Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz więcej Androida 4.0

Coraz więcej Androida 4.0

Q! 4 Czerwca 2012 18:44

0 0

android udzial 20110601Google podał statystyki dotyczące udziału Androida 4.0 w platformie Android. Jego udział przekroczył już 7%.

1. czerwca system Android z linii 4.0.x Ice Cream Sandwich mógł się pochwalić udziałem w ekosystemie Androida na poziomie 7,1%. Na drugim miejscu zestawienia znalazł się system z linii 2.3.x Gingerbread z udziałem na poziomie 65%.




Do Androida 2.2 Froyo należy 19,1% udziałów. 5,2% wszystkich urządzeń pracuje pod kontrolą systemu w wersji 2.1 Eclair. Oznacza to, że do systemu z linii 2.x należy 84,3% całego rynku Androida.

Na pozostałych miejscach zestawienia znalazły się takie wersje systemu jak 3.x Honeycomb (2,7%), 1.6 Donut (0,6%) oraz 1.5 Cupcake (0,3%).

Źródło tekstu: Google     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    8. ~olik  2012-06-04 19:12:52  host: gnat2.ap-media.pl

    ~j - zgadzam się z Tobą co wersja to nowy tel. ! Ja rezygnuje z androida przesiadam sie na windowsa

  • 1

    10. ~piyoter  2012-06-04 19:37:08  host: 80-48-219-10.pub.krusz-lan.pl

    @olik - wstrzymaj sie z bólami.. za chwile wyjdzie windows apollo (8) i moze sie okazac, ze obecne słuchawki go nie dostaną....

  • 0

    11. ~Mucus  2012-06-04 19:43:54  host: host86-171-8-108.range86-171.btcentralplus.com

    @olik wlasnie kup cos iOS a nowy iOS5 a za chwile 6 dostaniesz na pewno

  • 0

    12.  2012-06-04 19:45:30

    @10. Nie "może się okazać" tylko zostało to już dawno potwierdzone.

  • 0

    13.  2012-06-04 19:55:53

    @12 gdzie potwierdzone? do tej pory widziałem same przypuszczenia.

  • 0

    14.  2012-06-04 20:01:36

    A ja o dziwo dostałem aktualizacje do Androida 4.0 na HTC Wildfire S. który miał aktualizacji nie dostać. W sieci O2 UK.

  • 0

    15.  2012-06-04 20:38:51

    Nie dziwne skoro se daje aktualizacje nawet do tanich smartphonów :)

  • 0

    16.  2012-06-04 20:41:54

    @6 pozamiatał :D

  • -1

    17. ~  2012-06-04 21:10:07  host: z59-15.opera-mini.net

    Przecież 2.3 to też dobry system. więcej niż 95% gier I aplikacji jest wciąż kompatybilna z 2.3 więc nie wiem o co wam chodzi. To tak jak z windowsem, spora cześć wciąż używa Xp I nie marudzi...

  • 0

    18.  2012-06-04 21:24:28

    13. Głośno o tym było, jakiś pracownik MS chlapnął że WP8 będzie w pełni kompatybilny z WP7, wszystkie portale technologiczne na świecie okrzyknęły sukces, a ów człowiek dzień później wycofał się z tego tłumacząc, że źle się wyraził i chodziło mu jedynie o kompatybilność z aplikacjami dla WP7, a aktualizacji nie dostanie żadne urządzenie z obecnych teraz na rynku.

  • 0

    19. ~  2012-06-04 21:25:50  host: 65.255.37.229

    Gdyby nie cyanogenmod to nadal wiele telefonów miałoby 2.1

  • 0

    20.  2012-06-04 22:12:18

    niech producenci podchodza dalej do aktualizacji na zasadzie "rok i wymiana modelu" chwalac sie najpierw 18 miesiecznym wsparciem dla ssoich produktow, a google bedzie moglo sie pochwalic jeszcze wieksza fragmentacja. dojdzie do tego, ze przy wersji 6 albo 7, i tak najwiekszy odsetek osob bedzie miec wersje 2.3.x

  • 0

    21.  2012-06-04 22:26:28

    @17 wielu producentow w pierwszych wersjach androida dosc lekkomyslnie podeszla do chocby efektywnego zarzadzania zasobami i telefony dosc szybko rozladowywaly sie... inna sprawa jest tez to, ze chcac czy nie jest sie narazonym na robactwo i bledy, ktore takie aktualizacje eleminuja.

  • -2

    22. ~arayan  2012-06-04 23:17:04  host: dynamic-78-8-131-181.ssp.dialog.net.pl

    thonka robactwo - kompletna bzdura bez absolutnie żadnego związku z rzeczywistością, natomiast błędy - nowe wersje usuwają stare, a dodają nowe. Dlatego całkowicie nie pojmuję tej całkowicie idiotyczniej pogoni za aktualizacjami, owczy bezmyślny pęd. Tym bardziej że wbrew powszechnemu mniemaniu fragmentacja tak naprawdę jeszcze gorsza jest w ios (stary model nie udźwignie nowych wymagających aplikacji, co w androidzie zazwyczaj da się obejść) czy w Windowsie (ghdzie 8'mka ma być w zasadzie niekompatybilna i niedostępna dla modeli z 7) Ja swoich telefonów nie aktualizuję i nie mam pojęcia po co miałbym to robić. Na starszym mam jego oryginalnego Froyo sprawuje się wyśmienicie, na najnowszym mam ICS. Oba systemy są ok.

  • 0

    23.  2012-06-05 01:51:43

    @22 robactwo bzdura? no nie wiem, ale zyj dalej w blogiej nieswiadomosci. jest kilka trojanow wykorzystujacych luki superusera z 2.3.3, jest kilka zlosliwych robakow... na codzien sie o tym nie mysli. wg. mnie akurat aktualizacje bezpieczenstwa powinny byc wydawane dla kazdej wersji systemu.

  • 0

    24. ~  2012-06-05 08:04:26  host: 31.41.144.41

    @23. thonka używaj precyzyjnych pojęć, bo "robactwo" to mi kojarzy się z klasą wirusów zwanych "warm". Ich podstawową cechą jest replikacja i infekcje przez sieć. Jakoś nie słyszałem o wirusie pokroju Conflicker na Androida. Co prawda wersja 2.3.3 jest dość mało popularna bo większość to 2.3.6, a do tego przy różnych kompilacjach kodu źródłowego wcale nie jest takie łatwe stworzenie uniwersalnego wirusa atakującego zdalnie. Większość zagrożeń to i tak wirusy zaszyte w różnego rodzaju fałszywych aplikacjach. Ale jak ktoś instaluje aplikacje z przykładowo getjar to już na własną odpowiedzialność.

  • 0

    25. ~Jacol  2012-06-05 08:04:55  host: ip-93.159.31.125.static.cdpnetia.pl

    Na drugim miejscu zestawienia znalazł się system z linii 2.3.x Gingerbread z udziałem na poziomie 65%. Moje pytanie dlaczego na drugim a nie na pierwszym ?????

  • 0

    26.  2012-06-05 08:52:32

    @25 widocznie ma gorze wyniki. Tak bywa.

  • 0

    27. ~  2012-06-05 12:13:05  host: 31.41.144.41

    @26. Tu nie chodzi o gorsze wyniki a o zaniki pamięci redaktora, który stworzył powyższą wiadomość. Przecież skoro ma 65% udziału to jak może być na drugim miejscu? Nie jest to możliwe nawet jak posegregujemy po numerze wersji ;).

  • 0

    28.  2012-06-05 13:46:56