Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz szybszy dostęp do Internetu

Coraz szybszy dostęp do Internetu

sirmark 14 Maja 2007 12:44

0 0

Dwóch czołowych dostawców Internetu w Stanach Zjednoczonych, Comcast i Verizon, konkuruje ze sobą na polu prędkości przesyłu danych. Kilka dni temu na prowadzenie wyszedł Comcast, który osiągnął prędkość 150Mbps przy użyciu technologii DOCSIS 3.0.

Dla klientów usługa ta będzie dostępna najwcześniej za rok. W dodatku, na początku nie będzie wykorzystywać w pełni swojego potencjału. Comcast zamierza użyć technologii DOCSIS 3.0. w regionach, w których Verizon oferuje dostęp do Internetu, przy użyciu technologii FiOS, pozwalającej ona na osiągnięcie prędkości 30Mbps poprzez linie światłowodowe.




Verizon reaguje na działania Comcastu, zapowiadając, ze dzięki gigabitowej pasywnej sieci optycznej, FiOS będzie w stanie uzyskać przepustowość do 400Mbps. Tak, jak w przypadku Comcastu, także klienci Verizon nie będą mogli od początku korzystać z pełnej prędkości. Firma tłumaczy to tym, że obecnie i tak nikt nie wykorzystałby pełnego pasma na szersza skalę.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~koral  2007-05-14 13:30:23  host: acrm121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja bym sobie cały internet ściągnął na kompa w domu przy takim łączu ;-)

  • 0

    6.  2007-05-14 13:49:02

    koral ale najnowszy internet?;) bo slyszalem ze u nas ta neostrada to sciaga starsza wersje, na infolinii nie wiedzieli jaka to wersja:) i czy miesci sie na dyskietce;)

  • 0

    7. ~Chuck Norris  2007-05-14 13:56:38  host: ip9.imperiumpw.pl

    Tylko ja potrafie sciagnac internet na dyskietke.

  • 0

    8. ~  2007-05-14 13:56:42  host: bch27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no dobra tylko po co komu w domu 150 lub 400Mbps? jak i tak komputer nie bedzie w stanie obsluzyc takiego transferu

  • 0

    9. ~RobertD  2007-05-14 14:17:15  host: arv138.internetdsl.tpnet.pl

    Kosmos :)

  • 0

    10.  2007-05-14 14:56:30

    nawet gdyby 150 nie obsłużył to ja poprosze te 150mbps :)

  • 0

    11. ~Sam  2007-05-14 15:39:28  host: oo6.ipartners.pl

    Po co nam takie prędkości skoro z "badań" przeprwowadzonych przez TPSA wynika, iz przeciętnemu użytkownikowi takie szybkości nie są potrzebne bowiem powinno wystarczyć mu łacze 256 kb/s, za które jeszcze nie tak dawno trzeba bylo placic (a niektorzy dalej placa) 100 zł i umowa na 3 lata.

  • 0

    12. ~  2007-05-14 15:49:54  host: inet20909nb-2.eranet.pl

    bo tpsa mysli inaczej... juz od dawna..

  • 0

    13. ~  2007-05-14 16:11:24  host: p01-10.opera-mini.net

    Juz wam mowie ile to kosztuje bo sam kozystam...predkosc nie rzutuje na cene bo jak kaza se placic wiecej bo jest szybciej to typowy hamburger ich oleje bo nie zwraca na to wiekszej uwagi ja mam kablowy net Comcast za 49.99/miech jaka pred?nie wiem ale smiga jak burza-umowy rzadnej Verizon daje podobnie z ta roznica ze jak podpiszesz umowe na 2 lata pierwszy rok masz za 29.99

  • 0

    14. ~  2007-05-14 16:25:23  host: ablq21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak to po co komu takie coś? serwerki womu (pod warunkiem że upload podobny) oraz p2p na całego :D

  • 0

    15.  2007-05-14 16:30:20

    14 - TV internetowa, videorozmowa itd... w pozadnej jakosci ze 5Mb/s

  • 0

    16. ~Mozzi  2007-05-14 16:34:21  host: 213.134.172.48

    i na co ci tyle shitu z p2p nie zdążysz nawet tego przejżeć oglądnąć tych fimów wysłuchać muzyki bez sens ..

  • 0

    17.  2007-05-14 17:00:32

    Dokladnier- Na dzisiejsze czasy 12mb jakie mamy w polsce to powinno kazdemu wystarczyc na co komu 400 mb/s jak nawet komputer tego nie przelknie ;/

  • 0

    18. ~PAWELL  2007-05-14 17:39:35  host: 213-238-72-138.adsl.inetia.pl

    Jak to nie przełknie?? 400mbitów to raptem 50MB/s a wiec spokojnie sobie z tym poradzi każdy nowy komputerek... Po za tym to prędkości teoretyczne... pewnie taka prędkość będzie dostepna zaraz koło samej centrali... a w dobie rosnących pojemności dysków i HDTV to jest to idealne rozwiązanie... Może nie 400 ale takie łącze 100mb/s to by mi sie przydało...

  • 0

    19. ~PAWELL  2007-05-14 17:41:06  host: 213-238-72-138.adsl.inetia.pl

    Tylko żeby upload tez był jakiś sensowny a nie np 512kb/s.

  • 0

    20. ~  2007-05-14 18:22:45  host: aayr237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe kiedy EuroDOCSIS 3.0 i kto pierwszy go wdroży komercyjnie w PL.

  • 0

    21. ~DSL  2007-05-14 18:27:48  host: 87-205-160-15.adsl.inetia.pl

    Ja mam w domku DSL 15 mega bo potrzebne mi do pracy (Biuro w domu), i powiem wam że nie wykorzystuję pełnego transferu:/

  • 0

    22. ~DSL  2007-05-14 18:29:31  host: 87-205-160-15.adsl.inetia.pl

    Dla ludzi dociekliwych. Nie jestem teraz w domu:P

  • 0

    23.  2007-05-14 19:23:05

    21: jak nie wykorzystujesz to po co ci to?

  • 0

    24. ~DSL  2007-05-15 19:13:48  host: 87-205-38-134.adsl.inetia.pl

    Lepiej mieć zapas niż niedobór:P

Dodaj swoją opinię