Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz więcej bezpłatnego WiFi w Warszawie

Coraz więcej bezpłatnego WiFi w Warszawie

WitekT 5 Października 2010 09:04

0 0

Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży, okolice BUW i Centrum Nauki Kopernik - za kilka tygodni miejska darmowa sieć WiFi w Warszawie zwiększy się dwukrotnie. Do istniejących już 16 nadajników powiększy się o kolejne 11 - pisze Życie Warszawy.

Postawienie nowych nadajników kosztuje około 50 tys. zł, wcześniej na internetowe wyspy miasto wydało 100 tys.




Od sierpnia można się bezpłatnie łączyć z siecią WiFi na Starówce, Krakowskim Przedmieściu i w Pasażu Wiecha. We wrześniu z tej możliwości skorzystało ponad 2 tys. użytkowników, którzy łączyli się ponad 16 tys. razy. Nie jest to dużo, ponieważ naraz z miejskiej sieci może korzystać tysiąc osób. Niewielka liczba użytkowników to skutek braku na ulicach tablic informujących o istnieniu sieci Wi-Fi. Przy powiększeniu sieci mają się one wreszcie pojawić.

W przyszłym roku wysp Wi-Fi ma być jeszcze więcej. Zasięgiem zostanie objęta ul. Francuska i okolice Stadionu Narodowego (to wymóg UEFA przed Euro 2012).

Źródło tekstu: Życie Warszawy     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • -1

    1. ~  2010-10-05 09:02:22  host: 238.etlink.pl

    4,5k PLN za ruterek?

  • 1

    2.  2010-10-05 09:08:26

    no ale jeszcze siec dostepowa tak kabelki switche huby serwery wszystko kosztuje, sama antena to chyba nie do konca ze slabym routerem. moze telepolis by zapytal kogos z biura UKE jak oceniaja ten projekt ? pZdr

  • 2

    3.  2010-10-05 09:10:39

    1: plus koszt instalacji, plus koszt dostarczenia wiaderka z internetem... Trzeba by pogrzebać, czy nie jest tu też zawarty roczny koszt dostawy sieci...

  • 1

    4. ~  2010-10-05 09:26:38  host: ta194.internetdsl.tpnet.pl

    1 nie no oczywiście koszt uruchomienia usługi to 500 zł, za resztę grupa trzymającą władzę pojedzie opalać się na malediwy. Nie wiedziałeś o tym?

  • 0

    5.  2010-10-05 09:27:07

    a tak na marginesie w sobote bylem w warszawie i smiga necik naprawde spoko podajemy jedynie adres email... potem jak wszedzie akceptujemy certyfikat i wskakuje nam stronka um warszawa. wpisujemy nowy adres i juz mozemy pisac na telepolis. pZdr

  • 0

    6. ~  2010-10-05 09:35:03  host: t19-07.opera-mini.net

    ciekawe czy bedzie leiej zialc niz w Gdyni, gdzie owszem wisza informacje, ostatnio nawet zmmienione ni wiedziec cemu, ale sygnal jest tak slaby, ze chyba nikomu nie uda sie wejsc do interntu... gdyby nie hotspoty w kawiarnich, to chyba nikomu by nie udalo sie zalogowac

  • 0

    7.  2010-10-05 09:52:44

    a mi sie w gdansku udalo polaczyc ale moze przez hot spot wp nie wiem tego a laczylem sie jeszcze jak cieplo bylo.

  • 0

    8.  2010-10-05 09:56:49

    hehe tzn w sopocie na monciaku sorry za pomylke !

  • 0

    9. ~prohownik  2010-10-05 10:22:13  host: dph58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na raz tylko tysiąc osób? To nic dziwnego, że tak mało osób korzysta. Reszta pewnie nie mogła się połączyć.

  • 0

    10. ~berdys  2010-10-05 10:25:00  host: ip-89-174-118-64.multimo.pl

    Ciekawy wtret uslyszalem w programie TVP Info- ze kazdy wie, jak zle i ile czasu zajmuje dojazd z Sokołowa Wypedów na Wesoła;) Noo baaaa, kazdy wie ... ;) ;) ;) jak spojrzy na mape....z takimi newsami jest podobnie.

  • 0

    11. ~Tablice informacyjne  2010-10-05 10:42:36  host: adrs233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy ja wiem czy te tabliczki one potrzebne. Dla tych którzy nie specjalnie potrzebują dostępu do internetu to i owszem (przeczyta ktoś że coś takiego jest to może i skorzysta z nudów) ale dla tych co koniecznie chcą skorzystać to i tak znajdą sobie niezabezpieczoną siec! i myślę że to nawet nie jedną będąc w tej samej pozycji (nie przemieszczając się).Bez limitu połączenia. W Białymstoku np. są takie hotspoty, które funduje urząd miejski ale ograniczenie sesji do 30 minut nałożone.

  • 0

    12.  2010-10-05 11:01:18

    jasne. Bufetowa przy pomocy mediów kampanię robi. Stolica 40 mln kraju chwali się że z wifi może skorzystać 1000 osób

  • 0

    13.  2010-10-05 16:17:48

    ekip ---> no to głosuj na kandydata wystawionego przez Jarosława I Wielkiego, jaki masz problem.

  • 0

    14. ~Damianator  2010-10-05 16:23:23  host: user-188-33-82-143.play-internet.pl

    Mnie tam tabliczki informujące o sieci Wi-Fi niepotrzebne, chociaż czasami jak siedzę sobie np. w parku nie wiedząc o tym że jest sieć Wi-Fi to wtedy taka tablica by się przydała, ale ja zwykle jak gdzieś jestem i się nie poruszam/przemieszczam to staram się sprawdzać czy jest dostępna jakaś niezabezpieczona/otwarta sieć, bynajmniej po to, aby sprawdzić e-maila, ale mnie to się wydaje, że z tymi sieciami, które są że tak powiem "reklamowane" na tablicach informacyjnych, no to że z nimi nie da się połączyć. Już raz tak miałem, raz w hotelu "Wanda", drugi raz w restauracji "Cois", a jeszcze trzeci raz w "Kuchniach Świata" w Giżycku. Przy wejściu wisiały informacje o tym że jest sieć Wi-Fi, więc chciałem się z nią połączyć, a ona odpowiadała mi błędami że nie da się połączyć bo coś tam coś tam. Dlatego lepiej jest samemu znaleźć niż dowiedzieć się o sieci z tablicy informacyjnej, bo zwykle jest tak jak wyżej opisałem.

  • 0

    15. ~madd  2010-10-05 17:56:44  host: host-89-230-66-255.rzeszow.mm.pl

    łe ta m WiFi. W Rzeszowie mamy to od kilku lat i żadna rewelacja. Teraz mają budować tu WiMaxa i to będzie przełom w dostępie do netu!!!

  • 0

    16. ~impassive  2010-10-08 09:38:32  host: ip-89-174-83-170.multimo.pl

    Damianator, sprawdź, nieuku, w słowniku języka polskiego znacznenie słowa "bynajmniej".

  • 0

    17. ~ewqaewqa  2010-10-08 10:10:13  host: t22-14.opera-mini.net

    A ja tam juz nie korzystam z darmowych wifi. i z netbookiem i smartfonem postawilam na net mobilny, koszty nie sa duze, a w miescie wszedzie mam swietny zasieg. A z hotspotami to bardzo rznie bywalo - kiepska predkosc, siec przeciazona itp.

Dodaj swoją opinię