Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz bliżej przetargów na nowe sieci GSM 1800 i UMTS

Coraz bliżej przetargów na nowe sieci GSM 1800 i UMTS

WitekT 29 Września 2004 18:22

0 0

Rada Telekomunikacji wyraziła pozytywną opinię o przedstawionych przez Prezesa URTiP planach i o zmianach w planach zagospodarowania częstotliwości.

Rada Telekomunikacji podczas posiedzenia w dniu 29 września br. w drodze uchwały podjętej jednomyślnie pozytywnie zaopiniowała plany zagospodarowania częstotliwości dla następujących zakresów:

1710 – 1785 MHz oraz 1805 – 1880 MHz,
1900 – 1980 MHz oraz 2110 – 2170 MHz,

oraz zmiany planów zagospodarowania częstotliwości dla następujących zakresów:
3,4 – 4,2 GHz,
27,5 – 29,5 GHz.

Obecny na posiedzeniu Prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty Witold Graboś poinformował Członków Rady o najważniejszych działaniach Urzędu, w tym o pracach przygotowawczych do ogłoszenia przetargu na wybór operatorów nowych sieci komórkowych GSM 1800 MHz i UMTS oraz o końcowym etapie prac nad projektem Strategii regulacyjnej Prezesa URTiP w zakresie rynku telekomunikacyjnego. Jak powiedział Prezes W. Graboś, strategia zostanie przedstawiona w pierwszej połowie października br.

Zaproszony na spotkanie Rady Doradca Prezesa URTiP Grzegorz Pachniewski zaprezentował materiał przygotowany przez zespół ekspertów, zatytułowany Koncepcja przeprowadzenia przetargu na zagospodarowanie częstotliwości w pasmach 1800 MHz i UMTS. Zespół ten, powołany przez Prezesa URTiP, przygotował koncepcję przetargu na wybór operatorów nowych sieci komórkowych GSM 1800 MHz i UMTS. Przedstawiony dokument będzie szczegółowo omawiany i dyskutowany na następnym posiedzeniu Rady Telekomunikacji.

Rada Telekomunikacji wysłuchała także informacji o intensywnych działaniach podejmowanych w Ministerstwie Infrastruktury nad przygotowaniem aktów wykonawczych do nowego Prawa telekomunikacyjnego obowiązującego od dnia 3 września br. Podkreślono jednocześnie bardzo dobrą współpracę z pracownikami URTiP w tym zakresie.

Źródło tekstu: URTiP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-108-238.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet