Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Comperia przejmie TELEPOLIS.PL

Comperia przejmie TELEPOLIS.PL

WitekT 30 Maja 2014 13:17

37 39

Dziś podpisaliśmy umowę, na mocy której serwis TELEPOLIS.PL przejmie giełdowa spółka Comperia.



Na sprzedaż serwisu zdecydowaliśmy się dlatego, że wizja rozwoju TELEPOLIS.PL zaproponowana przez Comperię bardzo nam odpowiada. Cała redakcja - czyli Witek, Marcin i Lechu - pozostaje na swoich stanowiskach. Do tego pojawią się nowe osoby, zyskamy także potężne wsparcie operacyjne Comperii, które pozwoli nam wdrażać szereg nowych usług i funkcji znacznie szybciej niż to miało miejsce do tej pory. W końcu będzie się działo! :-)

Poniżej wklejamy pełną treść komunikatu prasowego. Więcej będziemy mogli ujawnić za kilka tygodni. Wtedy wszystko szczegółowo wszystko opiszemy i zrozumiecie, dlaczego ta transakcja ma dla Was, Szanowni Czytelnicy, same plusy i żadnego minusa. :-)

Zobaczcie czym zajmuje się Comperia.pl i sami zacznijcie się domyślać w którą stronę pójdziemy. :-)

Comperia.pl przejmuje Telepolis.pl i skokowo zwiększa zasięg w nowym segmencie

Comperia.pl, polska porównywarka finansowa i ubezpieczeniowa, przejmuje Telepolis.pl, jeden z najdłużej działających, najbardziej opiniotwórczych i najchętniej odwiedzanych serwisów, poruszających tematykę telekomunikacji i telefonii komórkowej.




30 maja br. Comperia.pl i Telepolis pl. podpisały umowę przedwstępną, właściwa umowa zostanie podpisana 30 czerwca br. Według statystyk Google Analytics w kwietniu br. serwis Telepolis.pl odwiedziło 1 063 376 unikalnych użytkowników, generujących 3 972 256 odsłon. Oznacza to skokowe zwiększenie liczby użytkowników Comperii. Kluczową zaletą serwisu jest jedna z największych baz telefonów komórkowych, w której można znaleźć opisy, recenzje i opinie użytkowników na temat prawie każdego modelu telefonu.

Uruchomienie sprzedaży produktów pozabankowych, począwszy od wdrożenia porównywarki usług telekomunikacyjnych, planujemy, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jesienią bieżącego roku. Transakcja z Telepolis.pl to kolejny etap realizacji celów strategicznych Comperii. Na rynku widzimy coraz silniejszy trend łączenia usług finansowych z telefonią mobilną. Przewidziawszy go odpowiednio wcześnie, jesteśmy przygotowani do działania. Przejmując serwis Telepolis.pl , zyskujemy dostęp do szerokiej bazy użytkowników, która stanowi grupę docelową Comperii. Niewątpliwą wartością jest również jego wysoka jakość merytoryczna i wizerunek opiniotwórczego medium w branży telekomunikacyjnej. Dlatego serwisem dalej będzie kierować dotychczasowa kadra zarządzająca - mówi Bartosz Michałek, prezes Comperia.pl.

Wspólne biznesowe korzenie i ta sama hierarchia wartości mają dla mnie fundamentalne znaczenie w relacjach z partnerami firmy. Można powiedzieć, że wszyscy zaczynaliśmy w przysłowiowym garażu z jednym komputerem. Od początku rozmawialiśmy ze sobą uczciwie i z wzajemnym szacunkiem, co jest nie do przecenienia. Oprócz wymiernych korzyści finansowych dla naszego serwisu, wypracowaliśmy również w trakcie rozmów fantastyczne, unikalne pomysły na rozwój wspólnego biznesu i z zapałem zabierzemy się wkrótce do ich realizacji - z entuzjazmem komentuje Witold Tomaszewski, współwłaściciel i współzałożyciel Telepolis.pl oraz redaktor naczelny.

Instytucje finansowe coraz częściej nawiązują współpracę z operatorami komórkowymi (ostatnie projekty Plus Bank, Alior Bank i T-mobile), co przynosi wymierne rezultaty w postaci powiększenia oferty usług, liczby potencjalnych klientów, zysków ze sprzedaży krzyżowej i przywiązywania użytkowników systemem wzajemnych korzyści. Dla konsumenta oznacza natomiast nieograniczony dostęp do usług przy pomocy urządzeń mobilnych i serwisu on-line zawsze i wszędzie.

Chcemy zapewnić naszym dotychczasowym i potencjalnym klientom wygodę, oszczędność cennego czasu i pieniędzy, poprzez łatwy dostęp do atrakcyjnych, kompleksowych ofert. Przejęcie Telepolis.pl pozwoli nam także na zacieśnienie relacji z branżą telekomunikacyjną i szeroką współpracę marketingową - dodaje Karol Wilczko, wiceprezes Comperii.

* * *

Comperia.pl S.A. to pierwsza w Polsce porównywarka finansowa i ubezpieczeniowa. Przedmiotem działalności spółki jest porównywanie i pośrednictwo w sprzedaży produktów oferowanych przez banki, firmy doradztwa finansowego, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze inwestycyjne, SKOK-i i inne instytucje finansowe. Comperia.pl istnieje od marca 2008 roku. Obecnie za jej pośrednictwem do banków trafia co miesiąc kilkanaście tysięcy klientów. W skład Grupy Comperia, oprócz porównywarki finansowej Comperia.pl, wchodzi eHipoteka.com, Autoa.pl, Banki.pl, Kontoteka.pl oraz Comperialead.pl. W rankingu najszybciej rozwijających się firm "Deloitte Technology Fast 50" Comperia.pl zajęła 4. miejsce spośród spółek z regionu Europy Środkowej. Spółka została również INNOWATOREM 2013 w kategorii e-biznes w rankingu tygodnika Wprost i INE PAN. W grudniu 2013r. Comperia.pl S.A. została uhonorowana tytułem "Lider Przedsiębiorczości Roku 2013" przyznawanym przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: comperia | telepolis.pl

w sumie: 317
  • 0

    332.  2014-06-01 09:08:30

    331: a konkretnie gdzie mówi o artykułach sponsorowanych i mydleniu oczu?

  • 0

    333.  2014-06-01 09:09:48

    Gratulacje
    Życzę dalszego rozwoju.
    Życie pokarze czy to dobry ruch, mam nadzieje że TAK.
    W tytule przejęcie daje taki negatywny wydźwięk, tak mi się wydaje.

  • 0

    334. ~  2014-06-01 09:18:24  host: 89-67-138-26.dynamic.chello.pl

    332. Żeby była jasność. Ja nie proszę o tłumaczenie czyjeś wypowiedzi. Mam jednak prawo do jej interpretacji. Oczywiście możesz się z tym nie zgadzać, ale pola do dyskusji tu nie ma. Dla mnie przekaz jest jasny, bo w sprzedaży pracuję od lat. Wszystkie chwyty są dozwolone.

  • 0

    335.  2014-06-01 09:32:02

    334: a, czyli mówisz, że Twoja interpretacja jest jedyną prawidłową, tak? Fajnie, "jeżeli moje wyobrażenie stoi w sprzeczności z faktami, to tym gorzej dla faktów".

  • 0

    336. ~  2014-06-01 09:52:19  host: 89-67-138-26.dynamic.chello.pl

    335. Ja tak mówię? Próbujesz manipulować celowo czy przypadkiem? Czego nie rozumiesz w prostym przekazie? Czasami się zastanawiam czy nie masz kilkunastu lat. Nie czytam twoich artykułów, nie czytam testów i tego nie komentuję. Wchodzę tu czytam newsa i mam prawo do jego interpretacji. Nic Tobie do tego. Nie nauczyli cię szacunku dla zdania innych? Bo tylko ty jesteś nieomylny? Nie pisz bzdur pod przykrywką faktów. Faktem jest co gość powiedział i każdy ma prawo rozumieć to jak chce.

  • 0

    337.  2014-06-01 10:10:38

    336: może troszeczkę spuścisz z tonu? Ja jestem nieomylny? Nigdzie tak nie napisałem - natomiast Ty napisałeś, że tak to odczytujesz "i tu nie ma pola do dyskusji". I już mi przeszła ochota, żeby Cię z błędu wyprowadzać, naprawdę. Nikomu nie odbieram prawa do własnej interpretacji, ale jeżeli ktoś jest zamknięty na argumenty innych, to coś jest z nim po prostu nie tak.

  • 0

    338. ~  2014-06-01 10:45:49  host: 89-67-138-26.dynamic.chello.pl

    337. Ale jakiego błędu? Moim zdaniem takie przedstawianie sprawy to obrażanie innych. Masz prawo myśleć inaczej i ja to szanuję, a ty nie. I tym się różnimy. No i jakie argumenty, że się nie zgadzasz z moją opinią?

  • 0

    339.  2014-06-01 11:48:16

    Telepolis czytam od ok. 10 lat. Fajnie że właścicielom się powodzi - jak mi nie będzie odpowiadała forma prowadzenia tego portalu to przeniosę się na inny. Nie rozumiem tego miotania się czytelników - ktoś na siłę was tu trzyma? Ten portal należy do kogoś i właściciel ma prawo z nim zrobić to co chce.

  • 1

    340.  2014-06-01 15:06:55

    Niektórzy po prostu nie potrafią (albo nie chcą) zrozumieć istotnych różnic pomiędzy różnymi formami transakcji i stąd ta burza. Cytowanie Witka sprzed kilku lat dotyczyło zakupów portalu na zasadzie jaka obowiązuje w prawie każdej tego typu transakcji, czyli firma X płaci właścicielom kilka milionów i wysyła ich na wakacje na Hawaje, przejmując tym samym władzę nad całym portalem, obsadzając swoimi znajomymi całą redakcję itp. Takiej sprzedaży Witek nie chciał i takiej oferty nigdy nie zaakceptował, a takie się na pewno pojawiały (i to pewnie atrakcyjniejsze finansowo). Powiem nawet więcej - wiele serwisów z których korzystacie jest w ten sposób odsprzedawana, tylko nawet o tym nie wiecie, bo nikt tego nie ujawnia. Tutaj firma wyszła z propozycją bardziej współpracy niż kupna, po prostu widzą w tym portalu inwestycję dla swoich środków. Jak znam życie to Witek miał co najmniej kilka dobrych pomysłów na stronę, ale nigdy nie mógł ich zrealizować (bariera finansowa, technologiczna, personalna, logistyczna itp.). Teraz być może dzięki tej współpracy uda się część rzeczy wdrożyć w życie, a cała redakcja nie musi się już martwić technicznymi sprawami tylko w tym czasie może więcej pisać/testować/udzielać się, czyli robić to w czym jest najlepsza. Dlatego zamiast rozliczać z aspektów biznesu zachowajcie swoje klawiatury na oceny merytoryczne serwisu, a ten od kilku lat stoi przecież na najwyższym poziomie.

  • 0

    341. ~  2014-06-01 17:10:25  host: 093105204189.skierniewice.vectranet.pl

    zobaczymy co dalej będzie z telepolis, może lepsze przejęcie niż całkowity upadek portalu a każdy ma wolną wole i tak jak ktoś napisał nikt nas tu nie trzyma, są portale konkurencyjne, mało tego jest masa portali zagranicznych z których nasze rodzime czerpią informację, nie jesteśmy skazani na telepolis więc bez rozpaczy, czas pokaże czy warto nadal zaczynac dzień od kawy i wiadomości z telepolis czy może inny portal

  • 0

    342. ~azx  2014-06-01 19:37:29  host: user-94-254-204-90.play-internet.pl

    @325 you made my day bro :D padlem :D

  • 0

    344.  2014-06-01 20:13:49

    Gratuluje Witku i życzę wielu owocnych zmian :)

  • 0

    345. ~xy  2014-06-02 01:06:59  host: 037008226041.warszawa.vectranet.pl

    Coraz lepiej... Ale Telepolis umarł już dawno temu tak naprawdę.

  • 0

    346. ~ku  2014-06-02 08:46:04  host: apn-5-60-40-101.dynamic.gprs.plus.pl

    marzenia sie spelniaja xd a tu cel witka

  • 0

    347. ~SeT  2014-06-02 09:10:55  host: hosted-by.slaskdatacenter.pl

    Tylko nie Comperia!!!! Kiedyś nieopatrznie szukałem u nich najtańszego ubezpieczenia, wpisałem swój email i telefon i od tego czasu jestem wprost zasypywany ofertami różnych firm! Jedyne czym oni się zajmują to sprzedaż naszych danych osobowych! Tylko czekam aż trzeba będzie się zarejestrować, podać swój email, żeby móc komentować cokolwiek na telepolis i na forum. WSTYD Witek!!!!!!!!

  • 0

    348.  2014-06-02 09:13:04

    ~SeT - wszyscy dzisiaj tym handlują... dziwię się, ze ten rynek nie zaczyna się od ogona zjadać jeszcze ;-)

  • 0

    349. ~em  2014-06-02 11:52:11  host: zeon.cdz.com.pl

    @325 Lepszy maluch w garażu, niż Opel w telewizorze ? ;)

  • 0

    350. ~em  2014-06-02 11:53:03  host: zeon.cdz.com.pl

    @325 Zrobić komuś z dupy garaż? ;)

  • 0

    351. ~Andrzej  2014-06-02 22:57:03  host: public-gprs517564.centertel.pl

    Twórcy portalu mieli pomysł i zapał i zrobili coś dobrego. Włożyli w to dużo pracy i czasu. Mają prawo sprzedać i zarobić na tym jak każdy twórca. Niestety wszechmocna komercja niszczy wszystko na swojej drodze. Wątpię czy ten portal będzie tak dobry jak kiedyś, bo będzie rządził się innymi prawami. Może lepiej aby jego twórcy zamiast dawać sobie łamać karki przez nowego właściciela, odsprzedali mu resztę swoich udziałów i zabrali się za coś nowego a rynek pokaże jak długo Telepolis, którego czytelnikiem jestem od lat, utrzyma się na rynku pod nowymi rządami.

  • 0

    352. ~mat  2014-06-14 21:18:36  host: host-81-190-57-125.lublin.mm.pl

    ogromne gratulacje!
    Efekt ciężkiej i długiej pracy.
    Życzę dalszego rozwoju ;)

Dodaj swoją opinię