Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz bliżej do stabilnych połączeń głosowych z użyciem LTE

Coraz bliżej do stabilnych połączeń głosowych z użyciem LTE

LuiN 2 Lutego 2012 16:38

0 0

Qualcomm współpracując z firmą Ericsson, zakończył sukcesem przekazanie pierwszej rozmowy z sieci LTE do sieci WCDMA.

Na potrzeby połączenia wykorzystana została technologia Single Radio Voice Call Continuity (SRVCC). SRVCC umożliwia stałość usługi przełączając połączenie na sieć WCDMA w sytuacji w której klient korzystający z VoLTE opuszcza obszar pokryty siecią LTE.

Podczas testów wykorzystano sieć Ericsson oraz urządzenie wyposażone w wielotrybowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960 3G/LTE.




Demonstracja tej technologii będzie dostępna na stoisku firmy Qualcomm podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, w dniach 27. lutego - 1. marca.

Źródło tekstu: Qualcomm     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~marcellove  2012-02-02 16:47:11  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    U mnie w mieście(Koszalin) są jak narazie 3 pozwolenia UKE na nadajniki LTE,które są moim zdaniem w małym stopniu używane.Zanim to całe SRVCC zostanie spopularyzowane dużo czasu jeszcze upłynie!!!

  • -1

    2. ~Olsztyn  2012-02-02 17:23:49  host: public-gprs333090.centertel.pl

    u mnie w Olsztynie rządzi centertel, tylko nadajniki są tak przeciążone, że co chwila mi zrywa połączenie.

  • 0

    3. ~ala  2012-02-02 17:42:16  host: user-31-174-97-17.play-internet.pl

    Czyli całe LTE nie umie obecnie przekazać połączenia pomiędzy LTE/WCDMA/GSM, bez utraty wymienionego? No super technologia.. Ciekawe jak będzie stan infrastruktury w PL - kiedy z jednego nadajnika poleci "komplet" pasm. Dobrze ze choć HSPA+ jest wstecznie kompatybilne do UMTS. Czyli GSM wiecznie żywy, a jego syn to HSPA+9oo i tyle w temacie...

  • 1

    4.  2012-02-02 17:56:27

    Przydaloby sie w koncu ustandaryzowac protokoly Voice w LTE, bo jak narazie to hamuje populryzacje terminali LTE

  • -1

    5. ~  2012-02-02 18:02:22  host: z54-06.opera-mini.net

    A po co Voice w LTE, do rozmów jest GSM i UMTS, a LTE do Internetu

  • 0

    6. ~ala  2012-02-02 19:12:16  host: user-31-174-120-245.play-internet.pl

    @5. A po to, abyś nie pisał że Ci telefon świruje, bo na pasmo 8ooMhz LTE, terminal będzie "chętniejszy" niż GSM9oo... Jak nie wiesz o czym pisze, kup sobie kartę PLAY..

  • 0

    7. ~  2012-02-02 19:57:09  host: 83-238-238-57.adsl.inetia.pl

    a co kolego ma Play wspólnego z LTE? czyżbyś uwierzył w ich 4g :D

  • 0

    9.  2012-02-02 20:49:47

    Ciekawe,czy wideorozmowa będzie w przyszłości dostępna w LTE?

  • 0

    10.  2012-02-02 21:02:34

    Dla tych co się łudzą że w Plusie będzie voice po LTE... oni nawet nie umieją ujednolicić technologii w zakresie samego 3G (UMTS). Co stacja to inna technologia. A pomiędzy odrębnymi zupełnie technologiami to już pomarzyć można.

  • 0

    11. ~pabloki  2012-02-02 21:18:51  host: apn-77-115-134-165.dynamic.gprs.plus.pl

    Uwaga!W Plusie nadajniki maja priorytet plusa i nie sa zintegrowane z aero2. Tam gdzie macie plusa i aero za nic nie wpusci Waszej karty iplusa do aero2 nawet gdy macie poprawnie skonfigurowane odpowiednie urzadzenie. Zasieg plusa w HSPA+ powiekszony o aero2 jest fikcja gdyz ich nadajniki UMTS900mhz maja zasieg max6 km srednio 2-3 km ze wzgledu na warunki terenowe.A na mapce zasieg od nadajnika ze ho ho nawet 10km a to bujda.

  • 0

    12.  2012-02-02 21:37:35

    11 - Aero2 działa gdy nie ma zasięgu UMTS2100 Plusa ale to wiadomo nie od dziś...

  • 0

    13. ~  2012-02-03 09:14:09  host: z18-09.opera-mini.net

    @11 u ciebie tak jest?na jakim modemie?u mnie sim loguje wpierw na edge potem handover do aero2.nawet w Kielcach najpierw u2100 potem u900.co ciekawe w domu gdy nic sie nie sciaga nastepuje handover na edge,jak idzie ftp powrot na aero2.mirekb

  • 0

    14. ~  2012-02-03 09:47:53  host: 62.244.139.212

    Na karcie iPlusa mam zasięg gsm (egde) i umts 900 (hspa+) i loguje się do umts 900

  • 0

    15.  2012-02-03 10:28:08

    czyli w gruncie rzeczy wszystkie telefony z LTE są bezużyteczne jako telefony przy niepewnym zasięgu tegoż? I cała magia LTE kręci się wokól 100mbps zamiast jakichś 15 przy niższych G? A to podziękuję za taki telefon ;)

  • 0

    16. ~klimass  2012-02-03 12:07:36  host: 217-67-201-162.itsa.net.pl

    LTE wejdzie w powszechny uzytek, ale potrwa to pewnie troche dluzej niz wejscie 3G po GSMie. Trwac to bedzie, ale jest technologia zrzucajaca telefon do 3G jesli nadchodzi/wychodzi rozmowa. A jak wejdzie pelne LTE, to bedzie wszystko po IP szlo, czyli cos na wzor skype zostanie zaimplementowane w telefonach i zintegrowane...

  • 0

    17. ~  2012-02-04 20:59:14  host: z06-12.opera-mini.net

    WitkuT jako ze czesto wypowiadasz sie na antenie PR 4zwroc im uwage na to co mowili o polaczeniu voice LTE.W koncu tygodnia w audycji 4 wymiar powiedziano jakoby wprowadzenie voice LTE zakonczy ere analogowego przekazywania glosu. Tak jak by technologie GSM i WCDMA byly analogowe.

Dodaj swoją opinię