Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz więcej dużych smartfonów

Coraz więcej dużych smartfonów

WitekT 12 Maja 2014 22:04

3 2

Smartfony 5-calowe i większe stanowiły w I kwartale 34% produkcji. To najszybciej rosnący segment smartfonów, bo i ile cały ten rynek wzrósł rok do roku o 28,6% do 281 mln sztuk, o tyle 5-calowce zanotowały wynik na poziomie 369% - wynika z danych firmy analitycznej Canalsys.






Co ciekawe, 5-calowowe (i większe) smartfony mają największy udział w sprzedaży w Chinach (39%) oraz regionie Azji i Pacyfiku (aż 43%).

Rynek dużych urządzeń opanowany jest głównie przez Samsunga. To on odpowiada za sprzedaż 44% urządzeń powyżej 5 cali i aż 53% większych niż 5,5 cala. To ważny segment, bo połowa urządzeń w wolnej sprzedaży kosztuje ponad 500 dolarów. To dlatego, zapewne, Apple chce wejść na ten rynek z większym iPhonem.

Źródło tekstu: Canalsys, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | samsung

w sumie: 26
  • 2

    7. ~Niscy faceci kupuja duze samoch  2014-05-12 22:51:59  host: 8.37.228.90

    Niscy faceci kupuja duze samochody,faceci z malym penisem kupuja duze smartfony xD

  • 0

    8.  2014-05-12 22:53:28

    Jestem ciekaw jak to się skończy? Obyśmy za dwa lata nie biegali z ośmiocalowymi tabletami w kieszeni i wmawiali sobie, że to normalny rozmiar. :-) Pięć cali jest coraz bardziej popularne, bo jest coraz tańsze. Normalna sprawa. Dla mnie to nadal za dużo, akceptowalny max to jakieś 4,5 cala i to już w odchudzonej ramce.

  • 0

    9. ~ABP  2014-05-12 23:10:25  host: dwt101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A mnie duży rozmiar odpowiada. Fakt, że jest to niewygodne w noszeniu, ale dla mnie ma 2 przeważające zalety: Po pierwsze jestem w stanie zobaczyć tekst na ekranie bez okularów, a po drugie jestem w stanie używać klawiatury ekranowej nie tylko w pozycji poziomej.

  • 0

    10.  2014-05-12 23:50:27

    @9 Klawiaturę, jaką chcesz, zawsze można pobrać z google play. W ustawieniach tez można wybrać, czy chcesz qwerty czy 123. żaden problem obsłużyć taką klawiaturę nawet przy 4 calach. Nie zgodzę się natomiast, że duży rozmiar jest niewygodny. 5 cali jest dosyć wygodne bez etui w większości marynarek. Wszystko zależy jak kto się ubiera.

  • 0

    11. ~Zbyszek  2014-05-13 01:55:43  host: cpc64601-rdng22-2-0-cust116.15-3.cable.virginm.net

    Tak bardzo jak mi nie pasuje 5 calowy telefon do noszenia i trzymania w dłoni, to zalety wynikające z tak dużego ekranu są nieporównywalne do dyskomfortu. Po jakimś czasie jednak zaczynam uważać, że Apple z filozofią małego poręcznego telefonu i tabletu na kanapę robi to lepiej. Ekran, który jest duży jest świetny, ale jak kiedyś ktoś napisał, nasze dłonie i kieszenie nie rosną, wygodnie pięciocalowych telefonów się większości ludzi nie używa, ani nosi.

  • 1

    12.  2014-05-13 06:05:51

    Generalnie rzecz biorąc, większe telefony są nieco wygodniejsze do pewnych zastosowań, szeroko rozumianego Internetu, filmów, gier i części programów, głównie bazujących na grafice, skali/wielkości interfejsu. Na upartego można by tak mówić o wszystkich, ale da się korzystać z powodzeniem na mniejszych ekranach i to całkiem wygodnie z większości aplikacji. Taki iPong 4S jest relatywnie mały, ale i tak nie jest wcale najgorszym pomysłem. Realnie można by brnąć w większe ekrany, ale jest jedna kwestia praktyczna: rozmiar dłoni. Nie chodzi nawet o pełne obsługiwanie jedną dłonią, bo o to czasami trudno nawet na mniejszych ekranach z racji specyfiki aplikacji, tylko m.in. o trzymanie w dłoni podczas rozmowy. Co jak co, ale im mniejszy telefon, tym większy komfort i tego się nie przeskoczy. Można tu mówić o słuchawkach kablowych/BT, ale realnie - zawsze się je ma pod ręką? Zawsze ma się je wpięte? No nie... Najłatwiejsze jest klasyczne odebranie telefonu, a tutaj komfort zatrzymał się na okolicy 4 cali z małym hakiem. Dlatego moim zdaniem najlepszym pomysłem na telefon jest teraz Soniak Z1 Compact, z racji wydajności, a także stosunku ceny do możliwości, nie da się ukryć ze dość dużych.

  • -2

    13. ~teserra  2014-05-13 07:24:04  host: 109241122205.warszawa.vectranet.pl

    Zaraz przyjdzie applefan i powie żeście biedaki i śmiecie i debile bo liczy się tylko Iphone.

  • 0

    14.  2014-05-13 07:35:00

    @13 I będzie miał kłopot, bo iPhone też rośnie... W sieci już są przecieki.

  • 0

    15.  2014-05-13 07:54:11

    @1 w sumie nie pierwszy. HTC było znacznie wcześniej, jeszcze z Windows Mobile oraz Dell z tym swoim telefonem pokraką.

  • 0

    16.  2014-05-13 08:01:54

    @14 nie mam z tym żadnego kłopotu. Jedno jest pewne. Jeśli taki IP się pojawi, nie będzie wyglądał jak patelnia.

  • 1

    17.  2014-05-13 08:21:53

    No z pewnością nie będzie bo mają opatentowany inny kształt niż patelni ;-)

  • 0

    18.  2014-05-13 08:57:43

    @16 No tak, jeszcze nawet Tefal nie zrobił aż tak wydłużonej patelni, z czytnikiem linii papilarnych :-) Będzie co patentować, no nie?

  • 0

    19. ~fanboy apple  2014-05-13 09:17:15  host: 89-77-54-139.dynamic.chello.pl

    @16, zgadza się, nasz Iphonik bedzię słitaśnym wokiem :) precz z patelniami!

  • 0

    20.  2014-05-13 10:12:43

    Nowy iPhone raczej nie będzie 5-6 calowy a 4,5 - 4,7cali. Ciekawe czy wrzucą tam wyświetlacz igzo.

  • -1

    21.  2014-05-13 10:31:01

    W czerwcu WWDC - może odkryją karty jeśli chodzi o iOS8.

  • -1

    22. ~  2014-05-13 10:33:08  host: user-94-254-200-39.play-internet.pl

    Trzymajmy się tematu, piszemy tu wszyscy o Samsungu, królu phabletów, a nie srajfonie z ekranikiem 4 cala.

  • 0

    23. ~grzegorz  2014-05-13 10:45:52  host: 92.60.130.174

    tez kiedyś miałem obawy że 5" nie zmieszcze w kieszeni, a okazało się że spokojnie not3 sie mieści. jedyny problem to siedząc w samochodzie nie dam rady wyciągnąć 5,7 cala z kieszeni spodni, a z 5" to mi sie udaje.
    Czytam na forum telchina jakie ludzie kupuja telefony i widać że prawie nikt już poniżej 5 cali nie schodzi , minimum to 4,7

  • -1

    24.  2014-05-13 14:16:44

    Swego czasu przy zmianie telefonu i samego systemu pojawiła się kwestia wielkości ekranu. Przesiadałem się z 2,4", więc teoretycznie już niewiele większy powinien mi wystarczyć. Z kolei znacznie większy ekran mógłby być za dużym przeskokiem, również pod względem poręczności. Wybierano 4-4,3", jednak mi to nie pasowało i stanęło w końcu na 4,7". Po ponad roku korzystania absolutnie nie żałuję decyzji. Przy kolejnej zmianie raczej nie będzie to mniej, a ewentualne 5-5,3" dalej nie byłoby problemem. Wtedy to była moja decyzja, następna też będzie moja. Bez związku z trendami.

  • 0

    25. ~gmo zabija  2014-05-14 21:05:05  host: c-98-228-230-205.hsd1.il.comcast.net

    ja mysle o 6 cali sony t2 ultra tylko 1000 zloty z hakiem

  • 0

    26. ~DLite  2014-05-14 22:54:15  host: ip-5-172-246-120.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    HTC One Max (5,9"). Używam od pół roku. Przedtem wiele innych mniejszych i większych - wiele lat temu pierwszy Nokia 3110. OneMax jeden minus - nieporęczność. Trzeba rzeczywiście kreatywności, żeby nosić go w kieszeni. Lepszy plecak albo kabura pod pachą. Reszta... nie ma sensu pstrykać sloganami. Trzeba dorosnąć potrzebami i świadomością co chcesz. Jeśli Cię stać, moja rada bierz dobrze 5 i pół cala do 6 ale nie więcej.
    ps. Max dobrze traktowany potrzyma 4 dni na KitKacie.
    ps2. Niscy faceci kupują duże... (jak mi Ciebie szkoda)

Dodaj swoją opinię