Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Coraz bliżej do Nokia Morph

Coraz bliżej do Nokia Morph

Q! 19 Stycznia 2009 16:57

0 0

To, co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się niemożliwym do stworzenia, już wkrótce może się okazać jak najbardziej realne. Koreańskim naukowcom udało się dokonać przełomu, który już wkrótce może doprowadzić do pojawienia się na rynku urządzeń podobnych do koncepcji Nokia Morph.



nokia morph nokia morph nokia morph nokia morph

Koreańscy naukowcy poinformowali, że udało im się stworzyć warstwę nanomateriału, który jest idealny dla elastycznych urządzeń elektronicznych takich właśnie, jak Nokia Morph. Proces ten wykorzystuje technikę konwencjonalnego osadzania z fazy gazowej (Conventional Vapour Deposition, CVD), dzięki której tworzona jest warstwa dwuwymiarowego węgla o średnicy 10 cm. Graphene, czyli dwuwymiarowy węgiel, został opisany jako struktura nanomateriału o grubości jednego atomu i budowie zbliżonej do plastra miodu.




Potrafi on przewodzić nawet 100 razy więcej prądu, niż tradycyjne rozwiązania miedziowe oraz przesyłać elektrony 100 razy szybciej, niż tradycyjny krzem, powszechnie używany przy produkcji półprzewodników.

Plotki mówią, że również Samsung jest zainteresowany tą technologią. Jeśli okazałoby się to prawdą, to można by się spodziewać, że już niedługo na rynku pojawią się nie tylko telefony, ale również i inna elektronika użytkowa o fantazyjnych kształtach.



Więcej o Nokii Morph pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PMP Today, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~Templariusz  2009-01-19 17:01:55  host: 212.160.172.70

    Ale wypas :D Chce taki! :D

  • 0

    2. ~kamassss  2009-01-19 17:19:14  host: w353.r-ce.pl

    Jeśli przedstawione na filmie użądzenie faktycznie bedzie spełniać takie funkcje, to wróżę mu naprawde dobrą przyszłość. Sam chętnich kupiłbym sobie coś takiego.

  • 0

    3.  2009-01-19 17:25:02

    Niewątpliwie przełom :) Tylko cosik zbyt zielony ekran, zaraz podniesie się larum, że za mało kolorów itd. ;)) Czekam na pierwsze gadżety tego typu.

  • 0

    4.  2009-01-19 17:52:52

    Urządzenie rodem z filmów SF :)

  • 0

    5.  2009-01-19 18:27:56

    Genialne, nie wiem czy zwróciliście uwagę na bardzo istotną funkcjonalność - materiał staje wypukły tworząc np. "normalną klawiaturę". Połączenie ekranu dotykowego i wypukłej klawiatury - spełnienie moich marzeń.

  • 0

    6.  2009-01-19 19:37:18

    Bardzo ładna kreskówka. Trochę nudnawa, ale jakoś przebrnąłem. Tylko czemu tą kreskówkę nam pokazują? Większość oglądających i tak nie dożyje wprowadzenia takiego gadżetu.

  • 0

    7. ~Macius  2009-01-19 19:38:42  host: accp51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    SUUUUUUUUUUUUUUUUPER KOM!!!!!! chciałbym taki!!!!

  • 0

    8.  2009-01-19 19:41:05

    Ciekawe jak z wytrzymałością... zegnę nie tak jak trzeba i 5 tys zł. (szacuje, że taka będzie cena) w plecy.

  • 0

    9.  2009-01-19 19:43:36

    "r" pewnie podobnie mówiłeś na kreskówki prezentujące komórki z aparatem cyfrowym, pokazujące kto do Ciebie dzwoni albo kreskówki pokazujące, że widzisz swojego rozmówce. No chyba "r" że setka Ci "stuknęła" to fakt tych kilku lat może być ciężko, ale życzę Ci żebyś dożył ;-)

  • 0

    10.  2009-01-19 19:54:44

    #9: tia, pomarzyć sobie możesz. Ale prędzej mi kaktus wyrośnie, tam gdzie nie powinien, niż za kilka lat będziesz miał taki telefon. Chyba, że masz 12 lat to może te 50-70 lat jeszcze pożyjesz jak nie będziesz się objadał i opijał zbytnio i nie podejmował ryzykownych działań :-)

  • 0

    11. ~Faz  2009-01-19 21:51:58  host: adnb58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Potrafi on przewodzić nawet 100 razy więcej prądu, niż tradycyjne rozwiązania miedziowe oraz przesyłać elektrony 100 razy szybciej" to jest niewatpliwie najwieksza zaleta :)

  • 0

    12. ~Faz  2009-01-19 21:54:38  host: adnb58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A kto by 40 lat temu pomyslal ze komputery które dzisiaj nosimy w kieszeni beda mialy moc obliczeniowa tych ktore zajmowaly w ówczesnych latach powierzchnie sali gimnastycznej?

  • 0

    13. ~.Rafiki  2009-01-19 23:07:53  host: host-87-101-68-192.nowiny.net

    Tak, a nokia i tak włoży tam swoje niezmienne menu i cały system oprze na Symbianie :D I pewnie nazwie to jakoś futurystycznie [morph to nazwa kodowa tylko].

  • 0

    14. ~  2009-01-30 01:25:37  host: host81-155-19-165.range81-155.btcentralplus.com

    bo ja wiem czy to takie super hmmmm jestem serwisantem i zastanawiam sie caly czas jak to bedzie z naprawa takich telefonow czyzby byly one nie do zajechania i bezawaryjne nawet pod wzgledem softu ? Hmmm Ciekawe jak bedziecie z takiego cudenka sciagac simloka hmmm to jest naprawde narazie zagadka ....

  • 0

    15. ~  2010-04-10 21:30:08  host: rejon50.ztpnet.pl

    Tak, a nokia i tak włoży tam swoje niezmienne menu i cały system oprze na Symbianie :D I pewnie nazwie to jakoś futurystycznie [morph to nazwa kodowa tylko].

  • 0

    16. ~G.  2011-07-07 08:03:50  host: ip-85-198-242-120.broker.com.pl

    ja tylko jedno pamiętam że gdy 40 lat temu mówiłem kolegom o pamięciach stałych do nagrywania muzyki to patrzyli na mnie jak na głupka, dziś na pamięci wielkości paznokcia zmieści prawie całą muzyke jaka kiedykolwiek powstała

Dodaj swoją opinię