Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz więcej elektronicznych faktur w Grupie TP

Coraz więcej elektronicznych faktur w Grupie TP

WitekT 20 Października 2010 19:16

0 0

Już ponad milion klientów Grupy TP (czyli TP i Centertela) dostaje fakturę elektroniczną, zamiast wersji papierowej - poinformował na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik telekomu. Jeszcze pod koniec kwietnia takich klientów było pół miliona.

To niezły wynik, a promowanie proekologicznych działań jest dla nas jednym z priorytetów. Mniej zużytego papieru i kosztów wysyłki to wspólny zysk dla klientów, firmy i środowiska - pisze Jabczyński.




Pod koniec czerwca PTC podała, że z elektronicznej faktury korzysta kilkaset tysięcy klientów, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Na początku lipca P4 informowało, że ma 230 tys. klientów korzystających z e-faktur, a rzecznik Marcin Gruszka nazwał to najlepszym wynikiem wśród telekomów. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Jak dodaje Jabczyński, spółka prowadzi także inne działania proekologiczne - niedawno wolontariusze Grupy TP posadzili 27 tys. drzew na nieużytkach pogórniczych w Knurowie na Śląsku. Wideo z tego wydarzenia można obejrzeć na stronie naturatp.pl.

Źródło tekstu: blog.tp.pl     

Dodaj do:
w sumie: 83
  • 0

    71. ~  2010-10-21 13:06:14  host: chaos.tpnet.pl

    @68-maniek: Czekamy na wyłożenie nam wszystkim zacofanym i niekumatym tego, "co wiedzą już wszystkie dzieci na pierwszych lekcji informatyki". A przy okazji napisz nam, z czym mam iść do Urzędu Skarbowego, gdy zażądają ode mnie przedłożenie faktur za telefon. Z góry ostrzegam, że w US nikt nie pozwoli na podpięcie do komputera przyniesionej z zewnątrz pamięci masowej, więc bajeczkę o pedrivie możesz sobie darować!

  • 0

    72. ~n  2010-10-21 14:04:38  host: fhh65.internetdsl.tpnet.pl

    US decyzją MF mają obowiązek honorować e-faktury, jak ją od Ciebie przyjmą to już problem US a nie Twój. Co do wyłożenia, jak ktoś lubi papier to ma, kwestia wyboru, jednak nie jest on do niczego potrzebny. Mi bardziej chodzi o bzdurne argumenty przeciw e-fakturze.

  • 0

    73. ~  2010-10-21 14:28:06  host: chaos.tpnet.pl

    Dziwne, że MF nakazał honorowanie e-faktur, w ogóle nie wypowiadając się, w jakiej postać podatnik może tę e-fakturę urządowi przedstawić. TP powinna najpierw tę wątpliwość rozstrzygnąć, a potem dopiero mogłaby zmuszać swoich klientów do przyjmowania e-faktur! A argumenty przeciwko e-fakturze wcale nie są bzdurne, bzdurne są niepoparte niczym twierdzenia o wielkich zaletach nieposiadania faktury papierowej. Owszem, jeśli ktoś ma całą księgowość przygotowaną do używania e-faktur, to może być dla niego wygodne. Dla pozostałych e-faktura to tylko kłopot i dodatkowe koszty.

  • 0

    74.  2010-10-21 15:09:46

    @63.thonka Owszem. Sam znam klienta, który jak co miesiac czekał, czekał i czekał na fakturę i się nie doczekał. PO ulywie terminu płatności i interwencji na BL usłyszał - przecież zgodził się pan na efakturę. Na pytanie kiedy to niby się zgodził usłyszał, że do klientów wysłano informacje że jeżeli nei chcą efaktury to muszą odesłać do TP odpowiednie oświadczenie. Tak wygląda "dobrowolne" przechodzenie na efakturę. W przypadku nowych klientów neo sprawa też wygląda nieciekawie. Pobieranie dodatkowej opłaty za wystawianie faktury "tradycyjnej", chyba nie jest dozwolone, a przecież do tego sprowadza się uzależnienie wysokości opłaty aktywacyjnej od zgody na efakturę.

  • 0

    75. ~rychu  2010-10-21 16:06:57  host: aadl170.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Moja Mama się wkurzyła na InPost że we wrześniu nie dostała rachunku z TP, teraz w październiku też nie przyszedł więc dzwoni do TP i dowiaduję się że wszystkim co mają Telefon i internet zmienili na e-fakturę. No super sposób na szybkie podbicie statystyk. Gdzie była ta informacja że trzeba coś odesłać - na rachunku, osobnej kartce z rachunkiem czy osobny list?

  • 0

    76. ~  2010-10-21 16:49:56  host: v02-15.opera-mini.net

    Jak ktoś nie ma komputera to e-faktura może być problemem. Główną zaletą jest czas i zasoby: wystawienie, wysłanie, odebranie i zapłacenie może trwać pewnie minuty. Dlatego koszt konta bankowego to nie kilkadziesiąt złotych a przelew z 5 zł. tylko można mieć to na dzień dzisiejszy za darmo. Niektórzy lubią okienka w bankach i papierki.

  • 0

    77.  2010-10-21 18:23:05

    @75-rychu: To coś twoją mamę chyba oszukali, bo ja mam telefon i internet w TP i zarówno we wrześniu, jak i w październiku dostałem zwykłe faktury papierowe pocztą.

  • 0

    78. ~  2010-10-21 20:12:42  host: chaos.tpnet.pl

    @77-zoltan666: Zapewne TP nie miała w systemie Twojego adresu e-mail i dlatego dostałeś papierowe faktury. Gdy tylko mieli adres e-mail klienta, to z automatu zamieniali mu faktury papierowe na elektroniczne. Ja też nie dostałem wrześniowej faktury i gdy złożyłem reklamację, to konsultantka najpierw twierdziła, że wyraziłem zgodę na elektroniczne faktury, a gdy zdecydowanie zaprzeczyłem, to tłumaczyła, że "widocznie ktoś się pomylił i pomyłkowo zaznaczył, ze jest zgoda na e-fakturę".

  • 0

    79. ~Koko  2010-10-21 20:20:25  host: aeiw243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja mam e-fakture w pdf i jestem bardzo zadowolony. Po pierwsze nie ma marnotrastwa, po drugie co miesiac place prawie tyle samo, po trzecie za wszystko placi klient. Niech ludzie patrza globalnie - operator zaoszczedzi np. 100mln rocznie na wysylce to 20mln przeznaczy extra m.in. na mocniejsza dotacje telefonów albo jakies promocje typu darmowe polaczenia itp.

  • 0

    80.  2010-10-21 21:33:17

    @78: Adres e-mail mieli, bo co miesiąc dostawałem także na e-mail powiadomienie o nowej fakturze na stronie TP.

  • 0

    81. ~  2010-10-21 21:35:55  host: chaos.tpnet.pl

    Jak operator zaoszczędzi 100 mln rocznie, to tylko zarząd dostanie wyższe premie, a francuscy akcjonariusze wyższą dywidendę. Na dotacje lub promocje dla klientów nie licz, je może wymusić tylko konkurencja! W przeszłości TP miała zyski znacznie wyższe i wcale nie przeszkadzało jej to wówczas w obdzieraniu abonentów ze skóry!

  • 0

    82. ~damian  2010-10-22 10:43:53  host: 213-238-64-50.adsl.inetia.pl

    dla mnie, osoby posiadającej firmę, korzystającej m.in z internetu DSL w Tepsie, czy też innych usług różnych operatorów e-faktury są podstawą. Sądzę nawet że, w niedługim czasie papierowe faktury zakończą swój byt. Albo przynajmniej ich liczba znacznie spadnie.

  • 0

    83.  2010-10-22 11:05:22

    Kupa śmiechu "proekologiczne działania"? Jasne, napiszcie lepiej ile kasy zaoszczędziliście na wysyłce faktur...

  • 0

    84. ~efaktura  2010-10-22 13:24:28  host: pf209.warszawa.sdi.tpnet.pl

    Z moich informacji naprawdę to było tak, że jak ktoś miał podany adres email w koncie na tp.pl to na ten email była wysłana wiadomość, że zmieniają na efakturę i jeśli chcesz nadal dostawać w formie papierowej to kliknij poniższy link. Jak się nie klikneło to automatycznie potem zmieniali na efakturę. Tylko, że ja żadnego takiego emaila nie dostałem [a może dostałem, ale trafił do folderu spam skąd emaile mi się same kasują po tygodniu, a do tego folderu spam prawie w ogóle nie zaglądam], a i tak od września mi wrzucili efakturę :-( Jeśli tak naprawdę było to to jest chamskie zagranie tepsy :-/

  • 0

    85. ~  2010-10-23 14:20:11  host: chaos.tpnet.pl

    Maile wysyłali, nawet dwa, jeden w lipcu, drugi w sierpniu. Ten z sierpnia nakazywał kliknięcie w jeden z dwóch linków. Pierwszy to była zgoda na otrzymywanie EOF, a drugi miał takie brzmienie "Nie chce chronić środowiska naturalnego i nie zgadzam się na otrzymywanie obrazu faktury". Tak mnie ta demagogia wkurzyła, że postanowiłem nie zgadzać się na EOF i nic nie kliknąłem.

  • 0

    87. ~leny  2010-10-25 11:25:52  host: dpu105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jeżeli chodzi o efakturę to kwestię środowiskowe schodzą u mnie szczerze mówiąc na drugi plan. Bardziej liczy się szybkość i wygoda, otrzymywania i płacenia rachunków za Sprintera ( netu dla firm TP). Nie trzeba czekać na wizytę listonosza itd.

  • 0

    88. ~  2010-10-25 13:34:56  host: gaja.tpnet.pl

    Opowieści o ochronie środowiska są zwykłą ściemą, tutaj chodzi tylko i wyłącznie o kasę.

  • 0

    89. ~  2010-10-26 21:51:39  host: 088156069091.skarzysko.vectranet.pl

    @69 o jakim rabacie 1,5 zł mówisz bo pierwsze słyszę?

  • 0

    90. ~Robert  2010-10-28 21:53:34  host: eft225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No tak ... ale - jak np. włączę Ojcu taką fakturę a coś mi się stanie i umrę to będzie miał problem ... bo jak ją zapłaci ? Po drugie - jaki mam dowód na zapłacenie tej faktury - i tak jakieś potwierdzenie czy coś w tym stylu muszę wydrukować - papier to papier a nie jakaś dana "wirtualna" która nagle może przepaść ...

  • 0

    91. ~777  2010-10-29 09:25:04  host: 80.54.122.131

    Ekofaktura ułatwia i utrudnia.Ułatwia bo prosty sposób dokonuje się przelew , system automatycznie wypełnia dane przelewu. Utrudnia bo pracuje dla fiskusa.Mając osobną ekofakturę za internet fiskus nie uznaje ekofaktury z podpisem elektronicznym do odliczenia musi być tradycyjna przesłana pocztą.

Dodaj swoją opinię