łącza. Czas nieokreślony -114 zł miesięcznie.Czas określony 1 rok-94 złote. Umowa na 18 miesięcy -1 m-c za darmo + 17 miechów po 70 złotych. I to 2 mega.

  • 0

    13. ~  2007-05-17 12:32:09  host: chello089079039079.chello.pl

    W tepsie 2 mega w promocji na rok to 136 złotych mies.+ 36,60 za utrzymanie łącza.

  • 0

    14. ~  2007-05-17 12:33:31  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    ptok tylko nie do kazdego docieroa chello. Pozatym trzeba miec kablowke, chodz podonie jest z tepsa bo tzreba miec tel ale akurat mi jest tel dom potrzebny i z niego sie korzysta. Ale nikt nie kaze miec w tepsie. Zyjemy w wolnym kraju i kazdy ma mozliwosc wyboru. Ludzie zle wybieraja a potem narzekaja przewaznie na firme zamiast na siebie

  • 0

    15. ~ptok  2007-05-17 12:39:47  host: chello089079039079.chello.pl

    Pierdół Ci ktos naopowiadał, że trzeba mieć tv kablową. Toż Ci piszę jakie ceny są za SAM internet. Z kablówka jest jeszcze taniej. Ja mam od nich tylko internet. Mam teraz umowe na 14 miesięcy po 70 złotych miesięcznie BEZ kablówki. 2 mega. Obecnie wydłużyli tą umowę na 18 miesięcy. UPC samo zbudowało siec i potrafi być wiele tańsze od telefrancy. Czyli można.

  • 0

    16. ~te  2007-05-17 12:42:29  host: 212.160.172.70

    @ptok: to czemu te super CHELLO nie wydało ani złotówki żeby podpiąć net w Augustowie czy Tarnowie o Gubinie nie wspomnę ? ano penie dlatego, że wtedy musieliby poczekać na zwrot zainwestowanej kasy dłużej ;-) ale kończąc - miałeś wybór, wybrałeś, jest super... jak przestanie Ci pasować to wybierzesz inaczej czego wszystkim nam życzę...

  • 0

    17. ~  2007-05-17 12:45:33  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    JA mieszkam w wawce i do mnie nie dociera a blok dalej jest. Kiedys chcialem skorzystac z ich uslug (zamiast neo) zebralem z 5 podpisow sasiadow ze tez ew. byliby zainteresowani i odp Chello ze na dzien dzisiejszy nie maja srodkow na taka inwestycje i dziekuja za zainteresowanie.

  • 0

    18. ~ptok  2007-05-17 12:46:24  host: chello089079039079.chello.pl

    W mojej okolicy nikt nie korzysta z neo bo jest wybór. Telefranca wykorzystuje sytuację , bo większość nie ma wyboru.

  • 0

    19. ~  2007-05-17 12:52:19  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    ale gdyby nie ona to wogole nie byloby prawie wyboru. Dlatego inne firmy daja nizsze ceny bo wiedza ze z wyzszymi nie maja szans z tepsa. Gdyby nie tepsa to chello pewnie tez by nie mial takich cen. Kazda firma chce zarobic

  • 0

    20. ~ptok  2007-05-17 12:55:04  host: chello089079039079.chello.pl

    Jesteście młodzi i pewnie nie wiecie, że prawie cała sieć na terenach wiejskich została zbudowana przez mieszkańców za ich własne pieniądze. Warunkiem przyłączenia do sieci tepsy było oddanie telekomunikacji tej wybudowanej sieci na własność. Tepsa zapłaciła za wysokie koszty poniesione przez mieszkańców nie pieniędzmi , tylko darmowymi impulsami. Czyli inwestowali przyszli użytkownicy, a telekom wszedł na gotowe. Oczywiście TP o tym nie pamięta. Teraz mówi , że jest dobrodziejem.

  • 0

    21.  2007-05-17 13:03:37

    A ja tam jestem w Dialogu. Opcja 2 mega, przez cały okres umowy abo z tel. spada do 1,22. I to jest to.

  • 0

    22. ~jj  2007-05-17 13:21:51  host: chello084010047235.chello.pl

    512kb/s to bardzo malo

  • 0

    23.  2007-05-17 13:35:57

    Neostrada z obecnymi promocjami nie byłaby zła tylko cała tą ofertę psuje konieczność płacenia dodatkowego abonamentu za telefon 50 zł i w taki sposób cena za najtansze Neo idzie dwa razy w górę. A konkurencja tylko zaciera ręce na taką politykę TPsa.

  • 0

    24. ~GoBo  2007-05-17 16:08:27  host: 198.36.86.87

    Proszę o info ile wynosi OBECNIE min. prędkość przesyłu wg. wytycznych zgodnych z Dyrektywą z ub.r. aby łącze mogło się nazywać SZEROKOPASMOWE.

  • 0

    25. ~GoBo  2007-05-17 16:19:22  host: 198.36.86.87

    Już znalazłem: cytuję "CableLabs opublikowało trzecią wersję standardu Data-Over-Cable Service Interface Specifications (DOCSIS), który jest wykorzystywany przez dostawców internetu wykorzystujących modemy kablowe. Zgodnie z nim łącze będzie mogło zostać nazwane "szerokopasmowym", gdy da użytkownikowi do dyspozycji możliwość pracy z protokołem IPv6 (opcja) oraz przepustowość wynoszącą odpowiednio 160 Mb/s (downstream) i 120 Mb/s (upstream). Dotychczasowa specyfikacja (DOCSIS 2.0) mówiła o przepustowości rzędu maksymalnie 40 Mb/s (do użytkownika) i 30 Mb/s (od użytkownika)" !!!!!

Dodaj swoją opinię