Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz więcej Androida 4.0

Coraz więcej Androida 4.0

Q! 2 Sierpnia 2012 18:42

0 0

android udzialy sierpienGoogle podał statystyki dotyczące udziału Androida 4.0 w platformie Android. Jego udział przekroczył już 16%, czyli zwiększył się w ciągu 2 miesięcy ponad dwukrotnie.

1. sierpnia system Android z linii 4.0.x Ice Cream Sandwich mógł się pochwalić udziałem w ekosystemie Androida na poziomie 15,9% (+8,8 pkt proc w porównaniu z danymi z 1. czerwca). Na drugim miejscu zestawienia znalazł się system z linii 2.3.x Gingerbread z udziałem na poziomie 60,6% (-4,4 pkt proc.).




Do Androida 2.2 Froyo należy 15,5% udziałów (-3,6 pkt proc.). 4,2% (-1 pkt proc.) wszystkich urządzeń pracuje pod kontrolą systemu w wersji 2.1 Eclair. Oznacza to, że do systemu z linii 2.x należy 80,3% całego rynku Androida (-4 pkt ptoc.).

Na pozostałych miejscach zestawienia znalazły się takie wersje systemu jak 3.x Honeycomb (2,3%, -0,4 pkt proc.), 1.6 Donut (0,5%, -0,1 pkt proc.) oraz 1.5 Cupcake (0,2%, -0,1 pkt proc.). Najnowsza wersja systemu, 4.1 Jelly Bean, znajduje się na 0,8% wszystkich urządzeń z Androidem.

Źródło tekstu: Google, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 2

    1. ~Mucus  2012-08-02 19:39:19  host: host86-180-60-255.range86-180.btcentralplus.com

    Uuuu jaki wzrost masakra

  • 0

    2. ~  2012-08-02 20:23:38  host: z38-11.opera-mini.net

    150% strat, wylaczyc wszystko! natychmiast wylaczyc!

  • 0

    3. ~Al1  2012-08-02 20:44:16  host: acdc34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nic dziwnego skoro przez wakacje głównie pojawiły się aktualizacje do Androida 4.

  • 2

    4.  2012-08-02 21:01:44

    Niezle. Jeszcze z rok i bedzie 50%. Ale wtedy bedzie juz android 5.0

  • 0

    5. ~Al1  2012-08-02 23:12:38  host: acdc34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przynajmniej nie trzeba płacić tyle co za znaczek nadgryzionego jabłka :)

  • 2

    6. ~@4  2012-08-02 23:12:46  host: host86-180-60-255.range86-180.btcentralplus.com

    Optymistycznie to ujales;) Android to padaka jesli chodzi o update'y

  • 1

    7. ~M.  2012-08-03 00:58:46  host: 088156008091.olsztyn.vectranet.pl

    @5 Czyli ile? topowe telefony z Androidem wcale tańsze nie są, ostatnio wręcz odwrotnie.

  • 1

    8.  2012-08-03 08:33:37

    Porażka Google. Tylko 0.8% smartfonów ma najnowszego Androida.

  • -1

    9. ~Woland  2012-08-03 09:41:01  host: nat4-10.ghnet.pl

    Pisałem już wielokrotnie, ale muszę znów powtórzyć,bo dalej wielkie błędy w komentarzach. Jeśli ktoś chce porównywać aktualizacje google z apple, to wyłącznie w rodzienie urządzeń nexus, bo to są produkty google!!! W tym przypadku, akurat google wypada lepiej, bo wspiera aktualizacjami nadal swój pierwszy produkt!!! Co do innych producentów, to jest to już ich decyzja, dostają przecież dostęp do najnowszej wersji androida, tylko nie decydują się na jego aktualizację, za co winić google nie można. Trochę obiektywności życzę i powtarzam, chcecie mieć pewne długoletnie aktualizacje, to kupujcie produkty nexus firmowane przez google bezpośrednio.

  • -1

    10. ~  2012-08-03 09:54:51  host: z52-04.opera-mini.net

    @9, dobrze gada, polać :) Jak ktoś uważa, że androidy nie są aktualizowane na wielu modelach a na apple'a wszystkie mają aktualizację to powiem tak: niech apple zacznie produkować tysiące urządzeń ze swoim systemem to zobaczymy jak dobrze aktualizuje :P

  • 0

    11. ~cezar  2012-08-03 09:57:31  host: 201.cebit.com.pl

    A ja miesiąc temu zaktualizowałem swojego Galaxy Note z 2.3.6 na 4.0.3 i nie mogę synchronizować kalendarza, kontaktów i zadań z Outlookiem 2010 na Win 7 64-bit przez Kiesa bo wszystkie dane są uszkadzane. W 2.3.6 działało prawidłowo. Serwis Samsunga najpierw mnie mamił, że nowy Kies to poprawi a gdy i to nie pomogło to powiedzieli bym zaczekał na upgrade Antka dla Nota na 4.0.4. No i tak się z tym męczę i nie mam żadnej gwarancji czy to zadziała. Zupełnie jak z naszymi politykami - przed wyborami obiecują złote góry a potem im to nie wychodzi.

  • 0

    12. ~  2012-08-03 10:00:39  host: z17-11.opera-mini.net

    @11, nie aktualizuj kiesem (najgorsza rzecz od samsunga), masz przyczynę

  • 0

    13. ~cezar  2012-08-03 10:27:10  host: 201.cebit.com.pl

    A czym mam robić synchronizację z Outlookiem ? Masz coś sprawdzonego ?

  • 0

    14. ~  2012-08-03 11:07:49  host: z31-16.opera-mini.net

    @8 jaka porażka 4.1 jest na rynku od miesiąca i tylko na telefonach nexus

  • -1

    15.  2012-08-03 16:53:33

    @9 ale idiota! Za brak aktualizacji systemu odpowiada producent systemu!. Jakby Google zależało na tym by wszystkie urządzenia dostawały aktualizacje to by to wymusili w licencji. Widać że im nie zależy!

  • 1

    16. ~  2012-08-03 21:15:52  host: 31.41.144.41

    @15. Kto kogo jak przezywa tak się sam nazywa :(. Wymuszenie aktualizacji w licencji. LOL ;). Taki zapis obniżyłby szanse Androida, gdyż spowodował podniesienie cen telefonów.

Dodaj swoją opinię