Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz mniej prawdopodobny start P4 w tym roku

Coraz mniej prawdopodobny start P4 w tym roku

WitekT 10 Sierpnia 2006 21:23

0 0

Opóźnienia administracyjne mogą przyczynić się do przesunięcia startu P4. Spółka ma dopiero około 10 zezwoleń na budowę masztów.

Start P4 w 2006 roku jest jeszcze możliwy, jednak aktualnie spółka nie ma jeszcze ani jednego masztu. Potrzebujemy w sumie 3 lat na wybudowanie pełnej infrastruktury dla pokrycia 50% populacji. Zdobywamy około 50 działek tygodniowo, jednak gorzej idzie z zezwoleniami na budowę masztów, których mamy około 10 - powiedział prezes Netii Wojciech Mądalski.




Prezes Netii zauważył, że aby P4 mogła w pełni funkcjonować musi wybudować około 3 tys. stacji bazowych.

Teoretycznie moglibyśmy wystartować już dzisiaj w oparciu o umowę roamingową z Polkomtelem, natomiast byłoby to strasznie drogie. Ekonomika tego przedsięwzięcia wygląda tak, że im więcej działalności prowadzi się w oparciu o własną infrastrukturę, tym jest ono rentowniejsze. Musimy osiągnąć pewną masę krytyczną własnej infrastruktury, by start miał sens - dodał Mądalski.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16.  2006-08-10 23:11:37

    ktoś sie za mnie podszywa !! co to ma być !!!!

  • 0

    17.  2006-08-10 23:13:04

    kamil1221: oj tam zaraz podszywa - po to można zarejestrować konto, żeby jasno było wiadomo kto pisze. Przecież wiadomo, że Ty masz nick na czerwono. :)

  • 0

    18.  2006-08-10 23:14:48

    ***WitekT*** zadam bezpośrednio pytanie, bo ginie wśród komentarzy :D I jak tam zmiany w zarządzie Ery, słychać coś, bo jutro już teoretycznie koniec tygodnia, przynajmniej tego roboczego.

  • 0

    19.  2006-08-10 23:18:25

    Tomek_19: na razie cisza. Ale wyśledziliśmy Kuźniecówa w Plusie jako jedyni tydzień przed oficjalnym pressem, to i tu zmiany (mam nadzieję) wyśledzimy szybko. ;)

  • 0

    20.  2006-08-10 23:29:00

    ale czasem pisze kiedy jestem nie zarejestrowany - a sie zburwelsowałem

  • 0

    21.  2006-08-10 23:41:56

    zawsze mówiłam, że Netia, to padlina i teraz to wychodzi. ***szalony-powołać komisję śledczą w sprawie Netii i jej zwycięstwa w przetargu

  • 0

    22. ~kamil1221  2006-08-11 00:01:50  host: wap.plusgsm.pl

    Kamil 1221 wstępujesz u mnie też jako nick przy logowaniu się przez WAP. Co na to admin? Co do meritum to należy odebrać Netii koncesje. Pozdro żabcia

  • 0

    23.  2006-08-11 00:08:49

    przez m.telepolis mozna przez nieuwage podszyc sie pod usera ;) Panie Witku - kiedy nowy Telepolis ? ps czekam z wypiekami na twarzy na 3czesc artykulu- jak sie buduje nasze 3G ale to pewnie w grudniu :)

  • 0

    24.  2006-08-11 01:25:19

    cholera ,co za nędznicy trzymają start Netii/p4/chutchinsona w łapach :/ rzygać sie chce :(

  • 0

    25. ~dt  2006-08-11 02:23:11  host: fe2.internetdsl.tpnet.pl

    czemu mnie to nie dziwi... ;(

  • 0

    26. ~  2006-08-11 08:27:23  host: p02-12.opera-mini.net

    W takim tempie to jak wystartują w 2008 roku to będzie dobrze - dobrze jeszcze że nie zrezygnowali z koncesji jak w przypadku telekomunikacji kolejowej - niedługo niestety może się okazać że i oni nie wytrzymali ciśnienia i zderzenia z biurokracja

  • 0

    27. ~  2006-08-11 10:30:18  host: apn-100-187.gprsbal.plusgsm.pl

    Lubie te jeki P4 vel Netia. jakby sie z ksiezyca urwali. Od 2004 r. wiadomo, ze przejscie drogi pozwolenia budowlanego trwa minimum 180 dni (tak wynika z przepisow), czyli szesc miesiecy. P4 PIERWSZY wniosek zlozylo w styczniu 2006 r., a na powaznie wnioski zaczeo skladac w okolicach polowy kwietnia. I caly czas byli swiadomi ile trwa procedura. Pozwolenie budowlane to nie wszystko. Potem kolejne pozwolenia... W sumie kolejne kilka./kilkanascie miesiecy. I to tez wiedzieli. Wiec niech teraz nie PIER^%$# ze to przez opoznienia administracyjne. Nikt sie na nich nie uwzial. Wszyscy gracze maja te same warunki.

  • 0

    28.  2006-08-11 14:00:33

    oby te P4 nie było kolejnym operatorem zdziercą, bo cięzko teraz o racjonalne stawki u operatorów. No jeszcze przy Erze coś by można może było znaleźć, ale już u innych. NIe ma wciąż konkretnych konkurencyjnych ofert. Wejdą w związku z wejściem P4 czy wcale?
    Przecież jak tam dadzą lepsze waruni to ludzie masowo pójdą. Ja na pewno.

  • 0

    29. ~getITright  2006-08-11 14:39:59  host: phantom.teldom.pl

    a ja to skwituję jednym zdaniem: NETIA BIS !!! moooooooże za 10 lat postawi pierwszego BTSa :DDD oczywioście tylklo dla klientów biznesowych ;D

  • 0

    30. ~getITright  2006-08-11 14:45:37  host: phantom.teldom.pl

    szkoda że w biznesie nie ma czegoś takiego jak maliny w przemyśle filmowym, najlepsze filmy dostają oscara, a najgorsze - maliny, dla mnie netia powinna wygrać malinę biznesu w kategorii - NAJGORSZA FIRMA ŚWIATA !!! @27 - dokładnie tylko netia przecież tak ściemnia od początku swego istnienia, najpierw pie....li że coś tam zrobi, w ogóle gigantyczny mega projekt, a potem się okazuje... że jednak nie :D niech mi ktoś wytłumaczy JAK TAKA FIRMA MOŻE JESZCZE ISTNIEĆ, przecież to już powinno było 10 razy zbankrutować, dla mnie jedynym wytłumaczeniem jest to że ta firma jeszcze istnieje bo działa w Polsce, czyli w warunkach ZEROWEJ konkurencji.

  • 0

    31. ~xxx  2006-08-11 18:34:41  host: eeg173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Potrzeba 3000 nodeB a mają zezwolenia na postawienie 10. W takim tempie przyrostu samych zezwoleń - nie mylić z wybudowaną stacją to mamy już obecnie operatora wirtualnego i takim wydaje się, że już zostanie.

  • 0

    32. ~stasiu  2006-08-11 21:36:18  host: nat-192-34.globalconnect.pl

    wydaje mi sie to sciema ponieważ prezes netii mówi ,ze nie wybudowali ani jednego masztu a tymczasem juz chyba w czerwcu telepolis informował o pojawieniu się na wyswietlaczach sieci 260-06 w centrum wawy czy tez koło siedziby! więc cos mi sie wydaje ,ze maja juz troche tych masztów i to taka zasłona dymna!!!co sadzicie o moich przypuszczeniach?zreszta juz na jednym maszcie przeprowadzili videorozmowe z martyną:)pozdrawiam

  • 0

    33. ~inter  2006-08-11 22:00:20  host: 217.116.101.144

    osobiście o p4 dowiedziałem się przez przypadek z google kiedyś tam czytałem troszke na ich temat. teraz mogę powiedzieć ze jeżeli robi to netia to naprawde gratuluje pomysłu bo mają taki marketting ze ja nawet nie znam adresu ich strony internetowej... . pomimo tego iż przeszukałem wiele stron zeby jakikolwiek internet założyc u siebie w domu, skończyłem z EDGE w ORANGU pomimo tego iż mój sąsiad ma neo... nie komentuje braku przystosowania łącza TPsa. sąsiad ma ( ok 30 metrów dalej) a ja nie moge mieć.O netii słysze tylko z tych komentarzy które śledzę dzień po dniu... . Ps.: mógłbym prosić o adres ich strony internetowej ( netii) to zielone coś (p4) jush widziałem... .

  • 0

    34. ~  2006-08-13 00:35:56  host: dwb38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niech zgadnę, adres www Netii to netia.pl ? ;)

  • 0

    35. ~:))))  2006-08-18 09:20:13  host: nat-mo2.aster.pl

    do 34: dobreeee....:)

Dodaj swoją opinię