Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz bliżej zatwierdzenia rachunkowości regulacyjnej TP

Coraz bliżej zatwierdzenia rachunkowości regulacyjnej TP

WitekT 19 Września 2007 09:36

0 0

Telekomunikacja Polska oczekuje, że jeszcze w tym roku zmienią się stawki w rozliczeniach spółki z innymi operatorami - niektóre wzrosną, niektóre zmaleją. Podkreśla, że ceny detaliczne, jakie płacą jej abonenci, a także klienci innych operatorów stacjonarnych, nie zmienią się - pisze Gazeta Prawna.

TP od kilku tygodni niecierpliwie czeka na decyzję prezes UKE w sprawie raportu ze sprawozdawczości regulacyjnej. Telekom nie widzi żadnych prawnych możliwości zakwestionowania czy odrzucenia wyników audytu. Przyjęcie raportu, zdaniem TP, nie musi oznaczać podwyżek cen dla klientów detalicznych zarówno dla abonentów TP, jaki innych operatorów, i to, mimo że stawki w rozliczeniach między operatorami, które mają wpływ na ceny detaliczne, zmienią się.

(…)W większości stawki te nawet po przeprowadzeniu audytu będą nadal niższe niż średnia ze wszystkich krajów UE. Zmieni się rentowność operatorów alternatywnych na poszczególnych usługach, ale na pewno nie będą oni z tego tytułu ponosili strat. Ich obecne marże są bardzo wysokie, wyższe niż w innych krajach Unii - mówi Ireneusz Piecuch, dyrektor wykonawczy i sekretarz generalny TP.
Dyrektor Piecuch podkreśla, że TP zawsze twierdziło, że narzucone przez UKE stawki tzw. benchmarkowe (wyliczane na podstawie cen z wybranej doraźnie przez UKE grupy krajów Unii Europejskiej) są niższe od kosztów firmy.

TP nie wie, kiedy nowe stawki wejdą w życie, bo wszystko zależy od UKE. Urząd analizuje audyt i nie wydał jeszcze decyzji. Prezes Anna Streżyńska chce, aby po ewentualnym zatwierdzeniu rachunkowości regulacyjnej, nowa oferta ramowa powstała do końca roku.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~Mark  2007-09-19 10:08:07  host: cpr18.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A UKE sobie bedzie analizowac i analizowac...

 • 0

  2. ~  2007-09-19 10:08:57  host: ip-89-174-40-51.multimo.gtsenergis.pl

  Rzepa podaje, ze z audytu wynika, ze stawka za zakonczenie lokalne rosnie o 10 proc., a tzw. plaska stawka o 250 proc. Ciekwe jak inne stawki....

 • 0

  3. ~ukenamuniu  2007-09-19 10:24:05  host: nat-go2.aster.pl

  Irek zrobił ze Spółki TP coś nijakiego? ("TP zawsze twierdziło")

 • 0

  4. ~solus  2007-09-19 13:17:59  host: nd-238.bialnet.com.pl

  "Telekom nie widzimy" albo liczba pojedyncza albo mnoga - trzeb aasie zdecydowac

 • 0

  5. ~  2007-10-07 12:07:46  host: drz164.neoplus.adsl.tpnet.pl

  2: pytanie, czy uke nie bedzie chcial blokowac jakichkolwiek zmian. strezynska juz sie wypowiadala, ze nie musi to byc podstawa wzrostu stawek

 • 0

  6. ~steve  2007-10-07 12:08:56  host: drz164.neoplus.adsl.tpnet.pl

  a znajac uke i polityke, skoro juz w tej chwili si epojawiaja takie wypowiedzi, to tepsa moze miec problemy z przeforsowaniem podwyzek stawek

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-30-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet