Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Codziennie zerkamy na nasz telefon 150 razy

Codziennie zerkamy na nasz telefon 150 razy

LuiN 9 Lutego 2012 13:05

0 0

Podczas ostatniej konferencji Mobile Web Africa w Johannesburgu, specjalista od rozwoju sieci 3G Tomi Ahonen przedstawił kilka ciekawych statystyk na temat sposobu użytkowania telefonów komórkowych na całym świecie.

Według badań przeprowadzonych w Nowej Zelandii, wiadomości e-mail odczytujemy średnio po 48 godzinach od ich nadania, podczas gdy SMS-y już po 4 minutach, co czyni je 720 razy szybszymi od poczty elektronicznej.

Z kolei z raportu Nokii wynika, że średnio zerkamy na nasze telefony 150 razy na dobę, lub jeśli ktoś woli - raz na 6,5 minuty, w godzinach naszej dobowej aktywności. W Afryce z telefonów korzysta się rzadziej i statystyka wynosi 82 "zerknięcia" na dobę lub co 12 minut.




W Chinach mobilna prasa przekonała 39% swoich czytelników do skorzystania z płatnych serwisów MMS, w których otrzymują oni najważniejsze aktualności. Łącznie China Mobile ma ponad 40 mln użytkowników, którzy otrzymują odpłatnie nagłówki gazet w formie wiadomości SMS i MMS.

Źródło tekstu: textualy     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~marcellove  2012-02-09 13:21:46  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    Te statystyki udowadniają tylko to,że w dzisiejszych czasach nie potrafimu juz żyć bez telefonu komórkowego(sam mam 3!!!)

  • 0

    2.  2012-02-09 13:24:27

    Ja zerkam 152 razy, wczoraj wyjątkowo - 147 razy. Ale się poprawię.

  • 0

    3. ~karolus  2012-02-09 13:48:41  host: static-78-8-39-34.ssp.dialog.net.pl

    Gdy wychodzę z psem na spacer mamy średnio po 3 nogi. Ciekawi mnie metodologia badań, a także ich celowość. Gdyby nie to, że robiła je ogromna prywatna firma można by podejrzewać chęc wyciągnięcia kasy z UE na "badania", nagrody, kursy i granty

  • 0

    4.  2012-02-09 13:51:30

    Dlatego mail jest sensowną forma szybkiej komunikacji, gdy ma się pocztę "push" w telefonie. Wtedy czas odczytania wiadomości jest podobny jak przy sms-ie. A zerkanie - ludzie coraz mniej niszą zegarki, warto czasem godzinę sprawdzić.

  • 0

    5.  2012-02-09 13:54:04

    A jeśli przeglądam internet na telefonie przez powiedzmy godzinę, to liczy się jako pojedyncze zerknięcie czy każde mrugnięcie jest liczone osobno?

  • 0

    6. ~...  2012-02-09 13:55:57  host: 46.115.19.137

    @3 Ja nie mam psa, ale kulawego kumpla a mój drugi kumpel ma 11 palców u rąk. Czasami wychodzimy na piwko. Ja piję 3-5 browarków, kumpel ksywa "11 palców" pije prawie zawsze więcej a kulawy nie pije wcale bo nie lubi chodzić do WC. "Codziennie" powinno być w tytule.

  • 0

    7. ~mirekb  2012-02-09 14:03:06  host: user-46-113-75-60.play-internet.pl

    maniactwo..moze do 30 razy na dobe zerkne ale az tyle?brawura

  • -2

    8. ~  2012-02-09 14:18:06  host: bnh86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    O, a mi się od 11:00 fon rozładował o 9 % baterii, bo ciągle mesuję z laskami. Jedna z nich jest już mamą i ma dwójkę dzieci. Do godziny 14:18 zerknąłem na fona jakieś 85 razy.

  • 0

    9. ~mati  2012-02-09 15:23:18  host: plus-96-192.polkomtel.com.pl

    a wiecie, że aż 60% telefonów w UK jest ubrudzonych kupą?! (tzn są na nich zarazki z kału). Ktoś se grzebie w gaciach, a potem łapie za telefon... normalnie masakra jakaś!

  • 0

    10.  2012-02-09 15:37:53

    @8 było jeszcze imiona tych dzieci podać, jakby to kogokolwiek obchodziło...

  • 0

    11. ~Słoneczny  2012-02-09 16:05:18  host: 87-207-193-15.dynamic.chello.pl

    A ja mam niewidomą sąsiadkę, która ani razu nie zerka na swój telefon i jak ją teraz zaklasyfikować?

  • 0

    12. ~tomi 33  2012-02-09 16:05:32  host: nat1.res.pl

    Ciekawe ile razy zerkaja ci co maja kafle w jednym kolorze I czy jak zerkaja maj refluksy zoladkowe :)

  • 0

    13. ~  2012-02-09 18:29:43  host: 79.162.68.230

    @10, Maniek, Ty znów wszystko bierzesz dosłownie.

  • 0

    14. ~ala  2012-02-09 19:09:19  host: user-188-33-2-195.play-internet.pl

    @1. Idź na spacer BEZ telefonu i innego elektronicznego sprzętu, miło i przyjemnie, bez stresu.

  • 0

    15. ~ww  2012-02-10 01:35:39  host: user-31-175-84-122.play-internet.pl

    !! wow !! ciekawe czy te owe 150razy jest wliczone w zegarek :D pewnie nie ... bo po co :D

  • 0

    16.  2012-02-10 12:43:04

    A ja się gapię w swój telefon przez jakieś 2 - 3 godziny, gdy korzystam z internetu, a później tylko raz na godzinę sprawdzam czy mam smska. Zegarek noszę na ręce, bo to zawsze wygodniej zerknąć na mankiet, niż wygrzebywać telefon z torebki. :-D

  • 0

    17. ~  2012-02-10 14:07:47  host: t13-10.opera-mini.net

    @16 Dina prześpij się z @10(Maniiiek)

  • 0

    18. ~  2012-02-10 14:16:51  host: z03-11.opera-mini.net

    17). Chochlik mały, jak będą spać, to nie będą zerkać na fony i badania trafi szlag ;-D

  • 0

    19. ~htc the best  2012-02-12 15:43:06  host: s04-11.opera-mini.net

    kocham się z moim Androidem co 5min.

  • 0

    20. ~  2012-03-09 10:37:40  host: z31-02.opera-mini.net

    Tak to jest jak tel nie ma diody powiadomien a ekran czarny.

Dodaj swoją opinię