Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Comarch wkracza na rynek telewizji interaktywnej

Comarch wkracza na rynek telewizji interaktywnej

sirmark 4 Października 2007 18:08

0 0

Comarch wprowadza do swojej oferty nowy produkt z dziedziny telewizji interaktywnej. Rozwiązanie Comarch Next-Generation TV (NGTV) umożliwia operatorom telekomunikacyjnym oferowanie dostępu do kanałów telewizyjnych i interaktywnych usług video za pośrednictwem telewizora, telefonu komórkowego oraz komputera.

Nasze rozwiązanie wpisuje się w najnowsze trendy obejmujące zacieranie się różnic pomiędzy komputerami, telefonami komórkowymi i telewizorami cyfrowymi, postępującą wirtualizację rzeczywistości, konwergencję sieci telekomunikacyjnych oraz kierunek wyznaczony przez Web2.0. Chcemy zbudować pomost technologiczny pomiędzy Internetem a telewizją, ponieważ wierzymy, że telewizor ponownie stanie się domowym centrum rozrywki multimedialnej i preferowanym medium interaktywnego dostępu do informacji. Wokół naszego produktu budujemy także społeczność firm dostarczających komponenty do naszego rozwiązania oraz usługi, które wspólnie zaoferujemy operatorom NGTV. Dzięki temu już wkrótce, włączając telewizor, będziemy mogli robić zakupy, słuchać muzyki lub radia, grać w gry, mieć dostęp do ciekawych usług społecznościowych, czy wziąć aktywny udział w programie telewizyjnym - mówi Łukasz Luzar z firmy Comarch.
Produkt jest przeznaczony dla operatorów świadczących usługi szerokopasmowego dostępu do sieci oraz operatorów telefonii komórkowej trzeciej generacji. W oparciu o Comarch NGTV będą mogli oni zaoferować swoim abonentom serwisy informacyjne, dostęp do sklepów online, serwisy randkowe i inne ciekawe usługi zawierające w sobie transmisje utworów audio i video w wysokiej jakości. Użytkownicy będą mogli także zbudować swoje własne kanały telewizyjne, a firmy trzecie - udostępniać interesujące serwisy multimedialne.

Dzięki wdrożeniu Comarch NGTV operatorzy zdobędą nowe źródła zysku obejmujące przychody z abonamentu, dystrybucji treści multimedialnych na żądanie, udostępnianie usług w modelu premium oraz emisji personalizowanych reklam. Koncepcja rozwoju produktu przewiduje również powstawanie wirtualnych operatorów telewizji interaktywnej, którzy będą działać na analogicznych zasadach jak wirtualni operatorzy telefonii komórkowej (MVNO), wykorzystując kompletne rozwiązanie Comarch NGTV np. w modelu outsourcingu.

Źródło tekstu: Comarch     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~test  2007-10-04 18:57:56  host: 212.160.172.70

  brzmi dobrze...

 • 0

  2. ~roko  2007-10-04 20:27:29  host: 77-253-115-19.adsl.inetia.pl

  czy interaktywna telewizja to to samo co mobilna telewizja?pytam bo siora ma mobilną w pomarańczy i też chciałem sobie wziąc więc jaka jest różnica miedzy interaktywną a mobilną?

 • 0

  3. ~  2007-10-04 21:44:02  host: 212.160.172.70

  mobilna czyli masz ją gdziekolwiek interaktywna - masz dość znaczny wpływ na to co oglądasz. to tak w skrócie ;] chociaż granica pomiedzy nimi w ostatnich czasach się zaciera ;]

 • 0

  4. ~sylur  2007-10-05 10:18:23  host: cpc38.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Juz nbie moge sie doczekac ogladania TVN na mojej Pradzie podczas tych cholernych dojazdow do pracy :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet